Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Aki bolti eladónak tanult, és...

Aki bolti eladónak tanult, és utána talált is munkát, annak hogy sikerült a gyakorlatban is beletanulnia?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy az adott üzlet, ahová felveszik, rengeteg mindent árul, és az iskolában/tanfolyamon nem lehet mindent előre, részletesen megtanítani, hogy minek mi az összetétele, mire való stb, ezeket mind a gyakorlatban kell a konkrét munkahelyen megtanulni, de ez is elég sok idő lehet. A vásárlók viszont jönnek, kérdeznek, tanácsot kérnek, és nem lehet őket félreinformálni, vagy tanács nélkül hagyni. Hogy zajlik ez akkor a gyakorlatban; a betanítandó új kolléga az első pár hétben mindig együtt van egy már régebb óta ott dolgozóval?

2021. máj. 20. 01:23
 1/3 Tepfal ***** válasza:
Attól függ, hol dolgozol. Nekem nincs szakirányú végzettségem, de nálunk úgy volt, hogy a tulajdonos (aki addig egyedüli alkalmazott volt) az első alkalommal adott információs anyagokat a termékekről, hogy azokat nézzem át, illetve ott volt velem, utána meg mondta, hogy keressem nyugodtan, ha olyan kérdés merül fel, amire nem tudom a választ. Ő mondjuk kizárólag a saját termékeit árulta, így extrán érdekelt volt abban, hogy csak helyes információ hangozzon el.
2021. máj. 20. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha valamit nem tudsz, akkor egy perc türelmet kérsz, míg utánanézel, és elmész rákérdezni egy rutinosabb kollegától. Nem ciki. :)
2021. máj. 20. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Olyan boltba menj, amelyik kifejezetten érdekel. Ha hardcore gamer vagy, akkor gamer boltba. Ha főzni szeretsz, akkor kaja boltba. Ha öltözködni, akkor ruhaboltba. Ahol dolgozni kezdesz, ismerd meg a terméket kívülről-belülről. Egyébként normális boltba eleve olyan embereket vesznek fel dolgozni, akik a termék rajongói, használói. De ha például elektronikai boltban dolgozol, akkor kezdd el megismerni az összes terméket kívülről belülről, tudj normális tanácsot adni, hogy melyik kütyüt érdemes megvenni és miért. Én ugyan menedzser vagyok de mi is néha beállunk "eladósorba" egy-egy napra, hogy találkozzunk igazi élő vevővel is, és nekem az a tapasztalatom, hogy a téma iránti személyes lelkesedés megháromszorozza a sikerességedet mint eladó.
2021. máj. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!