Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Budapesten hol lehet írást...

Budapesten hol lehet írást tanulni?

Figyelt kérdés

Szeretnék jobban fogalmazni, érdekel a kreatív írás, szerkesztés is.

A magyar szakon minden (is) van, de engem konkrétan csak az írás, írástechnika, fogalmazás, dramaturgia, stb. érdekel, nem szeretnék tanár lenni, vagy ilyesmi, csak jobban írni. Van olyan képzés, ami ezt segíti elő? Külföldön látom, hogy vannak író iskolák, de itthon még nem találtam.


Merre érdemes elindulni?



2021. máj. 29. 19:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát, a magyar szak azért érdemes, mert az irodalomórákkal valamilyen szinten írást is tanulsz. Megismered az írói, költői eszközöket, azok használatát, és hogy milyen célt, milyen hatást érnek el...


Illetve a legtöbb egyetemen van szabadon választható tárgyként kreatív írás, ezt pedig ugyebár csak az adott egyetem hallgatójaként tudod felvenni.

2021. máj. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2021. máj. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi 1-es, sokat gondolkodtam rajta, de én azt érzem, mást keresek.

Gyakorlatias, fókuszált oktatást, nem olyat, ahova járnom kell évekig és lesz 1 félévben talán egy szabadon választható tárgy, amiért érdemes oda járnom.


Köszi 2-es, igen, sok hasonlót láttam, általában 4-12 hetes tanfolyamok, hol terápiával egybekötve, hol csak időtöltésnek. Amit én keresek az valami picit töményebb és hosszabb. Egyszer Frei mondta egy riportban, hogy járt külföldön kifejezetten olyan képzésre, ahol a regényírás alapjait, cselekményépítést, stb. tanítottak és rengeteg gyakorlatot tartottak, ilyesmit hiányolok itthon is.

2021. máj. 29. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!