Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Ha nincs okj, akkor ezt is...

Ha nincs okj, akkor ezt is eltörlik?

Figyelt kérdés

Azt láttam, hogy fogtechnikus képzés okj-ként 1 éves volt és ingyenes. (21.kerület, szakképző)

Mostani képzésben ez az ingyenes képzés is megszűnik? Jelentkezhetek ilyen képzésre, ha már felsőoktatásban tanulok? Mikor érdemes őket keresnem az új rendszeres oktatással?



2021. jún. 1. 22:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Idén még sok helyre van (fizetős) tanfolyamra becsatlakozási lehetőség egészen augusztusig, egy keresést megér, hátha szerencséd lesz.


Eltörlik, jövőre ha marad a kinézett tanfolyam akkor dupla annyi óraszámban, jelentősen több pénzért végezheted el, és az még nem jár bizonyítvánnyal, csak oklevéllel, a bizonyítvány külön vizsgaszervezési eljárást igényel majd és az esetek 99%-ban kizárólag NAPPALI iskolarendszerben teljesíthető csak...

Ahogy én tudom.



Szóval vége a "gyorstalpalóknak", aki kijérta az általános iskolát az vagy szerez egy jogosítványt és megy sofőrnek (az se két forint lesz) vagy beül az iskolapadba, vagy mehet közmunkára...

2021. jún. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Jelentkezhetek ilyen képzésre, ha már felsőoktatásban tanulok?



Naná, és jelentkezz is, ah még van becsatlakozás valahol, mert jövőre sem fognak többet tanítani, csak fárasztanak, az időt húzzák, és fizess többet érte.

2021. jún. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sok helyen ez ingyenes, csak az érdekelne, hogyha engem felvettek valahova, akkor rám ugyanúgy igaz lehet ez az ingyenesség? Egyedül csak a korhatár a meghatárzoás ezzel kapcsolatban?
2021. jún. 3. 14:33
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Sok helyen ez ingyenes"


Ahol van még hely, és nem a világvégén van.


Attól mert felvettek valahová, még járhatsz más képzésre is, de a "felnőttképzés" meg az iskolarendszerű képzés nem egy és ugyanaz, csak a bizonyítvány ugyanaz amit kapsz...


Iskolarendszerűben sokkat több idő, és persze, ingyenes, felnőttképzésbe tetszőleges idő beosztásba tanulod, lényegesen kevesebb óraszámban, jelenleg online módon (a vizsgákra is értendő), ezért fizetsz akár részletfizetéssel is.


Szóval nézőpont kérdése mi ingyenes.


Az idő is pénz!

2021. jún. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy miért pont fogtechnikusi?


Vállalkozni szeretnél rá?

Mert alkalmazottaknak elég szarul fizetnek, én is nézegettem már tavaly.


Akkor volt ilyen nettó 150-180. Országos szinten.

2021. jún. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!