Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mennyire megbízható és milyen...

Mennyire megbízható és milyen minőségű tudást tud adni a Soter-Line oktatási központ?

Figyelt kérdés
Kinéztem egy tanfolyamot (HR-Személyügyi Szervező Tanfolyam - 3 hónap) ebben az iskolában. Egyetem mellett másfél évet dolgoztam recruitment-ben. A lezárások miatt elvesztettem a munkám, jelenleg csak tanulok, de az egyetem befejezése után Hr területre szeretnék visszamenni. Ugyanakkor nem csak a toborzás-kiválasztás érdekel, sokkal szívesebben dolgoznék generalistaként. Angolból felsőfokú nyelvtudással rendelkezem, remélhetőleg francia nyelvből is hamarosan megszerzem a C1 nyelvvizsgát, így elsősorban ezeken a nyelveken szeretném a munkavégzést folytatni. A kérdésem az lenne, hogy alkalmas lehet-e ez a tanfolyam arra, hogy a meglévő tudásomat (toborzás-kiválasztás) naprakésszé tegye, aktualizálja és a hiányosságaimat (munkajog, munkapszichológia, szervezeti kommunikáció, stb.) pótolja? Ajánljátok ezt az intézményt? Nagyon örülnék azok válaszainak, akik itt végeztek, esetleg pont ezt a képzést, de azoknak is, akik ehhez a területhez más iskolát javasolnak. Válaszaitokat előre is köszönöm!

2021. okt. 27. 17:42
 1/3 DyttaDetty válasza:
100%

Szerintem nem kell ez a tanfolyam, haszontalanok. Felsőfokú végzettséggel, recruitment tapasztalattal, a nyelvtudásoddal, kis szerencsével és kitartással már találhatsz magadnak generalista állást.

Nézd meg pl. ezt az állást: www.profession.hu/allas/hr-generalista-budapest-gyogyfurdoi-es-hevizei-zrt-budapest-1736477/optimum?sessionId=f15013d31985e139c797ab8d45c94f86

Bár szakirányú végzettséget kér, de ehhez nem feltétlenül ragaszkodnak a cégek, én egyetem nélkül dolgozom 15 éve HR generalista munkakörben.

A munkajogot kell megtanulnod, de azt egy ilyen tanfolyamon nem fogod, tapasztalatból mondom.


Vagy diákmunka felé mennék el, amíg tanulsz. Így tudsz a legtöbb mindent megtanulni, tapasztalati úton: www.profession.hu/allas/hr-business-partner-gyakornok-pannondiak-iskolaszovetkezet-budapest-1735271?sessionId=6f020c7ae6e6cd5b2969757a35f6ef9f

2021. okt. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kedves DyttaDetty!


Nagyon szépen köszönöm a válaszodat! Bennem is felvetődött, hogy feltétlenül szükséges-e egy ilyen képzés, örülök, hogy feltöltöttem ide a kérdésemet. A megadott linkeket is köszönöm, most a szakdolgozatomat próbálom előre megírni, de amint elkészül, hasonló ajánlatok között fogok szétnézni. Esetleg tudnál tanácsot adni a munkajog megtanulásához? Érdemes lenne befektetnem néhány jogi szakkönyvbe a képzés helyett? (Anyagilag mindenképpen kellemesebb lenne :)) Üdv!

2021. nov. 3. 16:15
 3/3 anonim ***** válasza:

Örülj neki, ha meg tudod szerezni a papírt minél könnyebben, mivel az kell a jogszabályi megfelelőséghez, hogy hivatalosan is azt a munkát végezhesd.

Az aktuális tudást úgyis gyakorlatban fogod magadra szedni amikor dolgozol!


"de ehhez nem feltétlenül ragaszkodnak a cégek"


Elég az, ha a jogszabály ragaszkodik hozzá és előírja, a cégnél meg mondjuk van egy "vizsgálat" ahol a jogkövető magatartást is elkezdik boncolgatni a hatóságok, egyből repül a kedves régi megbízható alkalmazott.


Én a bérügyvizsgára gyúrok, az se egyszerű sztori, mert ebben az évben kétszer (vagy háromszor?) is változtattak a jogszabályokon, pl azt is ma tudtam meg, hogy Csed100-at vezettek be, egy héttel ezelőtt, hogy olyan is van hogy nagyszülői Gyed...

Végülis nem para, csak tudnám mire fizettem ki a képzés árát meg vettem még külön 15 ezerért könyveket!

2021. nov. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!