Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Milyen nehéz lehet megtanulni...

Milyen nehéz lehet megtanulni koreaiul és bekerülni a YG Entertainment gyakornokságra?

Figyelt kérdés
Mennyire kell ott koreaiul tudni? Olyan ember is bekerülhet oda, akinek köze nincs Dél-Koreához?

2021. okt. 28. 12:46
A kérdező szavazást indított:
Be lehet kerülni, de nagyon nehéz
Nem lehet bekerülni
Be lehet kerülni, de a nagy teher miatt kiszálnál gyorsan
39 szavazat
1 2
 1/19 anonim válasza:
93%
Lisa (Blackpink) Thai, amennyire tudom semmi köze nem volt Koreához mielőtt YG gyakornok lett.. Nem is tudott Koreaiul😀 Szóval be lehet kerülni, bár őszintén nem hiszem hogy 1%-nál nagyobb esély lenne rá. Főleg európából.. Thaiföld legalább ott van a "közelben". Legalábbis én még nem hallottam európai kpop idolról (bár ettől még lehet hogy van persze) A nyelvtanulás része nem tudom hogy milyen nehéz, de mivel más abc meg minden, gondolom nem egyszerű.. Aztán ha valakinek rááll az agya akkor mindjárt más persze😊
2021. okt. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Van egy kpop idol aki félig koreai félig orosz, de szerintem elég nehéz lehet bekerülni
2021. okt. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
85%

#2 AleXa-ra gondolsz? Mert én őt ismerem aki félig orosz félig koreai.

Egyébként nem a koreai nyelv miatt nehéz bejutni. Sokan nem is tudtak koreaiul amikor bekerültek. Kezdve Lisától, vagy említhetném a fél Twice-ot.

Nem a nyelv a lényeg. Először is ott kell élned, vagy legalább a környező országokban, mert ide soha nem jönnek tehetségeket keresni ezek a cégek. Kettő pedig legyél ázsiai. Nem feltétélen kell koreainak lenned, lehetsz japán, thai, kínai, taivani mindegy, de fehér európaiként felejtsd el. Tudom, hogy vannak kivételek, de gondolj bele, hogy alig egy tucat jut be olyan aki nem ázsiai, vagy félig az. Nem hinném, hogy pont te leszek az a szerencsés a sok millióból aki be szeretne kerülni. A másik pedig, hogy nem is lenne neked való. Az ázsiai kultúra, munkamorál, bánásmód nem nekünk való. Bele lehet szagolni távolról, de egy ilyen gépezetbe belekerülni nem igazán neked való szerintem. Látszik, hogy csak felületesen foglalkoztál a témával. Nem megsérteni akarlak, de ha tudod hogyan működnek ezek a cégek akkor messziről elkerülnéd őket. És ez nem csak a koreai cégekre vonatkozik, hanem úgy alapból a zeneiparra. Most nem a magyar megasztárosokra gondolok, hanem a komoly, ismert előadókra. Nagyon kemény munka, szinte nulla szabadidő, folyamatosan szerepet játszatnak veled, olyan szerződéseket íratnak alá veled, amellyel az életed adod el ezeknek a cégeknek. Ki lennél téve annak a koreai közvéleménynek, akik valószínűleg ki nem állhatnának azért, mert nem vagy koreai, és ezt nagy valószínűséggel a cégen belül is éreztetnék veled. Ha mind ezek ellenére is csatlakozni akarsz egy ilyen céghez, néhány év népszerűség miatt, ami sovány vígasz ahhoz képest az eszméletlen mennyiségű munkához, negatív kritikához képest amit kapnál, és mindezek ellenére szeretnéd, akkor nem tudok mást mondani, hogy nem vagy normális. Már bocsánat. De így van. De örülj neki, h lehetetlen bekerülnöd :) Aminek egyébként én is nagyon örülök, mert mi lenne a kpop-al ha bárki bárhonan mehetne. Mint mikor azért akarsz kiköltözni az erdő mellé, mert szereted a természetet. Csakhogy mivel ezzel nem csak egyedül leszel, egyszercsak azt veszed észre, hogy egy város közepén vagy, az erdő meg eltűnt mellőled.

2021. nov. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
82%

#3 vagyok. Bocsi arra kérdésedre nem válaszoltam, hogy mennyire nehéz megtanulni koreaiul. Hát a válaszom az, hogy nagyon. Nem azért mert koreai. Az írás közel nem olyan vészes, mint a japán vagy a kínai. Minden olyan nyelvet nehéz megtanulni, amit nem nagyon tudsz gyakorolni. Nem tudom, hogy itt Magyarországon hol tudnád gyakorolni, mert egy nyelvet csak eszméletlen mennyiségű gyakorlással, használattal lehet megtanulni. Konyhanyelven könnyű megtanulni, de azt nem úgy hívják, hogy nyelvtudás, hanem hogy Activity, amikor mutogatsz meg körülírsz. Én három idegen nyelv nyelvet beszélek. Angol, japán felsőfok és francia középfok. Tudom, hogy milyen megtanulni egy nyelvet. Koreaiul úgy tudsz megtanulni, ha kint élsz. Olyan szinten, hogy normálisan kommunikálni tudsj és mondjuk egy meghallgatáson se vesszél el, annak ellenére, hogy úgy izgulsz h kb az anyanyelvedet elfelejted, ilyen szinten itthon nem fogsz megtanulni. Nekem is kint kellett éljek Japánban, hogy ezt a szintet elérjem. Az angol, német, spanyol teljesen más. Sokkal többet találkozol vele és gyakrabban tudod használni. De még ezeknél is hatlmas különbség van az itthon tanultak és a külföldön élők között.

Bocsi a kioktatásért, de nem szeretem mikor emberek 500 szó után azt hiszik, hogy tudnak beszélni egy adott nyelven. Ha sikereket akarsz kint elérni, akkor jól kell tudnod. De egyébként meg kpop idol sosem lesz belőled. ne hatagudj, hogy kiábrándítalak.

2021. nov. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
60%
Szia nem tudom hogy be tudnál-e kerülni de a nyelv tanulás nekem pl könnyű volt. KB 1 év alatt meg tanultam így beszélgetni meg nagyon mondjuk az állatok és a számok nem menek de a többi megy nekem ami segitet az a koreai sorozatok magyar felirattal az írást egy füzetbe gyakoroltam le írtam a jeleket és hogy azok mondjuk g vagy a és így tovább a kiejtésst is le írtam szavak mellé. Nekem nagyjából könyü volt. Pedig nehezebre számítottam a tanulással kapcsolatban. Ennyit tudtam írni.
2021. nov. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
52%

#5 nem hiszem, hogy egy év alatt megtanultál koreaiul. Bocsi de én japánul tanultam meg 2év alatt magamtól és átlag napi 6-7 órát foglalkoztam vele, ha nem számoljuk bele, hogy mindent japánul néztem abban a két évben. Nem tudom, hogy te mit nevezel nyelvtudásnak, de kizártnak tartom, hogy az valóban használható tudás lenne amiről te beszélsz. Valóban meg lehet tanulni egy nyelvet egy év alatt nagyon kemény munkával, de nem egy ázsiai nyelvet, hanem pl a spanyolt, ami egy kifejezetten könnyű nyelv és írni sem kell újra megtanulnod. Ha van már egy minimum középfokú nyelvvizsgád, az már talán nevezhető nyelvtudásnak, de inkább a felsőfok. A számok és az állatok nem mennek? Az nem nyelvtudás. De ettől függetlenül gratula, hogy 1 évig kitartóan tanultad, és eljutottál egy alap kommunikációs szintig. Ez is tök szép teljesítmény. De nem kell azzal hitegetni embereket, hogy könnyű és egy év alatt meg lehet tanulni, mert nem lehet. Egyszer olvastam egy olyan emberről, aki kifejezetten gyorsan tanult nyelveket, de persze ez neki születési dolog, h különleges érzéke volt hozzá. Ő álítólag egy év alatt megtanult bármilyen európai nyelvet, de még ő is azt mondta, hogy egy ázsiai nyelvet még neki is két év megtanulni, a kínaira pdig 4 évet mondott. De kétlem, hogy itt bárki ekkora zseni lenne.

Bocsi a kritikáért, de mivel hasonlón mentem keresztül, csak egy másik nyelvvel, ami hasonlóan nehéz, tudom, h képtelenség 1 év alatt megtanulni. Úgyh kedves kérdező, ha valóban szeretnél megtanulni, akk kötsd fel a gatyót, mert nehéz lesz. De semmi nem lehetetlen. Kitartás kérdése az egész.

2021. nov. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
58%
#6 kedves válaszolo én ugy hiszem hogy a korea tudásom jó mert van koreai barátom és vele rendszeresen beszélek vele és azt mondta hogy jól tudok beszélni kB a kiejtéssel van egy pici gond. És 2 hét múlva megyek hozzá. :)
2021. nov. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
25%

1. Ez az ázsiaiaknak van kitalálva

2. Te nem fogsz bejutni hiába ég van sajnos… megannyi kérdés volt már valószínűleg ugyan az a pár személy es valószínűleg te egy régebbi vagy!

3. Ugye ugye nem jártál sikerrel

4. Lehet hogy új vagy de akkor felejtsd el amit mondtam mert be kerülhetsz! Simán be kerülhetsz fehér magyarként mert gondolom táncolni énekelni valamennyire tudsz állításod szerint 😂😂😅😅😂


Komolyra fordítva a szót

Akik nem koreaiak és be kerülhetnek azok csak olyanok akik ázsiaiak vagy félig és ázsiai dominancia van!

Lehet az a csaj félig orosz csak éppen félig kelet ázsiai és ha ott tud élni akkor már alapból ázsiai mentalitása volt! Valamint nem hiszem hogy rendes kpop idol meg hát solo-s a csaj!

2021. nov. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
34%

6-os 1 év alatt meg lehet azért tanulni koreaiul! Ennyi erővel én neked nem hiszem el hogy 2 év alatt elsajátítottad a japánt meg a 3 irasrendszerét!

Lehet hogy koreai is más írásrendszer de fele olyan bonyolult sem! Az irás rendszerük szavakat jelöl nem pedig szavakat ahogy a japan!

És hogy a Japánhoz hasonlítod a koreait az is durva mert nincs egy szinten a 2 nyelv! A kínait felhozni meg már vicc mert ott a legbonyolultabb az irás rendszer……………


A spanyol meg hát sok sikert 😅😂 lehet hogy európai nyelv (uj-latin a magyar pedig uráli szóval megint csak nem ugyan az…) de a kiejtése az egyik legnehezebb főleg a magyarnak!


Amúgy lehet hozni a nyelv vizsgát meg mindent csak amikor valaki beszélgető szinten tanul meg az megint egy másik szint mert te lehet a nyelvvizsgáddal majd megszólalni sem fogsz tudni

De amugy nem ertem mit kell ripacskodni a nyelvvizsgával miközben te is magadtól tanultal meg szoval szerintem meg értesz max pár szavát egy kicsit tudsz beszélgetni de azt a 3 fajta írást nagyon megnézném hogy menne!

Meg az hogy animéket nézel azzal nem fogsz tudni japánul mert az anime beszéd egy teljesen más sémát használ mint a hivatalos japan és a köznyelv japán…

2021. nov. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
58%

#9 asszem említettem a bonyolultságát a kínainak ha nem vetted volna észre. Tudod a 4 év pont kétszeres a 2évnek, ha eddig esetleg nem jutottál volna el az általános iskolai matekkal. Amúgy meg nem érdekel, h mit hiszel el, de tudom h angolul is két hét alatt meg lehet tanulni. De ez baromság. Idegen nyelvű környezetben lehet egy ilyen nyelvet megtanulni 1 év alatt és nem itt Magyarországon.

Mellesleg senki nem ripacskodik nyelvvizsgával nem tudom ezt honnan vetted, én csak annyit szeretem volna közölni, hogy ne hitegessünk már senkit, hogy 1 év alatt meglehet tanulni koreaiul, mert nem lehet. És megtanulni egy nyelvet igenis azt jelenti, hogy tudod rendesen használni és nem azt h minden ötödik szónál visszakérdezel, hogy mit is mondott a másik.

Egyébként meg nem animéből tanultam, mert azóta egyetemen is tanultam szaknyelvként de mindegy. Nagyon okosnak hiszed magad japánból, de akkor gyere priviben és beszélgessünk el japánul. Kiváncsi vagyok mennyire vagy profi, ha már így leszólsz akárkit. De ha csak egyet hibázol, akkor nagyon kifoglak röhögni. Nem tenném, ha nem lenne ekkora arcod. Nem is ismersz és lemínősítsz. Az, h azt írtam napi 6-7 órát foglalkoztam a japánnal 2 éven keresztül az nem azt jelenti, hogy animét néztem xddddd

Nem tudom ezt honnan szedted. Mellesleg valószínűleg a nyelvvizsgámat is az animés nyelvtudásomra kaptam, te gyökér.

2021. nov. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!