Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Villamosmérnökként ipari...

Villamosmérnökként ipari automatizálás, vagy beágyazott rendszerek irányba érdemesebb inkább elindulni?

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom, hogy:

a beágyazott mellett szól:

- talán valamivel magasabb fizetések átlagban tekintve

- nagyobb lehetőség otthoni munkavégzésre

- növekvő kereslet

- talán ritkább tudás

az automatizáció mellett szól:

- szinte az ország bármely pontján végezhető, nem csak Pesten

- változatosabb kihívások

- kevesebb monitor előtt eltöltött óra


Jelenleg ez a véleményem, de nagyon szívesen meghallgatnám tapasztaltabb egyének gondolatait, hogy később jobb döntést hozhassak.



2021. nov. 3. 13:51
 1/5 anonim válasza:
100%

Szia!


Másfél évig dolgoztam egy Hr toborzó-kiválasztó ügynökségnél, amit el tudok mondani, hogy ezalatt a 18 hónap alatt folyamatosan kerestem beágyazott fejlesztőket autóipari megbízókhoz, de körülbelül lasszóval kellett őket fogni. :D Nem feltétlenül a legeslegjobban fizetett mérnöki szakemberek, de még mindig bőven az átlag fölötti a kereset ezen a területen. A másik oldalról úgy láttam, hogy akinek ilyen végzettsége van, az el tud helyezkedni és nem okoz gondot, hogy hónap végén miből lesz a vacsora. :) Sok sikert a továbbiakhoz, remélem megtalálod a neked megfelelő irányt!

2021. nov. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Nagyjából valami ilyesmire számítottam. :)


Amikor nem legjobban fizetett szakemberekről beszéltél, akkor jól sejtem, hogy webfejlesztőkre és hasonló 100% IT területben dolgozó programozókra gondoltál, mint jobban megfizetett terület?

2021. nov. 3. 17:42
 3/5 anonim válasza:
100%
Igen, rájuk. A Java fejlesztők (és a tesztelők is) például nagyon mennek, főként a bankszektorban. :)
2021. nov. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én beágyazott irányba mentem. Amiket fent írtál azok többnyire igazak, mondjuk a "ritkább tudás"-sal nem tudok mit kezdeni. 😀 Ha ez azt akarja jelenteni, hogy gyakorlatilag csak programozni kell tudni (C-ben), minimális hardverismerettel, akkor ebben is van valami. Ahol jelenleg dolgozom, oda ez pont elég. Az viszont nem igaz, hogy "csak Pesten" lenne végezhető. Én sem Pesten dolgozok. Vidéki nagyvárosokban is akadnak helyek. Természetesen Budapesten van a legtöbb. Automatizálás nekem azért nem jött be végül (voltam interjúzni ilyen helyen is), mert igazából "karbantartási" munkát jelentett volna, korai keléssel, céges busszal, home office/rugalmas munkaidő nélkül. Nem bántam meg, hogy nem oda mentem. Ez egy gyár volt amúgy. Tervezőiroda más lett volna, oda szívesebben mentem volna, de az hogy nincs jogsim, valószínűleg előbb-utóbb gond lett volna. Van ismerősöm ilyen cégnél, az ő beszámolója alapján nagyjából mindig ugyanazt csinálják kisebb módosításokkal. Annyira nem volt elragadtatva.

Én nem bántam meg az irányt, szerintem nagyon sok fantázia van benne. A gyakorlatban amúgy a dokumentáció, valamint a review-zás van többségben, programoznom keveset kell sajnos. Német autóipari beszállító cég. Én jelenleg váltok amúgy, főleg magasabb fizetés miatt.

2021. nov. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
72%

Én egészen addig gondolkodtam a beágyazott rendszerek szakirányon, amíg fel nem vettem a "Beágyazott rendszerek" c. tárgyat.

Úgyhogy mentem számítógépes folyamatautomatizálás szakirányba. (Kandós vagyok)


...éééés most szoftvertesztelőként dolgozom. Egy idő után nem fog számítani, hogy melyik szakirányon tanultál.


F

2021. nov. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!