Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mennyibe kerül egy felnőttnek...

Mennyibe kerül egy felnőttnek hangszeren tanulni?

Figyelt kérdés
Budapesten lakom, 30 feletti vagyok, soha nem tanultam korábban. Zeneiskolában mennyiért fogadnának vajon?

2021. nov. 17. 11:28
 1/3 anonim válasza:
100%

Milyen hangszeren szeretnél megtanulni játszani és mi a motivációd?


Én 27 évesen kezdtem el érdeklődni a zongora után. Azt mondják, ha az ember nem kezdi el elég fiatalon, akkor már késő. Koncert zongorista nem lesz belőlem, de kicsit azért megtanultam játszani és a szerzés is érdekel. Vincent Savanti néven szerzek, és körülbelül így tudom eljátszani:

https://www.youtube.com/watch?v=2D3G1mh9_9o&ab_channel=Vince..


A zeneiskolában valószínűleg azt fogják mondani, már túl idős vagy elkezdeni, én a helyedben magántanárt keresnék, miután kiválasztottad a hangszert, de azért persze megpróbálhatod ott is.

2021. nov. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Mojjo ***** válasza:
100%

@1: Én még sosem hallottam senkit azt mondani, hogy xy évesen már késő elkezdeni. Azt mondjuk már ezerszer hallottam, hogy azt mondja valaki, hogy "azt mondják xy kor felett már késő elkezdeni", de ténylegesen ilyet mondani soha senkit.

És nem véletlen: egész egyszerűen nem igaz. Bármikor el lehet kezdeni. Ha valaki 4 évesen kezdi, persze, jobb _esélyei_ vannak profivá válni, mint 40 évesen, de ezek is csak esélyek, ha meg hobbista szeretne valaki lenni, akkor pont teljesen tökmindegy a kor.

2021. nov. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
64%
Oké, felőlem. Azt viszont, hogy zeneiskolában mennyiért fogadnák, úgy a legkönnyebb kiderítenie, hogy bemegy egybe, és megkérdezi. Pláne így, hogy még a hangszert sem tudjuk. Ha hobbiból akar megtanulni, akkor viszont a magántanár is megfelelhet, heti 4 ezer körül, vagyis óránként 4 ezerét Szegeden már lehet kapni, gondolom Budapesten ez kicsit magasabb.
2021. nov. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!