Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Animáció érdekel, szerintetek...

Animáció érdekel, szerintetek már túl késő elkezdeni?

Figyelt kérdés

5 éves gimnáziumba járok, most kezdem a második évem, jövő év végén fakultációt kell választani. Eddig nem nagyon nézegettem ezt a szakmát, de most megtetszett és elgondolkodtatott, hogy talán ezzel szeretnék foglalkozni. 16 vagyok és tudok is rajzolni, meg nem is. Néha megy, néha nem. Szerintetek túl késő elkezdeni már komolyabban nekiállni rajzolni és fejleszteni magam és elvetni ezt az animátoros szakmát, vagy még van remény, ha most nekiállok? Ha még nincs késő, inkább papíron vagy már eleve digitálisan álljak neki (komolyabban)? Illetve, ha ilyen pályán szeretnék majd továbbmenni, milyen fakultációt válasszak?


Előre is köszönöm a válaszokat!

( arra az animátorra gondolok, aki rajzfilm/animációs film készítésével foglakozik stb., illetve mindenképp külföldi egyetemen & álláson gondolkodom!)



2021. nov. 20. 21:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Helló!

Nem hiszem, hogy késő lenne. Simán fel lehet készülni ennyi idő alatt a felvételire, én is nagyjából ennyi évesen döntöttem el. Érdemes egyébként beiratkozni animációs tanfolyamra, amit a gimi mellett lehet csinálni. Szerintem próbáld ki digitálisan és papíron is, szerintem a lényeg az hogy minél több fajta technikával kísérletezz, hogy megtaláld melyiket kedveled a legjobban. :)

Hát én rajzfaktra jártam, de igazából az nem nagyon segített előre az animációban, csak a rajz érettségire készített fel. Ebből a szempontból tök mindegy, hogy melyiket választod, mert nem az érettségi eredményeidet fogják nézni.

2021. nov. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én elvégeztem egy egyetemi szakot + egy mesterszakot, mire úgy döntöttem, mégis inkább kiadványszerkesztő-grafikus leszek :'D. Mester alatt csináltam meg az OKJ-t/felnőttképzés, akármi is legyen a neve. Sokan tízévente új szakmába kezdenek, teljesen normális szerintem, az embernek sokféle érdeklődési köre lehet.
2021. nov. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszotokat, sokat segítettetek! <3
2021. nov. 26. 20:29
 4/6 anonim válasza:
Késő? Sose késő, ugyan ez a helyzet velem annyi különbséggel hogy nem rajzoltam és hirtelen kezdtem neki még 11. Ben hozzá teszem még nem jelentkeztem mert szeretnék sokat fejlődni előtte ify én jövőre fogok csak jelentkezni, nem tudom rahzbol van e fakultacio de akkor arra minden féle képen. Az hogy már rajzolsz az jó de nem elég jó ehez olyan mentalitás kell mint a sporthoz, ha tudsz angolul ethen becker videoit, az összeset nézd végig garantáltan hasznosnak és sokkal szórakoztatóbb mint a magyar yt összesen. Meg marc brunet ő is kell neked. És persze digitálisan photoshopban MAX krita vagy clio stúdió Paint. Sok sikert és üdv a csapatban :D
2021. dec. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! <3
2021. dec. 5. 20:53
 6/6 anonim ***** válasza:
46 évesen döntöttem el, hogy mi akarok lenni (és kezdtem el egyetemre járni), 48 évesen meg is kaptam az első munkahelyemet az új szakmámban. De az egyetemen csak 49 évesen fogok végezni.
2021. dec. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!