Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Milyen tagozatra kellene...

Milyen tagozatra kellene mennem középsuliba ha majd titkárnő szeretnék lenni egy irodában?

Figyelt kérdés
2010. szept. 16. 16:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Titkárnőnek egy sima érettségivel elmehetsz, max angol tudást és gépírást, office ismereteket várnak el.

semmilyen különleges tagozat nem kell hozzá.

2010. szept. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunk a közgazdasági iskolában volt ügyviteli osztály (szakmacsoport) és ők ügyviteli alapismeretekből érettségiztek. (Komplex érettségitárgy, tanultak szakmai idegen nyelvet, levelezési ismereteket és informatikai alapismereteket).


Gondolom, hogy ezek még olyan sokat nem mondanak neked, de közgazdasági iskolát kellene a közelben keresned szerintem.


Illetve szakmát vagy érettségit szerezhetsz, a kettőt úgy tudom egyszerre nem. Nálunk úgy volt, hogy akik leérettségiztek, azok maradtak 2 éves képzésen és ott kapnak róla hivatalos papírt (pontos nevét sajnos nem tudom a szaknak), de egyetemen is (!) tanítanak titkárságvezetés szakként. Egyik ismerősöm a bölcsészkaron tanulja.


19/F

2010. szept. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Érettségi után Ügyviteli és Irodatechnikai okj-s szakmát adó iskolát keress, de persze ez attól is függ hol szeretnél titkárnő lenni.. Valahol nem csupán egy, hanem kapásból 2 nyelvet kérnek és minimum társalgási szinten az egyiket (a másikat tárgyalási). Vagy ha egy jogi irodában akarsz dolgozni (közjegyző vagy ügyvéd titkárnőjeként) nem biztos, hogy elég egy sima Ügyviteli suli, (vagy nem is kell) valahol jogi asszisztensi végzettséget is kérnek, vagy szakmai gyakorlatot inkább. És ha egy igazán "menő" helyre akarsz bekerülni, akkor a folyamatos képzés nem árt, persze rögtön ritka, hogy valaki bejut (tapasztalat nélkül) egy jól menő irodába. Szóval a titkárnő egy elég tág fogalom, ilyen szempontból. Azt is el kell döntened, milyen cégben, milyen területen gondolkodsz.
2010. szept. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
én közgazdasági osztályba járok és ha észak-pesti vagy és szeretnéd,akkor priviben leírom a sulim nevét...csak ajánlani tudom.tavaly kezdtem a nyelvi előkészítő+4 év közgazdaságot...nagyon szeretem,idén kezdődött el a gépírás,gazdálkodási ismertek gyakorlat(bár csak füzetbe írunk),heti 4 óra matek...úgyhogy én ha titkárnőnek mennék tuti a nyelvi előkészítős,közgázos osztályokat részesíteném előnyben,de te tudod...
2010. szept. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!