Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mozdonyvezető matek felmentéssel?

Mozdonyvezető matek felmentéssel?

Figyelt kérdés
Mozdonyvezető szeretnék lenni, de matekból felmentett vagyok, tehát nincs belőle osztályzás, és érettségi eredményem sem lesz belőle. Tudom, hogy egy fajta alapismeret kell matekból és fizikából, amit meg is tudnék még tanulni, tehát nincs teljes homályom a számok terén. A kérdés inkább az, hogy lenne e esélyem egyáltalán a tanfolyamra bekerülni, úgy, hogy nincs matekból érettségi eredményem.

2022. ápr. 27. 22:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Miért vagy felmentett? Van valamilyen betegséged? Pszichés, vagy szellemo elmaradottség, ilyesmi?
2022. ápr. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Általánosban viszonylag rosszul ment a matek, mindig kettessel bukdácsoltam tovább. A vizsgálaton diszkalkuliát állapítottak meg. Hozzá tenném, hogy egy kicsit rájátszottam, hogy biztosan fel legyek mentve, sajnos ez akkoriban kényelmesebb megoldásnak tűnt. Egyébként semmilyen pszichés gondom nincsen.
2022. ápr. 27. 23:13
 3/17 anonim ***** válasza:
44%
Minden utas erdekeben remelem, hogy soha az eletben nem fogsz semmit vezetni, amiben rajtad kivul mas is ul.
2022. ápr. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ, és a rengeteg információból levont következtetést. Van jogosítványom, utaznak mellettem sokszor, és köszöni szépen mindenki, jól van. Az előző válaszomban leírtam, hogy ami történt, az általánosban történt, teljesen más személyiséggel, és felfogással. Ha van még ilyen hasonló jó szándékú megnyilvánulásod, amit kiadnál magadból, kérlek ne tedd, nem az volt a kérdésem, hogy "szerintetek tömegszerencsétlenséget fogok okozni?" Ha esetleg tudsz érdemben a kérdésemre válaszolni, azt szívesen olvasom. :)
2022. ápr. 27. 23:41
 5/17 anonim ***** válasza:
93%

1- vagyok. Ne szívd fel magad a provokátorokon. Van aki csak azért jön ide, hogy élvezkedhessen azon ha valakit felidegesíthet :D


Az orvosi alkalmassági feltételeket itt találod:

[link]

Ilyen kitétel nem szerepel benne, úgyhogy - ha más bajod nincs - akkor orvosilag nem lehet gond.

A felvételinél/tanfolyamon viszont lehet. Néha azért kell számolgatni. Bár nem komoly számításokat. A vonatok féksúly%-át kell számolni például.

Bár némelyik kollégán csodálkozom, hogy a kávépénzt ki tudja számolni :D

A számokat annyira kell ismerni, hogy összehasonlítsd a menetrendet az óráddal. A menetrend meg azért van, hogy tudjuk mennyit késünk! :D

Jelentkezz! Veszíteni nem fogsz vele.

2022. ápr. 28. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, jó érzés, hogy vannak ilyen segítőkész és jó fej emberek mint te. :D További szép estét.
2022. ápr. 28. 00:44
 7/17 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
13%

#5 Egy mozdonyvezetőnek nem kell ismernie a mozdony működését is?


Én úgy tudom, hogy kb annyit kell tudniuk az erős és gyengeáramról mint egy villamosmérnöknek.


Te mozdonyvezető vagy motorvonat vezető vagy?

2022. ápr. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

"Egy mozdonyvezetőnek nem kell ismernie a mozdony működését is?"

De, de már korántsem annyira mint régen.

A mai gépek kiírják a monitorra, hogy mi a hiba és hogyan lehet elhárítani - ha el lehet.



"Én úgy tudom, hogy kb annyit kell tudniuk az erős és gyengeáramról mint egy villamosmérnöknek."

:DDDDD Hol a f.cba mesélnek ilyeneket? Biztos ilyen rizsaféle kirakatmozdonyvezetők terjesztik ezt magukról, hogy többnek tűnjenek. Ma már nem követelmény az sem igazán, hogy felismerj egy villanymotort. Mindegy ki megy a tanfolyamra, csak menjen valaki.

2022. ápr. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen matematikai vagy fizikai ismeretek nem kellenek, a felvételin van pár alap kérdés, áramerősség, feszültség, százalékszámítás, ilyesmi. Mozdonyvezetőként nem a fizika fog kelleni, hanem a jogi ismeretek. Munka Törvénykönyve, Vasúti utasítások vesszőhiba nélkül, Kollektív Szerződés és függelékei, Végrehajtási Utasítások, neadj Isten a Büntető Törvénykönyv, bár ha ez első négyet tudod betéve, akkor az utóbbira nem lesz szükséged. Ez már rég feledésbe merült, hogy Józsi bácsi Nagykőrösön milyen reléket támogatott ki, meg mit kötözgetett át a géptérben, hogy behúzza a belét a vonat a végállomásig. Ha kiír valami hibát a monitoron, akkor lefuttatod az agyadban a Forgalmi Utasítás, Mozdonyszolgálati Utasítás, Fékutasítás, Jármű kezelési utasítás, Munka Törvénykönyve, az összes baromarcú főnök, koordinátor és szakértő rokon által kiadott Parancskönyvi rendelkezés, a Végrehajtási Utasítások szövegét, azonnal kimazsolázod belőle, hogy mit kell csinálnod, hogy minden jogszerű legyen és úgy cselekszel. Ha ez neked idegen, akkor felejtsd el.
2022. ápr. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt se felejtsük el, hogy Józsi bácsi a dácsia nyomócsövet mm pontosan hajlította meg a térdén! :DDDD
2022. ápr. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!