Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Személy és vagyonőr képzés...

Személy és vagyonőr képzés hogyan zajlik?

Figyelt kérdés
miből tevődik össze? Mennyire nehéz? Könnyű munkát találni? Elég a képzés elvégzése a munkába álláshoz vagy kell még valami mást is megszerezni?

2022. máj. 10. 08:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hogy zajlik?

Kifizeted a pénzt, megadjàk mikorra és hova kell menni, beterelnek titeket egy terembe, jön az ember, aki szervezi a vizsgát, az gyorsan elmondja a fontos dolgokat, majd jön az oktató. Első nap ismerkedés, kinek mi a neve, ki mit dolgozik, miért jött ide, miért akarja ezt tanulni. Következő napokban megismerkedsz a többi oktatóval is, nálunk három volt.

Aztán kezdődhet a bevezető: Ki lehet a vagyonőr? Melyik törvény a legfontosabb ebben a szakmában? Mivel foglalkozhat pontosan a vagyonőr? Milyen ágak vannak? Stb.


Miből tevődik össze?

Megismerkedsz némi joggal, ismertetik veled a jogaidat, belétek verik, hogy mi a különbség a rendőr(és egyéb hivatásos állományú személy), és a vagyonőr között, megismerkedsz az összes àggal, amit ezzel a szakmával végezhetsz(igen sokszínű), elmondják hogy képezheted magad tovább (fegyvervizsga, de lehet külön vizsgàd még sportrendezvényre, külön vizsga kell, ha kutyás őr akarsz lenni, stb). Elmondják mi kell egy szolgálathoz, hogy kell szolgálatot átadni/àtvenni, támadáselhàrító eszközök, stb. Semmi túl bonyolult dolog.


Könnyű munkát találni?

Én fiatal nő vagyok, és még én is találtam egy csóró megyében is, ha te férfiként nem találsz majd, akkor én nem tudom elképzelni hol laksz.


Elég a képzés megszerzése?

Nem. Kell még a vizsga után a vagyonőri igazolvány, meg ha EV-ként akarsz dolgozni, akkor ki kell váltani azt is(sok cégnél csak így dolgozhatsz), ott biztosítàst, illetve kamarai tagságot is kell fizetned a könyvelődön kívül.


Mennyire nehéz?

Semennyire. Nálunk tanfolyamon volt egy 18 éves srác, olyan buta volt szegény, hogy írni-olvasni alig tudott, kiküldte a tanár, hogy mondja meg milyen objektumban tartózkodunk, és nem tudott rá válaszolni. Vizsgán úgy ment át, hogy az oktató mellé àllt, és kézzel mutogatta mit karikàzzon. A szóbelije nem tudom, hogy lett meg.


Ezeken felül öt évente köteles vagy a rendőrségen megújíttatni a vagyonőri igazolványodat, meg újravizsgàzni, ha továbbra is őrködni akarsz.

2022. máj. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szia minek a könyvelő? Nem alkalmazottak az őrök?
2022. jún. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem minden helyen lehetsz alkalmazott, van olyan hely ahol csak alvállalkozó lehetsz, tehát egyéni vállalkozónak kell lenned. Ott ajánlott könyvelőt fizetni, ha te magad nem értesz hozzá.

Első voltam.

2022. jún. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!