Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Tényleg elég hozzá a középszin...

Tényleg elég hozzá a középszintű angol?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


A minap dobta fel az internet a légiforgalmi irányítói munkát, mint érdekes munkalehetőség. Eddig nem nagyon foglalkoztam vele, de kicsit azóta utánaolvasgattam. Elég komplex és nehéz munkának tűnik.


Utána megnéztem a felvételi követelményeket és ott egy B2-es nyelvvizsgát kérnek. Nem túl kevés az? Valahogy azt várnám, hogy legalább egy C1-et kérnek hozzá. Legalábbis, én emelt szinten vizsgáztam angolból, az meglett 5-ös érdemjegyre, plusz azóta nézegettem pár nyelvvizsga feladatapot, meg vettem részt ilyen próbanyelvvizsgás lehetőségen nyelviskolában és a B2-es szinten kb 84%-ot érek el. De valahogy így sem érzem azt, hogy elég lenne ehhez a munkához. Én vagyok túl bizonytalan magamban, vagy ez csak amolyan formális feltétel náluk?


Ti mit gondoltok?



2022. máj. 12. 15:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Több bemeneti követelmény van. Pszichológiai alkalmassági, fizikai alkalmassági, vizsgázni kell az anyagból, nyelvi alkalmassági. Ezt kérik, de az eredmények alapján válogatnak. Maga a képzés elvégzése, amit a bemeneti követelményekkel teljesítesz gondolom ki fog térni arra a nyelvi anyagra, ami kelleni fog. A B2-es egy belépő, de ezt ha jól tudom szigorúan tesztelik is. Mint bármi mást xd
2022. máj. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt olvastam, hogy komplex a felvételi rendszerük és nagyon sokrétű a vizsgáztatás, csak engem szimplán az lepett meg, hogy sima B2-vel már lehet próbálkozni. Persze, oké, hogy ezt is szigorúan nézik, de meglepett a dolog. Azt hittem legalább valami magabiztos C1-et kérnek vagy ilyesmit :D
2022. máj. 12. 16:17
 3/4 anonim ***** válasza:
Van nàluk nyelvi teszt, amely alapján kiderül a tudàsod. Nyilván fontos, mert a munka angolul folyik. Ezután jön még a feast teszt (remélem jól írtam), amire nem lehet felkészülni és az életben csak egyszer lehet letenni. Szóval nem annyira egyszerű ez. (Nincs semmi repülős tapasztalatom, csak utánakerestem.)
2022. máj. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az egyértelmű, hogy nem egyszerű, nem is ezt vitatom, csak tényleg az a része lepett meg, hogy egy középszintű angol nyelvtudást kérnek hozzá csak. Pedig ugye a teszt és a tanfolyam egy része is angolul zajlik és aztán maga a munka is angolul folyik majd. Bár, részben megértem, mert igazából egy magabiztos B2-vel és szakszavakkal a legtöbb helyzetben megállod a helyed a C1-es szintnél már inkább a tudományos dolgokon van a hangsúly, ami annyira nem fontos a mindennapokhoz, de azért meglepett. Ahogy így utána olvasgattam az elmúlt pár napban, lehet, hogy a legközelebbi lehetőségnél kipróbálom. Végülis veszteni nem veszthetek vele :D
2022. máj. 12. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!