Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Estin tanult villanyszerelő...

Estin tanult villanyszerelő tanfolyamon szerzett tudással mennyire lehet elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Most szeretnék elindulni, egy 2 éves felnőttképzéses esti villanyszerelő iskolába. Az iskola heti 3 napos- ahol elmélet és tanműhely is van. A kérdésem annyi, hogy amennyiben nincs lehetőségem egy magánszakember mellett elhelyezkedni (ahol relevánsb tapasztalatot szerezhetek) akkor mennyi vagy milyen tudást kaphatok csak az iskolai tanműhrkyből szerzett gyakorlatból. ? Termeszetesen lelkisimeretesen tanulva. A szakma elvégzese után egy siketes vizsga esetén mennyire lrsz vagy van lehetőség elhelyezkedbi ilyen gyakorlattal?
2022. júl. 7. 11:12
1 2
 1/11 qkker1 ***** válasza:
77%
Ezeket a 2 éves képzéseket nem ismerem, de az előd OKJ gyorstalpaló szart sem ért, ha nem szereztél előtte gyakorlati tapasztalatot.
2022. júl. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Azt szeretném tőled kérdezni, és tényleg a személyes véleményedre vagyok kíváncsi, hogy szerinted, most még tehát laikusként, kivel-milyen céggel érdemes felvenni a kapcsolatot akik esetleg foglalkoznának velem, mint tanonc. Egyáltalán cégnél érdemes keresgélnem vagy maszek embereket vállalkozókat keressek meg? Hol ragad rám több? Hol tud az ember tényleges hasznalható tapasztalatot sz
2022. júl. 7. 12:13
 3/11 qkker1 ***** válasza:
75%
Írd ki villanyszerelő álláskereső csoportba, hogy most kezded a 2 éves képzést, és mellette releváns tapasztalatot/tudást szeretnél , lesz ahol sikerül.
2022. júl. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged.
2022. júl. 7. 18:07
 5/11 anonim ***** válasza:
22%

Nem akarlak elkeseríteni, de most a szakmunkás hiányt az építőipar nyomta meg leginkább, sajnos a válság kihat erre az iparágra is és kevesebb szakira lesz majd szükség, közülük is a tapasztalattal rendelkezőket keresik már most is. Az hogy villanyszerelő hiány van már 5-6 éves sláger ez sok embernek a fülébe jutott és gyorstalpalón elvégezte ezt a szakmát, úgyhogy egyáltalán nincs már hiány. Nem azt mondom hogy nem lesz munkád, bár az is lehet, de nem lehet majd olyan könnyen boldogulni erre fel kell készülni, ezt tudják a munkáltatók és sajnos maximálisan kihasználják a helyzetet.

Mielőtt bárki belém kötne, képzéseket és tovább képzéseket szervező cégnél vagyok, kapcsolatban állunk a MEEVET-el is, elég nagy rálátásom van a helyzetre és nem túl rózsás. Bocsi :(

2022. júl. 9. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a kommented. Amit mondasz elhiszem, mert azt látom énis, hogy most egy ideje robbanás szerűen mindenki villanyszerelő,klímás és egyéb szakmákat tanul. Én bízom a jóban, és talán abban, hogy ha leteszem elfogok tudni benne helyezkedni amugy bolti eladoi szakmam van hat ferfikent az se valami keresett. Meg arra beállitanak barkit. Villanyszerelo osszetettebb ennél azt nem meri kókanyolni akárki. Az tenylegnszakmunka plusz rengeteg helyre megadok magamnak esélyt. Akar vasútra mozdonyvezeto, felsovezetesszerelo, biztositoberendezeshez cégekhez gyárakhoz valo elhelyezkedes karbantartokent, akár eon, és akkor a maszekról ne is beszeljunj. De akár még külföld is suoba johet
2022. júl. 10. 14:07
 7/11 A kérdező kommentje:
Bocsanat a helyesírási hibákért meg a hablatyért, telóról írok, és egy bizonyos karakterszám után, szépen elkezdi keverni az írást a képernyő.
2022. júl. 10. 14:09
 8/11 anonim ***** válasza:
32%

Semennyire, ha csak nem valami szuper iskolába mész, és nem fogsz hiányozni szinte egyáltalán, vagy nem dolgozol mellette mester mellett a szakmában.

Én burkolónak tanultam estin, de szinte nulla tudással jöttem ki, úgy helyezkedtem el mester mellett, és az tanított meg sok mindent, de még mai napig vannak kérdéseim, szóval tudnék hova fejlődni, de nem is járok kontàrkodni senkihez, úgyhogy nem kell beszólni.

2022. júl. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 xp ali ***** válasza:
56%
Az első melóhelyeden majd szerzel tapasztalatot. Ha utána sem fizetnek meg rendesen, odébb állsz normális fizuért, mint szakképzett és gyakorlott vsz. Menj, csináld, jó lesz!
2022. júl. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
24%
Hát próbáld meg, nem lesz egyszerű, de a mozdony vezetővel jobban járnál. Én fél éve végeztem egy 8 hónapos villanyszerelő képzést, azóta nem sikerült a szakmában elhelyezkednem, csak a pénzem úszott el. Vagyis bocsi de, három hetet dolgoztam egy brigáddal ahol véstem, meg sittet hordtam főleg, kevesebb lett a munkájuk most igy azt mondták nagyon sajnálják de nem tudnak állandó munkát biztositani, sok helyre nem vettek fel mert nem kezdőt keresnek. Árufeltöltő vagyok most, tervezek külföldre menni vagy a szakmában vagy bárhogy mert lehetetlennek érzem itthon a saját helyzetem. Bedőltem én is a propagandának hogy villanyszerelőnek milyen jó lenni, jah tizen x év tapasztalattal, vállalkozóként jó kormánypárti ismeretséggel, persze kicsit sarkitottam de valahogy ez a helyzet. Amúgy mi harmincan végeztünk egy osztályban előttünk és utánunk is ilyen látszámú osztályok voltak állitólag...ennyi villanyszerelőnek lehetetlen munkát adni, nem értem mi folyik itt. :(
2022. júl. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!