Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Hogy kerülhettem be kötelező...

Hogy kerülhettem be kötelező második nyelvvizsga nélkül mesterképzésbe?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem egy mesterképzésre, amin kötelezően, az alapképzéses oklevél és a felvételi vizsga mellé, fel kellett volna tölteni egy B2-es szintű német nyelvvizsgát a felvibe, meg is próbáltam gyorsan megszerezni a nyelvvizsgát (igen tudom, hogy úgy kellett volna már jelentkeznem, hogy a kezemben van). Azonban nem sikerült, így nyilván fel sem tudtam tölteni a nyelvvizsga-bizonyítványt, egyébként a felvételi vizsgán elért pontjaim elérték a minimum felvételi ponthatárt. A jelentkezési sorrenden mégsem változtattam, mivel nem éreztem fontosnak. Úgy gondoltam, hogy nyelvvizsga hiányában az első helyről visszautasítják a jelentkezést és bekerülök a második megjelölt szakra(amire nem kell egy plusz nyelvvizsga). A besorolási határozat szerint viszont bekerültem az első helyre, nyelvvizsga nélkül, mivel a pontjaim elégnek bizonyultak. Gondolom beiratkozáskor a nyelvvizsga-bizonyítványt be kell mutatni, nekem meg nincs, tehát akkor vissza fogják vonni a felvételi döntést és mivel ez szeptemberben van, esélytelen akkor már másik szakra kerülni.

De azért érdekelne, hogy valakivel fordult már elő ilyen? Most akkor a többi képzésre sincs esélyem bekerülni őszre? Vagy ilyenkor tudok még tenni valamit?



#egyetem #nyelvvizsga #mesterképzés #mesterképzéses felvételi
2022. júl. 23. 16:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
90%
Beiratkozásnál kérni fognak minden dokumentumot. (Én is erre a szakra jártam.) Szerintem még most szólj nekik ne várj szeptemberig.
2022. júl. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
55%
Arra se lesz mód, hogy máshová felvegyenek.
2022. júl. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező szavaiból nekem egyáltalán nem úgy tűnik, hogy direkt át akarta volna verni az egyetemet, hogy jogtalanul bekerülhessen a szakra... Csak naivan azt hitte, a jelentkezés feldolgozásánál megnézik hogy megvan-e minden csatolandó dokumentum, és ha nincs, automatikusan érvényét veszti azt a jelentkezés (hasonlóan, mintha pl. valaki nem megy el a felvételi vizsgára), és így az eredetileg 2. helyen megjelölt szakra (ahová nem kellett a nyelvvizsga) felveszik első helyen. Ez egyszerűen pech. Keresd meg a felvételi ügyfélszolgálatot, az Oktatási Hivatalt, hátha tudnak mondani valami okosat.
2022. júl. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

#10, egy barom vagy.

A Felvi rendszere AUTOMATIKUSAN kellett volna, hogy lenullázza a jelentkező pontszámát, hogyha valamelyik feltételnek nem felel meg. Előfordulhat, hogy a Felvinél nézett el valaki valamit (nekem annak idején jelentkezéskor év végi matekra 2-est írtak be 4-es helyett, és külön kellett szólni, hogy azt elrontották).


Szerintem az egyetem úgy lesz vele, hogy ha már így alakult, akkor mehetsz a képzésre, de ezt minél előbb tisztázni kellene, nehogy a beiratkozásnál problémázzanak.

2022. júl. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
83%
10. Én nem minősítelek, de egyetemre biztos, hogy nem fog menni idén. Látszik, hogy elég naiv vagy, ha azt hiszed, az egyetem széttárja a kezét és felveszi. Nincsenek meg a bejutási feltételek, ennyi.
2022. júl. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez akkor is a felvi hibája, nincs joga senkinek a kérdezőt hibáztatni. MINDIG az folyik a csapból is, hogy NE módosíts sorrendet akkor, ha esélytelen vagy az 1.-nek megjelölt helyre, mert akkor automatikusan a 2. helyre fognak felvenni. Itt pedig nem történt meg a szükséges dokumentumok feltöltése, tehát a felvinek automatikusan ejtenie kellett volna az 1. helyet és a 2.-ra besorolni.

Kedves Kérdező, mielőbb beszélj a felvi ügyfélszolgálatával, nehogy a 2. helyről is lecsússz! Írd majd meg, mi lett a vége, nagyon érdekel!

2022. júl. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!