Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Esztergályos, CNC-s vagy...

Esztergályos, CNC-s vagy hasonló szakmabeli személy tudna segíteni?

Figyelt kérdés

Júniusban vizsgázok gépészként.


Az a gyakorlati feladat, hogy egy munkadarabot nekem kell megterveznem és legyártanom.


Azonban fogalmam sincs, hogy mit csináljak. Én egy négykéses késtartóra gondoltam. Maróval megcsinálnám a kések helyét, a szorító csavarok helyét kifúrnám, dörzsárazással megcsinálnám a meneteket. Meg még a csavarok is ott vannak.


Valakinek valami ötlet? Vagy aki csinált már ilyet, ő neki mi volt a feladata?



2022. szept. 30. 19:58
 1/2 anonim válasza:

Először is, ha dörzsárral tudsz menetet fúrni akkor szerintem már ezért megkéne, hogy kapd a doktorit😂


Viszont komolyra fordítva,legyen minél egyszerűbb, minél kevesebb mérettel amit ellehet rontani. A szorítónál alapból van 9 furat+menet ami nálunk elég nagy pontatlansági arányt szült. Ugyan nem tudom, hogy koordinátás marógéppel vagy sima oszlopos fúróval fúrnád ki.


Én e helyedben egy forgástestet csinálnék, menettel meg lapolással. Tegyük hozzá nem tudom mik a követelmények.


Nekünk vizsgán tételek voltak.

Húztál egyet és azt csináltad. Előre nem tudtad. Egy tételhez meg tartozott 3 egymáshoz illeszkedő alkatrész. CNC, hagyományos forgácsolás, meg kézi forgácsolás is volt benne.

2022. okt. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
#1 az új rendszerben már úgy van, hogy neked kell előre megtervezni a munkadarabot, erről dokumentációt kell csinálni és aztán legyártani a vizsgán.
2022. okt. 4. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!