Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Szerintetek, melyek a legjobb...

Szerintetek, melyek a legjobb gazdaságtudományi mesterképzések, ha valaki gazdasági, nemzetközi területen képzeli el a jövőjét, alapvetően a versenyszférában?

Figyelt kérdés

Érdeklődési területek:


Bank nemzetközi energetikai vállalatok, pl Shell, Mol,

Nemzetközi nagy beruházások támogatása ( olyasmi méretűre gondolok mint pl Paks2, projektmenedzsment szinten is akár ),

magán vállalatok beruházási támogatása és tárgyalás (pl BMW, új gyár Debrecen)


Nemzetközi karriert szeretnék, vannak műszaki ismereteim, az energetika területén pedig el tudnám magam képzelni.



Köszönök minden választ!



2022. okt. 29. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Itt van az összes jelenleg ismert magyarországon hirdetett gazdasági mesterképzés:

[link]


Aminek az én szubjektív véleményem szerint értelme is van, azok a következők:


Biztosítási és pénzügyi matematika és Közgazdasági elemző: messze a legjobbak, főleg az előbbi, viszont ezek az elemző területek, tehát nem a "business" vonal, amit te keresel (ha jól értem).

Közgazdálkodás és közpolitika: egészen okés, de főleg akkor, ha a közszektorban vannak vezetői ambícióid.


És akkor a te szempontodból szerintem valóban releváns képzések:

Pénzügy

Vezetés és szervezés

MBA

2022. okt. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés, mert (hacsak nem programozó vagy vagy orvos) külföldre a legkönnyebben úgy tudsz kijutni ilyen állásokba, hogy multik hazai leányvállalatánál dolgozol először és házon belül szivárogsz ki. Gondolj bele, ők is tele vannak bölcsészgazda (vezetés/szervezés) szakon végzettekkel, nem kell nekik egy magyar... ha ilyenen gondolkodsz, egyből azon gondolkodj, hogy menj ki tanulni Németországba vagy Hollandiába, szerezz náluk mesterdiplomát, úgy már teljesen más a gyerek fekvése.


Itthon... vezetés szervezés egy vicc. MBA jó, de kell hozzá munkatapasztalat és drága. A "magyar MBA" meg olyan, mint a magyar narancs. Max. a Corvinusra járnék, de oda se nagyon. Inkább külföld az is.


Pénzügy nagyon jó! Oda viszont mehetsz bátran. Jó még szerintem a gazdaságinformatika is, szeretik a németek nagyon.


Röhej, de a műszaki menedzser is létezik külföldön, industrial engineernek hívják azt hiszem, és ilyen állásokba, amit keresel, remekül beválhat.


Szóval én ezeket venném számításba:

(1) külföld

(2) pénzügy

(3) gazdinfó

(4) műszaki menedzser


Persze az előző által emlegetett banki és biztosítási matek stb. lenne a legjobb, de nem erre akarsz menni ha jól értem.

2022. okt. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Először is, köszönöm a tanácsokat!


Örülök, hogy ez így feljött, leírom akkor részletesebben, hogy hogy állok most és mik a tervek.



Hamarosan lesz egy műszaki menedzser bsc diplomám, van 10 hónap munkatapasztalatom német autóipari vállalatnál (beszállító) logisztikában és allátási lánc menedzsmentben, főleg ügyfél oldalról és anyagbeszerzésből. Az angol nyilván ebből következően elég jól megy.


A szakdolgozatomat viszont egy teljesen más témában írom: Energetika, viszont nagyon nagy lehetőséget látok benne, ki is alakultak kapcsolataim már ebben a szférában.


Amin most gondolkodom az 2 fő irány :


1 kellene egy msc, inkább gazdasági,mint műszaki menedzser mester.


2 Erasmussal mennék jövőre Franciaországba (nyevet még nem tudom,de angol képzésre tudok menni, közben tanulok franciát), ennek az az oka, hogy az energetikának azon részéről, amiről szól a dolgozatom, ott lehet a legtöbbet tanuni és látni.



A gondlat az, hogy van egy alap műszaki tudásom, logisztikai tapasztalatom, energetikai ismereteim és emellé legyen valós gazdaságtudományi ismeretem. Szerintem ez így egyben nem rossz. Ahogy elhangzottfentebb, ezzel akombóval inkább busines orientáltságban haladnék tovább.



Amiket nézegettem az a nemzetközi gazdaálodás (legjobb neve van) ; Vállalatgazdaságtan(műszaki menedzser után felvesznek azonnal) ; ellátási lánc menedzsment (van tapasztalatom) ; Műszaki menedzser msc (mert ez egy fix pont ha valami félremegy ide felvesznek és át tudok jelentkezni később ahová akarok kreditelismeréssel).



Ami még fontos, hogy Debrecenben fogom elkezdeni, innen könyebb kijutni Franciaországba, itt vannak kapcsolataim, itt lakom barátnőmmel, viszont nem kizárt, hogy ha kapok jó lehetőséget Budapesten, akkor levelezőn szakot váltok.



Minden tanácsot meghallgatok ezek fényében, továbbra is


Köszönöm ha elolvastad

2022. okt. 30. 13:17
 4/7 anonim ***** válasza:

Bedobok néhány dolgot, talán nem közvetlenül reflektálva azokra amiket leírtál. Az elmúlt 10 évben eléggé az "elit" gazdasági közegben mozogtam, mind munkahelyek mind oktatás szempontjából.


Írod a bankszektort, aztán főleg az energetika és a műszaki világ felé viszed el az érdeklődésed. Nem teljesen mindegy. Én objektíve nem tartom egy nagyon "elit" képzésnek a műszaki menedzsert de tudom róla, hogy nem könnyű elvégezni. Ha ilyenek érdekelnek mint a logisztika, ellátási láncok, autóipar, energia akkor jó BSc alap lehet, meg már úgyis el fogod végezni, szóval mindegy, de MSc-re nem biztos, hogy továbbvinném a helyedben.


Bizonyára biased vagyok, mert magamból indulok ki és nehéz másból kiindulnom. Én világéletemben pénzügyi szektorban dolgoztam, Economics és Data Science mesterdiplomáim vannak.


Mik a lehetőségeid? A helyzet az, hogy az elmúlt 10 évben míg én lediplomáztam és munkába álltam, a magyar felsőoktatás színvonala drámaian romlott. Ha gazdasági képzésekben gondolkodsz, és "elitet" szeretnél, azt már egyre kevésbé találod meg.


A BME-n lényegében pár éve szétverték a gazdasági képzést és a jobb tanárok az ELTE-re mentek át létrehozni egy üzleti kart ami jóindulattal is csak középszerű, főleg mesterképzéseket tekintve. Az ELTE-n működött kb 10 évig egy elit economics képzés, évekkel ezelőtt megszűnt a mesterképzés, tavaly már az alapképzés is. A Corvinuson zajló átalakításokkal kapcsolatosan én nagyon erősen szkeptikus vagyok - tudjuk nagyon jól, hogy mi történik a felsőoktatással ha átitatja a politikai nyomás. A CEU-n tavaly végeztek utoljára Budapesten azon szakos évfolyamok, amik téged érdekelhetnek, azóta Bécs a helyszín. A BGE-t és bármilyen más vidéki egyetemet felejtsd el.


Mik az itthoni opcióid? Jelenleg maximum a Corvinus. Ha erős matekos vagy és jobban érdekel a modellezési szemlélet, akkor Biztosítási és pénzügyi matematika vagy Gazdaságelemző (mikor melyik névre hallgat, de ezek hasonlók). Ez lényegében egy alkalmazott matek képzés, nem biztos, hogy a te fókuszod de a legerősebb az összes közül. Ha nem akarsz ennyi matekot, de jó analitikus alapot akarsz és nagy képben szeretnéd szemlélni a világgazdaságot, akkor Economic Analyses, de előfordulhat, hogy eleinte nem fogod találni a közvetlen hasznosítását egy olyan business poziban amiket leírtál. Ha picit a business felé húzol jobban, akkor inkább a Finance. Bepróbálkozhatsz az International Economics-al, őszintén valahogy engem sosem izgatott a szak. Inkább csináltam egy erős Economics képzést és később elmentem business felé. Ahogy előttem írták, vezetés és szervezés felejtős és az összes többi "másodrangú" gazdasági képzés, ami nem egy erős, analitikus szemléletű, general tudást és diplomát ad. BCE mellett lehetsz szakkolis, Rajkot és a SZISZ-t ajánlom és vannak más tudásközpontok amiknek részese lehetsz - TDK, OTDK, Bankárképző mentorprogram, Empirical Finance Research stb. Mindenképp angol nyelvű szakot válassz és esetleg élj a BCE double degree programjával, ami útján mehetsz Erasmusra, vagy a Groningeni Egyetem képzésére.


A fent általam leírt kis monológ után, a hazai lehetőségeid nagyjából kifújtak - BCE + extracurricular studies maximum. A szomszédban egyébként a University of Vienna nem egy rossz választás illetve a bécsi CEU Economics, Finance vagy Data Science képzése. Ezekből az economics 2 éves, a másik kettő 1 éves - már csak ezért is őket választanám a BCE politikai posvánnyal átitatott 2 éves képzései helyett. Ezen kívül persze lehetőségeidhez mérten választhatsz bármilyen országot és egyetemet. London kézenfekvő, de nyilván az lesz a legnehezebb út. University of Bocconi Milánóban szintén elég jó. Sok ismerősöm ment Barcelonába, Németországba, Hollandiába vagy Svájcba. A helyedben én az Economics és a Finance között vacillálnék, valami olyanra voksolnék ami még erős analitikus alapot ad a műszaki menedzseren felül és csak később feküdnék rá egy nagyon profi MBA-re egy neves egyetemen. Az meg fogja adni azt, amilyen executive pozira te vágysz egy energetikában vagy autóiparban.


Ha kicsit pénzügyesebb szemléletre vágy, vannak certificate-ek, de az alapján amiket leírtál, nem annyira neked valók. CFA a de facto pénzügyi certificate és többet fed le mint egy pénzügy mesterképzés. Maximum ez lehet számodra releváns. Hasonló az ACCA ami számvitellel foglalkozik, az FRM ami risk managementtel és a CAIA ami alternatív befektetésekkel. Van még pár ilyen 3-4 betűs, de csak megemlítettem, hogy tudd, van ilyen is, mert a CFA-n kívül nálad egyik sem jöhet majd annyira szóba.

2022. okt. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a részletes választ, mindennek utána fogok nézni amit írtál a napokban részletesen, viszont a jelenlegi tudásommal reflektálok



Nem feltétlenül elit képzés a terv, ha ez jött le, akkor rosszul fogalmaztam.


Számomra a legjobb most a lehetőségeim maximalizálása lenne, a jelenlegi forrásaimmal.


Sajnos jelenleg tényleg Debrecenhez kötnek a dolgok és beszéltem is egy ismerősömmel, aki energetikában mozog, audit, felső-középvezetői szinten, és Ő is azt mondta, hogy mindenképpen Budapest, de kifejtettem neki, hogy az jelentősen drágább lenne nekem és jelenleg sajnos ezt nem tudom megennngedni magamnak, és le kellene mondani egyéb dolgokról is, ami nem lenne konfortos. Ekkor azt tanácsolta, hogy akkor Erasmus, annal nagyban tudom javítani az esélyeimet.



Tudom a konfortzónábólki kell mozdulni, ezt igyekszem megtenni, voltam energetikai konferenciákon is az elmult időszakban mint meghívott vendég, mert tehetségesnek tartanak a kutatásom, a szakdolgozathoz pedig hiánypótló most. Küzdök, igazából folyamatosan.



Viszont NEM olyan a családi hátterem, hogy konkrétan bármit megengedhessek magamnak, előzetes gondolkodás és lemondás nélkül.

A 10 hónap munkám alatt is gombokért dolgoztam, de legalább lett gyakorlatom.

A szakdolgozat minőségének elősegítése érdekében, és hogy kapcsolati tőkét tudja építeni, abba kellett hagynom a munkát, mert elszívta volna az időmet. Ez is egy áldozat, méghozzá elég nagy, de tudom a kapcsolati tőke lesz a nyerő, és nem az, hogy 10 vagy 14 hónap van a CV-ben


A teljesítményem a munkám alatt kiválló volt a vezetőim jellemzése szerint.



Nagyon nehéz az, hogy amikor bekerülök ilyen körökbe, pusztán a tehetségem (nem szeretném, ha nagyképűségnek tűnne, ezt nem én mondom), kommunikációs készségem és kitarásom miatt, akkor meglátom azt, hogy mennyire más élet ez mint amihet én hozzászoktam Szabolcsban, egy kis faluban.


Sokszor belefutok energetikában ilyen mondatokba, hogy jártam-e már Hollandiában, szélerőművek közelében...nem... még Hollandiában sem jártam...nem, még az országhatárt sem léptem át nyugatra, mert miért tetem volta? Kirándulás? ...ez sajnos nem az a család, nem az az élethelyzet.


Kár elitképzésről beszélni, ha még soha nem volt a családban 10 évnél fiatalabb autó és kár Barcelona, Németország és Svájc között gondolkodni. Most csak szakök között tudok gondolkodni, a fenti 4 közül.

Saját kezembe vehetném a dolgot? igen és igyekszem is, de gyakornoki fizuból ez nem volt megoldható. Igyekszem minden nap fejlődni, hogy el tudjam érni a céljaim.


Ezekből látható, hogy gondosan kell terveznem a jövőmet. Nem kívánom feladni. A semmiből, már ígyis eljutottam olyan helyekre, amik elképzelhetelenek voltak.


A műszaki menedzser msc keveset tenne hozzá a karrieremhez már, az informatikai alapok hiányoznak8 gazdinfóra) és nincs még 3 évem egy bsc-re

Abból kell éptkeznem amim van. Műszaki ismeretek, energetikai ismeretek, logisztikai tapasztalat, ügyfél-tárgyalási tapasztalat, angol tudás, erasmus, Debrecen. Ha kevés, akkor is ennyi van és a kitartás.



Ezért gondoltam a "sima" vállalatgazdaságta vonalat és a nemzetközi gazdálkodást, illetve, mivel Debrecenben nem igazán van olyan erős verseny, mint a budapesti egyetemeken, ezért van lehetőségem Erasmussal vagy Campus France-al kimenni külföldre tanulni.


Konzulenseim szerint is a Debrecen+Párizs erősebb kombináció mint a Budapest magában.



Majd egyszer,ha a munka megtérül, és lehetőségem lesz, szeretnék majd egy MBA-t vagy valamit, ha úgy hozza az élet külföldön, fullosan elvégezve, de így, most, mindent számításbavéve nincsenek erre forrásaim.

Még Debrecenre is csak éppen vannak, ha nem dolgozom, ha pedig dolgozom, akkor is csak addig tudok eljutni, MÉG, hogy nem a helyzet dönti el, mit vásárolok be, hanem én.



Diákhitel bár opció lenne...de még ott nem járok. Budapesten, ott kellene járnom valószínűleg.


Köszönöm ha elolvastad.


Minden tanácsot szívesen fogadok.

2022. okt. 30. 15:54
 6/7 anonim ***** válasza:

Van az a helyzet, hogy nem tud az ember moccanni. De meg kell tenned mindent. Persze ha nem az "elit" a cél, akkor mindegy. Alapvetően mindenféle egyetemről voltak kollégáim, egy szintig ez nem számít és egy szint után sem számít. Értem ez alatt azt,hogy nagy multiknak kell az ember és be fognak hívni interjúra lehet akkor is, ha kisjóska university lesz a CV-dben és egy interjún tudsz remekelni. De egy McKinsey lehet élből nem fog behívni a kisjóskával, mert neki már ennyi elég is. Továbbá 5 év tapasztalat után már csak az experience számít igazán, nem az, hogy hol végeztél.


Ami az Erasmust illeti, én nem voltam, de ki nem hagynám. Azonban sokat nem várnék tőle, pláne szakmailag. Az Erasmus arra van, hogy kicsit külföldi környezetben kipróbáld magad, gyakorold a nyelvet, és turbózd a CV-t, de bárkinek akinek egy kis esze is van a szakmában az tudja nagyon jól, hogy ez mindössze 1-2 szemeszter masszív ivásról,bulizásról és dugásról szól. Arra viszont kiváló, szóval ne hagyd ki. Párizsról sajnos nincsen tapasztalatom illetve infóm, de igen, az a helyzet, hogy végezhetnél itthon bármilyen "elit" sulit (ha lenne :P ), az ostoba HR világban simán jobban "international-nek" tűnsz egy Debrecen+Párizs kombóval mint amúgy.


Azt pedig jól látod, hogy 12 vagy 14 hónap a CV-dben nem oszt nem szoroz. Egy idő után ezeket széthazudhatod, mert egy-két top céget leszámítva nem fognak utánanézni, hogy pontosan mennyi időt töltöttél a cégnél. A CV-ben mindig reasonable módon kell kamuzni - dobd meg fél évvel, ne mondd, hogy gyakornok voltál, hanem junior stb.Persze lebukhatsz, de nem jellemző. Ordas nagy baromságot azért ne írj, mert kicsi ez az ország ahhoz, könnyen híre tud menni, ha egy barom vagy.


Ahogy írod, szakmailag jó akarsz lenni és ambíciózus vagy. Ha jók az eredményeid, akkor azért nem elérhetetlen számodra az "elitképzés", mert meg fognak dobni ösztöndíjjal, de ehhez kapard ki magadnak a gesztenyét. Sok a lehetőség, a CEU is ad 50%-ot. Külföldön sokkal több félállásban végezhető melót fogsz találni ami beillik az egyetem mellé és több pénzhez juthatsz. Ha olyan országba mész, és fasza vagy angolból, taníthatsz angol mellékállásban, stb. Az én ismerőseim sem az elefántcsonttoronyból jöttek, nem kell balek módon kifizetni egy rakás pénzt a diplomákért. A scholarship + mérsékelt diákhitel felvétele ajánlott. (kizárólag olyan ami 0 körüli kamatos és tandíj finanszírozásra fordítható)


MBA-n még ne agyalj, még nem vagy eligible. Ha olyan poziba fogsz jutni egyszer, akkor már olyan cégnél akarsz dolgozni, amelyik kifizeti az MBA-t, cserébe ott kell majd maradnod pár évig. :)


Informatikát tanulj a netről, Excel+VBA fog kelleni és adatbázis kezelés, SQL, Python, R pozíciótól függően jól jöhet, főleg ha valahol analystként kezdesz.

2022. okt. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha debrecenben gondolkodsz, akkor pénzügy vagy gazdaságinformatika a te barátod szerintem. Teljesen jó amúgy a DE, nem kell emiatt a Corvinusra járnod.
2022. okt. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!