Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Ahhoz, hogy valaki sminkes...

Ahhoz, hogy valaki sminkes legyen, kell valami tehetség? Kézügyesség és más esetleg? A kreativitást tudom. Vagy bárkiből lehet jó sminkes? Nem szeretnék drága tanfolyamra menni feleslegesen. Aki sminkes, az biztos tudja a választ.

Figyelt kérdés

2022. nov. 19. 01:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Türelem, precizitás, szín és térlátás stb.

Tele van a net sminkes videókkal, azokból látsz technikákat, ki tudod próbálni, hogy mennyire menne, és érdekelne -e egyáltalán.

2022. nov. 19. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Érdekelni érdekel, szeretek sminkelni. Eddig csak alap sminket használtam, szemfesték, szempilla, száj, ritkán alapozó és pirosító. Pár napja nézek sminkes videókat és nagyon megtetszett.

Ilyen kevés tudással is elkezdhetem a tanfolyamot?

2022. nov. 19. 04:32
 3/13 anonim ***** válasza:
Most attól függ mire gondolsz. Olyan sminkes aki pl. egy női arcból sminkel egy bácsit vagy egy jokert akàrmit vagy inkább ilyen alkalmi sminkes pl esküvő ilyesmi
2022. nov. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem alapszinten barki meg tudja tanulni, tehat ahogy irtak, eskuvoi sminket pl biztos fogsz tudni csinalni egy ilyen tanfolyam utan. El fogsz tudni kezdeni dolgozni.

Az extra ugyesseg, kreativitas ahhoz kell, ha ki akarsz tunni a mar meglevo 8000000 sminkes kozul, ahhoz kell, hogy uj dolgokat tudj kitalalni.

2022. nov. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Inkább színészeket, forgatásokon. Ez nagyon izgalmas lenne. Tudom, hogy ide sok tapasztalat és szerencse is kell.

Ha elvégeztem a képzést, akkor úgy is oda jelentkezem, ahová szeretnék. Nem?

Lehet, hogy én még az átlagos smink készítéséhez is béna vagyok, mert eddig még magamat se nagyon sminkeltem. :D

Nem tudom az ecseteket, a kifejezéseket, semmit.

2022. nov. 19. 10:35
 6/13 anonim ***** válasza:
Ja, szineszekhez kapcsolatok kellenek szerintem, de igazabol ha inditasz egy instat es csinalod folyamatosan, talan van ra esely elobb-utobb. Ugyesen kell marketingelni magadat.
2022. nov. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Rengeteg videó van amiből tudsz tanulni így a suli kezdésre nem lesz idegen egy ecset fajta egy sminkelési teknika
2022. nov. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Tudnátok ajánlani Youtubereket? Magyar, angol, amelyik jó.

Köszönöm a hasznos tanácsokat! :)

2022. nov. 20. 00:43
 9/13 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon bonyolult kérdés, nem lehet rá könnyű és egyértelmű választ adni, mert a nagy dolgok mindig a kis részleteken múlnak.


A tehetség általánosan félreértelmezett. A legtöbb ember a vele született tehetséget érti rajta, amiről a legtöbben azt gondolják, hogy vagy van vagy nincs és ezen áll vagy bukik minden. Ebben a formában ez súlyos tévedés.

Az "isten adta" tehetség jelenthet jó kiindulási alapot, hogy könnyebben, gyorsabban, lelkesebben, eredményesebben menjen valamilyen tanulás az elején, mert "érzéked" van hozzá, élezed, jobban megmarad, amit tanítanak, könnyebben tudod alkalmazni, megjegyezni.

De ez a fajta tehetség legfeljebb egy bizonyos szintig tud segíteni és csak addig jelent előnyt másokkal szemben. Lehet, hogy valakinek élete végéig elég is ez a siker, de a legtöbb területen semmire nem viszed, hogyha nem tanulsz ezen a szinten túl is. Mert attól, hogy valamennyire jól megy, még nem fogsz mindent tudni az adott területről. Ha nem foglalkozol eleget a kiegészítő tudás, a magasabb szintre fejlődés megszerzésével, akkor a tehetséged önmagában semmire nem elég és nem viszed túl sokra.

Aki szorgalmas, kitartó és lelkes, bele fekteti a tanulásba a szükséges munkát, az akár sokkal többre is viheti, minit aki csak a vele született tehetségére hagyatkozik és a szükséges kiegészítő tanulást már nem hajlandó belefektetni. Akinek van tehetsége is és szorgalmas is mellé, az valószínűleg többre viheti, mint akinek nincs tehetsége, csak a szorgalma. De ez sem biztos, csupán lehetőség. Minden attól függ, hogy ki milyen döntéseket hoz menet közben és hogyan él a lehetőségeivel.


A szerencsét is nagyon sokan félreértelmezik. A többség a szerencséről is hajlamos azt hinni, hogy mindentől függetlenül csak úgy vagy van szerencséd, vagy nincs. És ha ebben a tévhitben éled az életed, akár igazzá is is teheted, hogy a szerencséd forgandóságán múljanak a dolgok.

De minél tanultabb, tájékozottabb és felkészültebb valaki, annál kisebb a szerencse bizonytalansági faktora és így a szerencse egyre kevésbé jó és rossz kimenetel között fog dönteni, csak jobb és kevésbé jó között. Minél jobban megtanulod a szakmádat, minél alaposabban begyakorolsz bizonyos műveleteket, tevékenységeket, annál nagyobb lesz a gyakorisága, hogy egyre jobban és jobban menjen, egyre kevésbé a szerencsén múlik, hogy sikerül-e vagy sem. Minél több tapasztalatot szerzel a szakmádban, annál többet tanulsz meg a különféle hiba lehetőségekről is, amik a munkád során előfordulhatnak. Minél több ilyen hibalehetőséget megismersz, egyre jobban fel tudsz készülni azok kiküszöbölésére. Minél több váratlan helyzetre megtanulsz előre felkészülni, hogy ne tudjon meglepetést okozni neked, annál ritkábban fognak véletlenszerűen alakulni a dolgok -> annál gyakrabban lesz szerencséd.


Aztán jön a következő tényező, hogy ki mennyire találékony, élelmes, jó helyzetfelismerő, mennyire jók a kapcsolatépítési és egyéb készségei. Ezek mind képesek segíteni, hogy egy váratlan helyzetet kellemetlenség helyett lehetőségként tudj megélni és ami másnak hátrány, azt te előnyödre tudd fordítani.


Például egy olcsóbb vagy drága tanfolyamon múlhat az is, hogy azon a tanfolyamon milyen kapcsolatokat tudsz szerezni, mennyire tudod azt a tanfolyamot jó referenciaként eladni és ennek révén milyen lehetőségek nyílnak meg előtted. Aki elmegy arra a tanfolyamra, megtanulja a tudást, de pl. nem barátkozik a többi tanulóval és tanárral, nem tesz szert kapcsolatokra, az lehet, hogy semmivel nem lesz gazdagabb, mintha egy olcsóbb tanfolyamon, vagy akár YouTube videókból tanulna.

Viszont aki amellett, hogy akár más tanulási lehetőségeknél kevesebbet is tanul a tanfolyamon, lehet, hogy sokkal többet tud profitálni később abból, hogy akiket ott megismert és jóban lett velük, azt gyakrabban hívják ide-oda amoda, ajánlják másoknak, felvetődik a neve a kedvező pillanatokban.

Közben az is lehet, hogy ezt mindketten csak szerencsének élik meg, hogy pont eszébe jutott valakinek. Csak nem mindegy, hogy előtte mennyire alapoztad meg, hogy szerencséd lehessen később.


Hogy mi felesleges és mi éri meg, az mindig attól függ, hogy neked mennyit sikerül kihoznod belőle.


Viszont bármilyen szakmát választasz is, az biztosan nem árt meg, ha elkezdesz üzleti, gazdasági, vállalkozási dolgokat is tanulni. Még ha alkalmazottként fogsz dolgozni, akkor is nagyon hasznos lehet, ha értesz a pénzügyekhez és megtanulod, hogyan oszd be a fizetésed, milyen szempontok alapján hozz gazdasági döntéseket. Ha pedig saját vállalkozásba kezdesz majd (ami sminkesként elég valószínű), akkor pláne nagyon fontos lesz, hogy minél jobb gazdasági döntéseket hozz, mert önmagában az, hogy a szakmádhoz értesz, még nem fog bevételt termelni. Ahhoz, hogy bevétel és megélhetés is legyen a szakmádból, azt is meg kell tanulnod, hogyan találod meg az ügyfeleket, akik tudnak és akarnak is fizetni a munkádért, hogyan tudod rávenni őket, hogy pont veled dolgozzanak, hogy eleget is fizessenek a munkádért, stb. Ez pedig egy teljesen más tudás, mint az, hogy értesz a sminkes szakmához. Ez egy üzleti vállalkozás üzemeltetési tudás. Amit a legtöbb szakmai tanfolyamon egyáltalán nem, vagy csak nagyon felületesen (és az sem biztos, hogy jól) tanítanak...


Némi olvasmány a gazdasági vonalon:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2022. nov. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm ezt a részletes és hasznos választ.

Lehet, hogy "szerencsés" vagyok, mert elég pár perc és bárkivel összebarátkozom, valamiért kedvelnek az emberek. Rengeteg barátom van, akiknek mind érdekes a munkája. Lehet, hogy a könnyen barátkozás a segítségemre lesz.

Volt már saját cégem, így ismerek jó könyvelőket és egy kicsit értek a pénzügyekhez is, ezt akkor tovább fejlesztem.

Azon gondolkozom, hogy hiába szorgalmas az ember, ha rossz a kézügyessége, nem tud rajzolni, egyenes vonalat húzni.. ilyenek. Erre gondoltam a kérdésemben.

Itt olvastam egy másik kérdésnél, hogy az egyik válaszoló ajánlott egy jó és olcsó sminktanfolyamot. Azt írta, hogy a tanár RTL-es és aki akarta, annak mind ajánlott munkát.

Nem tudom, hogy ez tényleg igaz e.

Gondolom egy tanfolyamon sokan vannak és nem csak egyszer tanítanak egy évben, az sok ember lenne, hogy mindenkinek munkát ajánljanak..

2022. nov. 21. 22:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!