Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mit kezdjek magammal, ha nem...

Mit kezdjek magammal, ha nem vesznek fel az egyetemre?

Figyelt kérdés

Azt mondják, hogy az OKJ megszűnt.


Felnőttképzésben néztem a burkolót, érdekel is, de azt írták itt, hogy ott sem tanítanak sokat.



2022. dec. 29. 20:35
 1/8 A kérdező kommentje:
Vagyis felnőttképzésben nem sok tudást adnak át az embernek.
2022. dec. 29. 20:36
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
Az OKJ helyét vette át a felnőttképzés. Nem változott benne sok minden, csak az oktatóhelyek papírmunkája és kötött lett a tanmenet. Pont annyit ad, mint régen az OKJ.
2022. dec. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
Nem szűnt meg, gyakorlatilag csak a név változott át, illetve megszűnt jópár képzés. Ha nem vesznek fel most, akkor vagy pótfelvételi időszakban megjelölsz gyorsan egy másik egyetemet ahova felvehetnek, vagy elmész elvégzel egy okjt (vagy felnőttképzést, mindegy), közben gyűjtesz több pontot, aztán amikor úgy érzed felvételizel megint
2022. dec. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
2022. dec. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Most is ilyen technikus képzést csinálok, csak a felvételim ezen múlik, mert egybevág a kinézett egyetemi szakkal és emelt érettségiként nézik az új rendszer szerint, ami +50 pontot jelent ugyebár. Ha meglesz bekerülök, ha nem akkor nem.


5 hónap van a vizsgáig aztán már most fosok az egésztől, pedig éppen nem nekem kéne. Csak ilyen parázós tipus vagyok.

2022. dec. 29. 22:18
 6/8 anonim ***** válasza:

Sztem ha indul Foszk azon a szakon ahova mennél érdemes lehet arra…


240pont csak a határ, es csak egy félévet csúszol ha alapbol bsc-re mentél volna, ráadásul államilag támogatottra sem nehéz bejutni igy kb spórolsz 800eFt-1mFt ot

2022. dec. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
14%

Most minden szakon az egyetem határozza meg,hogy hány ponttal lehet bekerülni. Utána kell nézned a szakodnak mint pl. Pszichológia 200 pont kell akkor csinálsz egy 70% törit meg egy 65% magyart ez már duplázással 270 pont s azzal már önköltségesre is bekerülsz a legrosszabb esetben.

Bár ha én ebbe az évbe nem kerülök egyetemre akkor megyek ki külföld 😅🥲

2022. dec. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Egyetem oldalán nincsen meghatározva erre a szakra minimum ponthatár
2022. dec. 30. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!