Mentőtisztnek tanulni?

Figyelt kérdés

Nagy álmom mentőzni és tudom hogy ez egy hivatás és nem a pénzért kell csinálni de azért valljuk be elég sokat számít. Nagyon érdekel ez a hivatás és ez az egyetlen ami megfogott segíteni másokon, tényleg nagy álmom. Viszont nemtudom meg e érné-e pénz ügyileg. Mindenhol azt olvasom hogy szánalmas a bérezés stb.. másod állás nélkül nem lehet meg élni belőle ami nekem kicsit hihetetlen ahhoz képest hogy egyetemet kell hozzá végezni és nem mellesleg nem is könnyű. Valaki esteleg aki benne van ebben tudna nekem válaszolni?

Biztos forrást nem találtam a bérezésről. De viszont nem szeretnék 4 évet le húzni nettó 250 ezer Ft-ért ahogy mások is írták. Köszönöm a válaszokat



2023. jan. 2. 23:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Neeeee csináld! Ex-mentőtisztként mondom, NE! Ez az egyetlen tanács, amit adhatok! A bérezés is szánalmas, a felszerelés, a közeg, a megbecsültség és nem is tudsz utána nagyon merre menni, agyrém! NE!
2023. jan. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Egy mentőtiszt pár év tapasztalattal 300-at is megkap, ami a megélhetéshez elég, de diplomás bérek között elég alacsonynak számít. Viszont azt is kalkuláld bele, hogy ezért 12 órában dolgozol hétvégente és ünnapnaponta is, valamint nem a klimatizált/fűtött irodában, hanem kinnt a terepen, és akkor is le kell feküdni a földre inkubálni, hogyha -10 fok van, vagy esik az eső. Mindezért cserébe viszont lesz egy biztos munkahelyed egész életeden át, amit manapság egyre kevesebb ember mondhat el magáról; illetve azt csinálhatod, amit szeretnél. Ezt neked kell mérlegelni hogy számodra megéri-e.
2023. jan. 3. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

*intubálni


Elírtam, elnézést

2023. jan. 3. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%

"Mindezért cserébe viszont lesz egy biztos munkahelyed egész életeden át, amit manapság egyre kevesebb ember mondhat el magáról"


Ne legyél nevetséges! NAGYON sok más területen simán meg lehet élni és ennek dupláját lazán haza lehet vinni! Amit ezért a diplomáért bele fog tenni a tanulmányaiba, az más területen is szép szintre elviszi. Kva sok éjszakázás, gyakorlat, rohangálás, tanulás és hosszú éjszakák áttanulása,mire elvégzi (ha elvégzi és nem bukik ki, mint oly' sokan)! Ennyi energiával AKÁRMI más is simán elvégezhető és tető lesz a feje felett, a gyerekei szájában meg kaja (mert megengedheti magának, hogy ne csak 1 legyen, mert kettőt is tud majd etetni meg ruházni és látni fogja felnőni).

2023. jan. 3. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
47%
Meg lehet élni belőle, a mentőknél is csináltak egy nagy szabású bérfejlesztést, szerintem kezdőként 300 E-t biztosan megkapsz, de ez akár lehet 350 E is, az ellátott esetektől függően.
2023. jan. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
19%
Wooow, nem mondod? Azta... az már mindjárt tökre megéri a 12 órás műszakot, a kihagyott összes családi ünnepet, hétvégét, éjszakázást, szar munkakörülményeket, leépült fizikumot, mentális terhelést, megbecsületlenséget és nulla családi életet, jajj, hát futok is vissza, bzdmeg!
2023. jan. 4. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%

Még ennyi összehordott baromságot...


Másfél éve végeztem és dolgozom tisztként, előtte minimális ápolói tapasztalatom volt. 24 éves vagyok és imádom szeretem csinálni, csak bíztatni tudnálak téged is, ha érdekel és motivált vagy.


Elsősorban mindenképp az orvosit próbáld meg, ha van rá lehetőséged, hiszen nem a fizetés, hanem az a tudat, hogy rengeteget tanultál, mégsem vagy orvos fog a legjobban bántani (legalábbis a legtöbbünket ez bosszantja). Nekem sajnos nem jött össze az ÁOK akkor, nem is tudtam hogy kell tanulni, de összességében nem bántam meg és jó helyen vagyok.


Mentőtisztként már egyáltalán nem csak az a módi, hogy felülsz az esetkocsira, aztán mész a részeg, hajléktalanokért aztán le van tudva az aznapi műszak 250 ezer forintért/hó. Még akkor is jóval kevesebb lehetőségem volt, amikor én végeztem, azonban olyan szinten nagy a sürgősségi ellátásban az orvoshiány, hogy muszáj a rendszernek a mentőtiszti szinthez nyúlni, hiszen semelyik másik szakdolgozói réteg nincs ilyen kompetencia birtokában. Manapság nem kevés kórház alkalmaz sürgősségin vizsgáló mentőtiszteket (nem aprópénzért), orvosi ügyeleti ellátás, különböző magáncégek, eü biztosítások, bevásárlóközpontok, tehát rengeteg lehetőséged van.


Mivel más anyagi helyzetéről nem beszélek, viszont ha írsz nekem, akkor én szívesen kifejtem privátban is, de leírom ide is, mert nem vagyok az a befásult, pénzt tabuként kezelő ember és büszke is vagyok arra, amit elértem.


Szóval én orvosi ügyeleten kezdtem dolgozni, mellette pedig félállásban mentőztem. Mindkét helyen általában 24 óráztam, tehát olyan 10-11 napot dolgoztam egy hónapban és meg nem mondom már pontosan, de kb 700-750 ezer forint volt másodállással a fizetésem. Azok a pótlékok, amiket kapunk, nincsenek feltüntetve a bértáblán (szó se róla, lehetne jobb is), de egy kezdő fizetéshez szerintem tökéletes. Van olyan volt csoporttársam, aki kis kórház sürgősségijén (vizsgáló mentőtisztként, tehát orvosi pozícióban) mellette egy-két napi véradóban végzett ügyelettel egymillió felett keres.


Nyilván mindenki azt gondol, amit akar, én senkit nem fogok se rá, se lebeszélni erről az egészről. Ezek azok a tények, amiket én tapasztalok, és ha szeretnéd ezt csinálni, akkor tényleg legyél kitartó, és bízz abban hogy képes vagy rá. Az OMSZ-nál egy kezdő tiszt is 400-500 körül kap a második hónaptól kezdődően, erre pedig vállalhatsz ott is mozgóőrséget pl.


Szóval csak hajrá, legyél talpraesett és ne olyan emberek negatív kommentjeiben bízz, akiről azt sem tudod valósak-e.

2023. jan. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
27%

Hanem olyanok kommentjeiben, akik pozitívak, de nem tudod valósak-e.


Amit itt bemutatsz, az csodálatos (mese), de áruld el, hány gyereked is van a mese végére? Amikor 24 órázol 2 munkahelyen a hónap felében, mikor leszel otthon velük?


Váltottam IT-ra minden nap (!) du. fél5-re otthon vagyok (kivéve, amikor eleve otthonról dolgozom), és 2 gyerekem van. Minden hétvége, minden ünnep szabad és légkondis munkahelyen, ülve dolgozom.


Amikor mentőztem (6 évet, valóban) a szart is kidolgoztam magamból, és nem láttam őket. Apám szintúgy. Sokszor azt sem tudta, hány éves vagyok. Ezt is tegyük a sok csodálatos mese mellé, amit itt hosszan leírtál.

2023. jan. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, az 1-es, 6-os és 8-as válaszoló, aki ugyanaz az ember, szemmel láthatóan eléggé kiégett. Ez legyen számodra intő példa, hogy próbálj meg nem ilyen ember lenni. Ugyanakkor arra is késgülj fel, hogy a bajtársak között lesz nem egy hozzá hasonlóan erősen kiégetf ember, akik már a puszta jelenlétükkel is lelomboznak.


A 8-as válaszolónak pedig csak annyit, hogy nagyon sajnálom, hogy ennyire nagy csalódást okozott neked ez a hivatás. Annyiban igazad van, hogy az IT jóvalykifizetődőbb anyagilag, és jóval családbarátabb is; a mentőzés pedig nem a legkifizetődőbb és legcsaládbarátabb szakmák között van, ez tény. De örülnöd kéne annak, hogy még vannak olyan kolegák ezen a pályán, mint a 7-es, aki élvezi és szereti ezt csinálni. Nem egyszer vitáztam már veled, és volt már, hogy megkaptam a ,,hőskomplexus" jelzőt és társait. Azt kéne megértened, és elfogadnod, hogy nem mind ugyanolyanok vagyunk. Lehet, hogy NEKED a mentőzés egy nagy csalódás volt, és elég erősen megbántad. Ezt mégegyszer nagyon sajnálom, hogy ennyire traumatizált téged ez az egész. Viszont vannak olyan emberek is, mint a 7-es válaszoló, akik imádják ezt csinálni. Emiatt pedig nem kéne ennyire erősen lebeszélni azt, aki érdeklődik iránta, és nem kéne lemesemondózni azt, aki veled ellentétben szereti ezt a hivatást.

2023. jan. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
79%

Egy orvos mennyit látja a gyerekeit? Mentőtisztként 24 óra után leadod a szolgálatot és nem kell semmi mással foglalkoznod, otthon dolgoznod.


Reálisan látom azt gondolom, ezernyi probléma van itt is, mint mindenhol máshol. Emberek vagyunk, különbözünk, kinek ez tetszik, kinek az. Ettől függetlenül én a tapasztalataimat írtam le, amik pozitívak, mert szeretem csinálni.


Van egy párom, szüleim, testvérem, akikkel rendszeresen tartom a kapcsolatot. Ha nem jutott volna át először az info, akkor leírom mégegyszer, max 12 napot dolgozom egy hónapban, de inkább 10-et. Igen, ez 24 óra, a gyereknevelésben is kell a másik segítsége, ha oda kerül a sor. Viszont tudod mennyit ér az otthon töltött maradék 20 nap egy hónapban?


Örülök neki, hogy te ennyire negatívan tudod élni az életed, sok sikert hozzá, azonban én szeretném a saját élményeim alapján bátorítani azt, aki ezt szeretné csinálni. Objektívan, szubjektív tapasztalatokkal.


7-es voltam.

2023. jan. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!