Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Tulajdonképpen tényleg problém...

Tulajdonképpen tényleg probléma az, hogy rövid idő a személyi edzők képzése?

Figyelt kérdés

Szerintem sem normális, hogy rövid idő egy edző képzése. Viszont ezen az oldalon azért nagy marhaságokat lehet olvasni. Ugye az az alapnézet, hogy egy pár hónapos okj képzi az edzőket, akik szart se tudnak. Ezért hihetnek sokan például az anabolikus kapuban 2022 ben (2023 alig kezdődött el xD).


Ezzel szemben például a táplálkozásról és a fehérjeszintézisről 1 óra alatt is sokat lehet tanulni, nem kell ide 3 hónapos okj sem. Az pedig, hogy legyen progresszió az edzésben, az 1 mondat, pedig az is alapvetően egy hasznos dolog. Mi az, amire nem elég 3 hónap?


ne értsetek félre, szerintem is kevés, és én is baromi gáznak tartom a mai személyi edző felhozatal zömét. De tulajdonképpen egy kezdő edzés beprogramozásához még 3 hónap se kell. Igazán ami szerintem valóban sok idő, az például az olyan ismeretek, hogy mondjuk hogyan ne húzódj meg, hogyan kerüld el vagy kezeld az ízületi problémákat, sérüléseket, vagy az alapvető folyamatok mélyebb szintű ismerete, esetleg apróbb részletek ismerete.


De ha egy kezdő srácnak aki szeretne falkapni egy adag tömeget, akár félig zsírból, vagy egy fogyni vágyó kicsit zsíros lánynak az útmutatáshoz nem is kell 3 hónap.


ezeknek az ellenére mégis gyenge a személyi edzők általános álélománya, és pofátlanok is tudnak lenni, mondjuk ha több embert edzenek és akkor egyikük itt van, másikuk ott, ők meg az egyikre figyelnek nyilván, jó esetben legalább az egyikre.



2023. jan. 18. 00:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Tehát ha mondjuk te bíznád a testedet egy emberre, akivel olyan dolgokat fogtok csinálni, amelyek akár nagyon komolyan is károsíthatják a szervezetedet (hazavághatjátok örökre például a gerincedet, ízületeidet, térdedet, nyomorékká tehet, akár meg is ölhet, vagy rossz étkezéssel tönkreteheti a májadat stb.) akkor te megbíznál egy felületesen képzett emberben?


Nem lehet tudni, hogy ki mit olvasgatott össze neten, meg ki miket hallott az edzőteremben, de annyi téveszme terjed mindenhol, hogy idő tart azokat kigyomlálni. A biztonságos edzést se két perc megtanulni.

2023. jan. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Egy szakembertől elvárható, hogy ne csak arról legyen fogalma, ami a legszűkebb értelemben "kell" a munkájához, hanem hogy legyen egy átfogó kép a fejében, alapos rálátás a szakterületére.
2023. jan. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

"Tehát ha mondjuk te bíznád a testedet egy emberre, akivel olyan dolgokat fogtok csinálni, amelyek akár nagyon komolyan is károsíthatják a szervezetedet (hazavághatjátok örökre például a gerincedet, ízületeidet, térdedet, nyomorékká tehet, akár meg is ölhet, vagy rossz étkezéssel tönkreteheti a májadat stb.) akkor te megbíznál egy felületesen képzett emberben?



Nem lehet tudni, hogy ki mit olvasgatott össze neten, meg ki miket hallott az edzőteremben, de annyi téveszme terjed mindenhol, hogy idő tart azokat kigyomlálni. A biztonságos edzést se két perc megtanulni."


Azért eléggé extrém példa, hogy valakit totálisan tönkrevágjon az edzője, de tudom, hogy bizonyos edzők káros dolgokat csináltatnak a vendégükkel. De azért még ha nincs is valakinek TOP tudása, össze tud rakni egy fogyáshoz vagy izomépítéshez szükséges edzéstervet és meg tudja mutatni a gyakorlatokat. De ez a máj tönkretétel a legdurvább, tulajdonképpen egy ma mondjuk 80 éves öreg néni/bácsi legtöbb esetben sose járt személyi edzőhöz, mégis élt eddig 80 évet.

2023. jan. 18. 11:08
 4/13 A kérdező kommentje:
A kérdés testépítés/fitnesz témakörben értendő!!!!
2023. jan. 18. 11:08
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

4. Teljesen egyetértek veled abban, hogy egy évtizedes versenyzői múlttal rendelkező testépítő már nagy valószínűséggel nem fog baromságokat mondani neked. Ez pont az a műfaj, hogy ránézel az emberre és egyből megmondod, hogy hiteles-e vagy nem. És elvileg ezek az OKJ-k pont ilyen embereknek valók (a feleségem is sportedző, évtizedes sportmúlttal amúgy).


Viszont például a bálványilag imádott boxedzőm, aki nagyon sikeres versenyző volt fénykorában, és valami elképesztően jó edző, is mond néha hülyeséget :)) például szent meggyőződése, hogy van helyi zsíregetés (például ha a fenekedről akarsz fogyni, akkor izzasztó nadrágban kell edzened), ettől függetlenül persze kétmilliószor jobban megbízom a bácsikában, mint valaki random akárkiben, akinek van egy papírja.


De azért az OKJ-n szerintem tanítanak hasznos dolgokat is, sportmarketinget, kis vállalkozástant stb. Szerintem jogos az igény a sztenderdizálásra, mert az átlagember nem tudja kiszűrni, hogy ki a kókler és ki a nem az. (Mondom a testépítés kicsit más e szempontból, mert ránézel az emberre, és egyből meg tudod mondani, hogy akarsz-e nála edzeni vagy nem.)


Megint más kérdés, hogy egy dolog valamit tudni, és egy másik dolog tanítani. A sport OKJ-n pedagógiai módszertant is tanítanak, hogyan építs fel egy edzést stb. (Persze nyilván akinek van 10+ év sportmúltja, az ezt álmában is tudja.)


Összefoglalva: igazad van, de valami certifikáció, papír azért hasznos, ha van.

2023. jan. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

"4. Teljesen egyetértek veled abban, hogy egy évtizedes versenyzői múlttal rendelkező testépítő már nagy valószínűséggel nem fog baromságokat mondani neked. Ez pont az a műfaj, hogy ránézel az emberre és egyből megmondod, hogy hiteles-e vagy nem. És elvileg ezek az OKJ-k pont ilyen embereknek valók (a feleségem is sportedző, évtizedes sportmúlttal amúgy)."


Őszintén szólva én nem erre céloztam. Szóval nem tudom, ez honnan jöttm így őszintén neked. Egyébként egy jó személyi edző jobb edző, mint egy versenyző testépítő. Sok versenyző nem ért hozzá annyira, versenyezni tud, de egy random ember testfejlődésében nem ő a legjobb, de mivel ő maga egy versenyző, elkér 3x árat egy nála jobb edző áránál is!!!


De ha valaki box edző, akkor azért ha ekkora baromságot mond, akkor azért érdemes elgondolkodni. Bár a box edző nem fitneszedző. Tehát box edző létére a box az. amiben ne mondjon hülyeségeket.


A logikád pedig eléggé egyszerű és bugyuta logika. Azért, mert valaki nem olyan izmos, még érthet hozzá. De ha valaki 100 kiló színizom, attól még nem fog érteni hozzá feltétlenül, 100 kiló színizom hozzáértés nélkül is elérhető, ha jó a genetika és jól reagál valaki a doppingszerekre, és neki is volt jó edzője. Tehát hiába izmos valaki és hiába van sportmúltja, nem lesz jó edző.

2023. jan. 18. 12:56
 7/13 A kérdező kommentje:

De a kérdésem arra irányult, hogy egy random ember fitneszcéljában való segítséghez nem kell baromi hosszú képzés. A téma nagyon átfogó ismeretéhez igen, de a fogyás, izmosodás, súlyzós edzés, étkezés alapjait át lehet adni valakinek még akkor is, ha valaki OKJ-n sem volt. Szóval mihez kéne 2-3 éves képzés?


Persze a legtöbb edző ettől még szar és hiteltelen, de attól még él a kérdésem, hogy mi kell egy teljesen random ember fitneszcéljához, amit nem lehet elmondani 3 hónap alatt?

2023. jan. 18. 12:58
 8/13 anonim ***** válasza:

Kérdező mondd, hogy csak trollkodni vagy itt….


“ De ha valaki box edző, akkor azért ha ekkora baromságot mond, akkor azért érdemes elgondolkodni.”


Ha egy edző ilyen nagy ember (mint versenyző és mint edző is), akkor megengedheti magának, hogy legyen egy-két ilyen elavult nézete. Ettől függetlenül a legjobb boxedző akivel valaha is edzettem, és nem véletlenül örvend hatalmas tiszteletnek az egész boxvilágban. Egy ekkora embernek már lehet pár fura nézete, nem oszt, nem szoroz. :)


“A logikád pedig eléggé egyszerű és bugyuta logika. Azért, mert valaki nem olyan izmos, még érthet hozzá.”


Persze, persze. Bizonyára olyan embertől fogok testépítést tanulni, aki nálam is gizdább. Vállalkozástant meg attól, aki trabanttal jön a Sikeres vállalkozás előadást megtartani. A lovasedzőnek se kell tudnia lovagolni, elég, ha kívülről kiabál be. Judo edzőnek se kell tudnia judóznia fekete övvel, elég, ha “ért hozzá”.


Ja nem. A sport nem így működik. Ha személyi edző akarsz lenni, legyél egy kigyúrt állat minimum, vagy ha csaj vagy, akkor egy nagyon csinos testépítő. Ez még csak a higiéniai minimum. Ha bemegyek egy terembe, és látom, hogy egy un. személyi edzőnek vékonyabb a karja, mint az enyém, akkor max. megtanítom arra, hogyan csináltam én, ne ő akarjon nekem tanítani.

2023. jan. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#2 vagyok, az én válaszomra nem is reagáltál kedves kérdező, de azért #7-re hozzátenném: ilyen alapon az a "random ember" is ugyanúgy ráguglizhat magától az alapokra, vagy megkérdezi egy haverját. Egy edző ugyan nyújtson már ennél többet.


Érted, utánaolvashasz annak is hogy hogy kell hajat festeni, és lehet hogy meg is tudod csinálni magadnak, de attól még nem leszel fodrász.

2023. jan. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Már kiveséztük ezt a témát itt is:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__speci..


OKJ már megszűnt 2020-ban. Feleslegesen doblázónak ezzel a szerencsétlen szóval az emberek. Világosan kilett fejtve az is hogy miért lett megszigorítva a Fitness Képzés. Már rég nem olyan a képzés mint régen! Mind a tematika,gyakorlat megváltozott. Teljesen más a képesítő vizsga is. Lehetetlen csak úgy átdobni a hallgatót pénzért már.


Amúgy nem tudom mi ez az okájés személyi edző gyűlölet itt a fórumon,szerintem csak egy vagy kettő emberről van szó, aki haragszik valamiért a Fitness képzőkre de nagyon. :D

Azt is felfoghatnák ezek az emberek, hogy régi OKJ nélkül nem lehetett sehogy sem képesítést szerezni. Mert EU-ban ez a megengedett jogszabályilag. Még a felsztárolt edzőknek is ez van. Kész,elkell fogadni. A képzés idejét meg nem a képzők határozzák meg hanem a jogszabályok tenni ellene nem lehet mert a megfelelő szakmai bizottság ezt fogadta el..


Ilyen-olyan anabolikus kapu meg nincs is a tantervben :D Igen tanulnak a hallgatók a táplálék kiegésztésről, mert bármennyire is hihetetlen,ez is a táplálkozás része.


" De ha valaki 100 kiló színizom, attól még nem fog érteni hozzá feltétlenül"


-Na ebben igazad van! Az egész edzősdinek az alapja a megfelelő pedagógia. Hiába színizom valaki,ha nem tud vagy nem akar jól bánni az emberekkel az egész dolog megbukott. Láttam már olyan edzőt/edzőket is akik írni sem tudtak helyesen. Na ez viszont tényleg gáz.

Ha valaki nulla edzésmúlttal megy oda, tuti hogy a mai rendszerben kibukik.

2023. jan. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!