Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Van valami gyorsabb verziója...

Van valami gyorsabb verziója az X hónapos személyi edző képzéseknek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Röviden magamról: 20 éves vagyok, tavaly érettségiztem, alapvetően a szoftverfejlesztés érdekel, eddig is ezt tanultam és ez után is ez a terv, viszont egyrészt amíg megtanulok még néhány további technológiát, ami ahhoz kell, hogy el tudjak helyezkedni a szakmámban, másrészt, hogy legyen egy alternatívám, egy B tervem, ha bármi miatt X ideig szakmán kívül kell dolgoznom, elgondolkodtam rajta, hogy elvégeznék egy személyi edző képzést/OKJ-t.


Alapvetően én is edzem, másfél éve, hogy úgy mondjam, profi szinten, de csak hobbiból. Tehát heti 6x szoktam edzeni, odafigyelek, hogy minden izomcsoportot és izmot a lehető legjobban fejlesszek, meglegyen a megfelelő regeneráció és táplálkozás, és egyébként is sok időt töltök a konditeremben, mert szimplán szeretek ott lenni és jól érzem magam, viszont nem tervezek versenyezni, sem teljesítményfokozókat használni, így nyilván nem is tudok "referenciaként" versenyhelyezéseket felmutatni, legfeljebb a saját átalakulásomat (sok fogyás, tekintélyes izomzat építése).



Nézelődtem is az ilyen képzések között, de ami mostanában indul, az eléggé el van húzva, 5 hónapos, amit 2 hónap alatt ledarálnak, az pedig csak március második felében indul.


Van esetleg olyan képzés, ami mostanában (max. február második feléig) indul és relatíve pörgős, esetleg saját tempóban haladós?



2023. jan. 15. 22:18
1 2
 1/11 anonim válasza:
84%
Többek között pont az a baj a fitnesziparral, hogy frissen érettségizett gyerekek másfél évnyi edzegetés után B tervként elvégeznek valami gyorstalpaló szart pár forintért, aztán ők foglalkoznak emberek mozgásával, sporttevékenységével, táplálkozásával. Nem baj, hogy a gyógytornászok és a dietetikus hosszú éveket töltenek egyetemi képzése, hogy aztán ezer vizsga, gyakorlat, beadandó, szakdolgozat, szigorlat, ZH után foglakozhassanak emberek mozgásával/táplálkozásával. Nem baj, egy 20 éves srác öt hónapnyi OKJ-s felülésezés után már nyomhatja. Sok az öt hónap, haver? Na ilyen kérdések után nem csoda, hogy a konditerembe járók legnagyobb százaléka még 2023-ban is ott tart, hogy anabolikus kapu, narancsos BCAA, csirke-rizs, mindenből 4x10, felülés, nyak mögé húzás, pumpálás, bedurrantás, izomláz vadászat.
2023. jan. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

"én is edzem, másfél éve, hogy úgy mondjam, profi szinten, de csak hobbiból"


Köszönjük szépen, ebből minden világos.

2023. jan. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
51%

#1

Nekem a kólás BCAA a kedvencem, az sokkal finomabb.😝

2023. jan. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igen, nyilván ebből a pár sorból te ismersz engem, tudod, hogy edzem és hasonlók..

Én tudom, hogy a másfél év nem sok, hogy ez gyakorlatilag arra elég, hogy kilábalóban vagyok a kezdő fázisból, de arra is elég, hogy megfelelő mennyiségű információt gyűjtsek arra vonatkozóan, hogy hova tovább.


Az egyetemet végzett dietetikus és gyógytornász nem az a kategória, aki ott van a konditeremben, fogyáshoz/hízáshoz/szintentartáshoz igazítja a diétát és megtanítja az embereket edzeni, az egy másik szint.


Az 5 hónapot azért sokallom, mert valószínűsíthetően nem ad több tudást a 2 hónaposnál, csak kevésbé intenzív. (Legalábbis meglepő lenne, ha ugyanazt a papírt adná két egyenlő intenzitású képzés, amelyek egyikében három hónappal (150%-kal) több tananyag van, mint a másikban.)

2023. jan. 16. 00:43
 5/11 A kérdező kommentje:

Itt a késő estére való tekintettel egy kicsit félreérthetőre sikeredett az előző megjegyzésem második bekezdése.


Arra utaltam, hogy az egyetemet végzett dietetikus és gyógytornász NEM az a szint, aki csak az említett dolgokat csinálja, hanem egy másik, magasabb kategória, aki például adott betegségekhez igazítja az étrendet. Nyilván nem egy ilyen tudást vár el az ember egy x hónapos felnőttképzéstől és a májbeteg sem a konditermi személyi edzőhöz megy étrendért.

2023. jan. 16. 00:49
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs már OKJ már 2020-ban megszűnt. A rendszer szigorodott hálistennek. Olyan se létezik hogy pénzért átrugdossák a hallgatót,mert a képző nem vizsgáztathat, csak az erre kijelölt állami vizsgaközpont. Tök mind1 melyik gyorstalpalót végzik el,az állam vizsgán úgy is fennakadnak ha nem tudnak semmit.


Régen valóban volt olyan hogy képzési díjért átrugdosták a hallgatókat,épp ezért is lett szigorítva a rendszer és a képzési tematika is. Ha valaki nulla edzés múlttal állít oda az szépen ki is fog esni ebből.

2023. jan. 16. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Tul sok mar a szemelyi edzo, es "kevesen" veszik igenybe. Nem nagyon lehet megelni belole..
2023. jan. 16. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
A terembe ahova járok van kb. 200-250 vendég. !8! edző van a teremben. Nagyon sok. 2004-ben mikor elkezdtem edzeni, ugyanennyi vendégre volt 2 edző.
2023. jan. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyet kell értenem a többiekkel a legnagyobb gond az edzőkkel hogy 0 képzettség kell kb a dologhoz.

Olyan hülyeségeket tud néhány személyi edző csinálni hogy azt rossz nézni.


Alapvetően a személyi edzőknek oktatásnál hasonló szinten kéne lenniük mint egy gyógytornász/dietetikusnak.

Ismerni kéne az anatómiáját az embernek, ahhoz hogy tudja hogy milyen gyakorlatot hogy lehet biztonságosan megcsinálni.

Ismerni kéne az emberi metabolizmus működését, hiszen hogyan álítasz össze egy étrendet ha azt se tudod mit csinál az emberi szervezet azzal.


Bocsi de 2 hónapos képzés nevetséges, de őszintén még 5 hónapos is az.

2023. jan. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nincs 4-5 hónaposnál rövidebb képzés. Ahol azt írják hogy van, az valami hum-buk. Mert a jogszabály nem ad rá lehetőséget hogy ennél rövidebb legyen.


Az intenzívnél ugyanolyan elméleti anyagot fogsz kapni,mint a sima 5 hónaposnál. A különbség annyi lesz hogy a gyakorlat lesz összesűrítve ezért rövidebb, talán heti 2 gyakorlattal. De óraszámban ugyanannyi elméleti és gyakorlati képzést fogsz kapni.


"Legalábbis meglepő lenne, ha ugyanazt a papírt adná két egyenlő intenzitású képzés, amelyek egyikében három hónappal (150%-kal) több tananyag van, mint a másikban"


-Lényegtelen hogy milyen nevű iskolába jársz ugyanis mint írtam már, a képesítővizsgák állami központokban vannak, a képzőnek már semmi köze ehhez. A sulik csak felkészítenek,nem lesz olyan hogy itt könnyebb-ott nehezebb a képzés..

Egységes papírt kap mindenki,nem iskolafüggő, max csak annyi van beleírva hogy hol készítettek fel a nagy vizsgára. (Például: XY képzőnél a képzést elvégezte).


Az megint nem mindegy hogy kik milyen "szakemberek" készítenek fel,ugyanis ha kóklerek akkor elbukhatsz a vizsgán és nem kevés pénz a pótvizsga. Természetesen ekkor már hiába panaszolod a képzőt, ők már nem lesznek felelősek,mert tanúsítványod lesz hogy lezárták a képzési időt jogviszonyod megszűnt. Tehát igen,meg kell nézni hol milyen emberek oktatnak..

2023. jan. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!