Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Efeb felnőttképzés, ha munkakö...

Efeb felnőttképzés, ha munkakör betöltésére nem alkalmas, akkor mégis mire jó?

Figyelt kérdés
Szeretnék új szakmát, munkahelyet váltani. 40+ vagyok, nem lesz egyszerű, de gondoltam belevágok. Viszont az Efeb általi tanfolyamokat nem igazán értem, mindenhol az szerepel, hogy munkakör betöltésére nem alkalmas. Akkor mégis mire alkalmas? Hogyan tudnék szakmát szerezni, legfőképpen online, e-learning képzés keretében?
2023. jan. 30. 21:16
 1/4 anonim ***** válasza:

"ha munkakör betöltésére nem alkalmas, akkor mégis mire jó?"


Arra, hogy beszedjék tőled a sok pénzt és nekik legyen munkájuk, megélhetésük belőled...!


Annó én is sok képzést nézegettem, de eléggé lehúzás a sok képző részéről, hogy még a gyakorlati szakmáknál is neked kellene gondoskodnod a gyakorlatról, a helyedről, a szakmáról, de azért ők elkérik a több százezreket csak az online tananyagra és a végén nyomtatnak neked egy tanúsítványt, amivel akár még vizsgázhatsz is külön vizsgadíjért, ha megszervezed a módját, mert ugyebár az OKJ már megszűnt....


Én csak az olyan képzőket engedném működni, akik végig maguk biztosítják a teljes gyakorlatot is és ha mondjuk az ember egy targoncás szakmát szeretne, akkor nem 3 napból áll a gyakorlati oktatás, amiben te csak kétszer ülsz targoncán... aztán megy a csodálkozás, hogy nem megy a szakma.

Hát nem mindenkinek van otthon targoncája vagy nem mindenki úgy megy, hogy előtte már megtanulta és csak a papír kell neki...


Most már csak képző központok vannak, de legutóbb, amikor ott érdeklődtem, nekem kellett volna a teljes gyakorlatról gondoskodnom, ha teszem azt fodrász akarnék lenni. De akkor ők meg minek vannak ?!


Szóval úgy vettem észre, hogy szinte lehetetlen egy jó szakmát kitanulni manapság!


De akinek más a tapasztalata, az nyugodtan ide írhat!

2023. jan. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%

Jól írja az első... Néhány hónapja én is érdeklődtem hasonlóról a Felnőttképzési hivatalnál, hogyis van ez hogy magunknak kell gyakorlati helyet,vizsgát meg minden szentszart intézni? És a képző meg több százezret bezsebel és még ha olyan kedve van a pótvizsgáért is elkér egy vagyont... Erre a válasz: "Nekik nincs kapacitásuk arra hogy ezt felügyeljék..."


Esetleg linkelnél egy olyat ahol az áll "munkakör betöltésére nem alkalmas"...?


Szerintem is itt inkább arról van szó hogy adnak egy tanúsítványt, amivel elmehetsz vizsgaközpontba vizsgázni,amit neked kell keresned ha van. Ugye a képző csak a vizsgára készít fel, a vizsgáztatás már nem az ő feladatuk. A vizsgaközpont meg megadja azt a kék fedeles bizit, amivel betölthetsz munkakört..

Azért csinálták ezt a szigorítást, hogy a képző ne tudja pénzért átrugosdni a hallgatóit a képesítővizsgán. Szerintem ez tök hülyeség. Legalábbis egyáltalán nem hallgatóbarát eljárás. Megcsinálhatták volna másképp is,de szerintem eddig se volt baj ezzel mert rengeteg képzett szakember került ki az OKJ-ból is.

Vizsgáztam az új rendszerben,egy katasztrófa volt a vizsgakeresés. Rengeteg utánajárás volt vele. +80 ezer forint volt. Az oktatók is csak a fejüket fogták..

2023. jan. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Azért csinálták ezt a szigorítást, hogy a képző ne tudja pénzért átrugosdni a hallgatóit a képesítővizsgán"


Nagy hülyeség ez így pont. Éppen ellenkezőleg. Pont hogy abból volt a rengeteg visszaélés a maszek képző cégeknél, hogy direkt megbuktatták a szakmai vizsgán a hallgatót, hogy utána a pótvizsgával újra beszedjék a teljes vizsgadíjat! Ebből a szempontból örülök hogy legalább a vizsgákat függetlenné tették. Aki tanult és becsülettel érdekelte, az az "idegen" vizsgahelyen is tudni fogja, aki meg hülye az bárhol az marad és megbukik. Az egyedüli hátrányàt abba látom, hogy nem minden szakmából van mindenhol adott időpontba vizsga, és esetlegesen egy vizsgára ha mondjuk nem akarsz rá hónapokat várni meg görcsölni, esetleg messzebb mehetsz vizsgázni a lakóhelyedtől

2023. ápr. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A régi okj-rendszerbe meg a szakmai vizsga díját is a tanfolyami díjon felül kellett amúgy megfizetni
2023. ápr. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!