Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Egy targonca képzés mennyire...

Egy targonca képzés mennyire nehéz? Mit tanulnak meg a tanulók egy ilyen képzés során?

Figyelt kérdés

Egy ideje gondolkoztatnak ehhez hasonló kérdések, ugyanis mostanában a jelenlegi munkahelyemen "szemezgetek" hogy milyen is targoncázni, érdekesnek találom, és nehéznek is.

Kérdeztem az itteni targoncás srácot, hogy mégis milyen, mennyire nehéz és stb.. láttam hogy sokat nem akart róla beszélni, de azt válaszolta hogy nem olyan könnyű mint amilyennek sokan gondolják, illetve hogy sok elméleti fizika kell hozzá.


Én reál tantárgyakból világ életemben rossz voltam, főleg úgy hogy sosem érdekeltek igazán, viszont humán tantárgyakból nem voltam annyira rossz..


Szóval szerintetek nekem megéri elkezdeni egy ilyen tanfolyamot, vagy inkább vetessem el az ötletemet?


Értelmes válaszokat előre is köszi!! :)


2023. febr. 26. 18:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Fizika, persze... Ha megvan a 8 általánosod, jelentkezz nyugodtan! Nem olyan hosszú a képzés, és a targoncások keresett munkások.
2023. febr. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Értem! Nagyon szépen köszönöm a gyors és hasznos válaszodat!

Ment a zöld pipa! :)

2023. febr. 26. 18:24
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Pár órás tanfolyam az egész, mindenki átmegy a vizsgán. Délelőtt tanfolyam, délután vizsga. A gyakorlati vizsga kb. annyi, hogy négy raklapra rá kell rakni egy ötödiket. Mostanában kevés a fehér jelentkező, tele a tanfolyam indiai, pakisztáni, stb.. emberekkel. [link]
2023. febr. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet nehéz, mert elég érdekes alakokat látok targoncázni.
2023. febr. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Befizetett és odaadják a papírt, kb ennyire nehéz.
2023. febr. 27. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Kokola_ válasza:
100%

Szaisztok én múlthét szerdán vizsgáztam vezetőüléses targoncából(3324)

Leírom hogy történt a képzés: Január végén jelentkeztem a dekra akademie kft-nél targoncás képzésre február 1-jén leadtam a jelentkezési lapot orvosi vizsgálat kellett előtte és 2 db igazolnványkép. majd 3-án megkaptam a emailben a jegyzeteket volt 2 elméleti nap mindkét nap 8 óra elmélet 10 perces szüntekkel utána 1 nap pihenő utána 1 nap gyakorlat+gépspecifikus ismeretek szintén 8 óra és 22-én reggel 8-kor a vizsga 3 tételt kellett húzni volt A B és C tétel is az A(21 tétel) a B(22 tétel) C(8 tétel). kitöltöttük a nyilatkozatot reggel 8-9 között és utána 10 óra körül már ment az elméleti vizsga azután rögtön a gyakorlati vizsga amin 2 kupac raklap volt 3-4 db-ot kellett átrakni a másik kupac raklapra úgy hogy ne legyen semmi hiba lehetőleg ne csússzon el semmi. végül sikerült a vizsgám 3-4 hét mire megjön a jogsi hozzá. az egész vizsga mindennel együtt elmélet+gyakorlat 90000 Ft volt. ha valaki több gépre is vizsgázott több volt a tananyag is. Remélem tudtam segíteni annak aki belevág ebbe.

2023. febr. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Kokola_ válasza:

Az elméleti rész természetesen szóban történt de kaptál lapot ahova írhattál magadnak. Kell hozzá tanulni de meglehet csinálni. Mind az elméleti mind a gyakorlati rész fontos. Érdemes videókat nézni róla.

itt egy jó kis videó:

https://www.youtube.com/watch?v=Rixielr-5WY&t=704

2023. febr. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Kokola_ válasza:
Ha valami kérdésdetek van írjatok! mindent nem írtam le 100%-ig pontosan
2023. febr. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!