Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Vizimentők! Mennyire veszik...

Vizimentők! Mennyire veszik szigorúan a szintfelmérőn a 11 percet és hogyan néz ki a gyakorlati tanfolyam hete? (vmsz) Illetve mennyi pihenőnap jár munkábaállás után?

Figyelt kérdés

2023. jún. 13. 14:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Nagyon szigorú a szintfelmérő!

A vizsga is szigorú, ott menteni kell több mòdszerrel is, ruhában úszni, stb. Ráadásul időre mindent.

Gyakorlati héten gyakorlatban fogtok mindennap menteni, újraéleszteni, és közben magyaráz majd az oktató.

Általában havi 15 napot kell dolgozni, a beosztás tudtommal változó.

Én úszómester voltam, és akartam fentebb lépni vizimentőnek, meg is kerestek, de a szigorú feltételek miatt nem mertem belemenni, mert ha megbuksz felvételin a pénzed csak egy részét adják vissza. Tehát előtte érdemes lemérni a képességeidet. Menj el usziba valakivel, ùssz ahogy csak tudsz, egy barátod meg mérje az időt. Vagy okosòrával a kezeden tudod te is mérni. Én is ezt csináltam, aztán ràjöttem hogy számomra kb lehetetlen elérni ezt a 11 perces teljesítményt. Ha van úszási tapasztalatod, verseny háttered, akkor viszont nem hiszem, hogy húzós lesz, de maga a vizsga úgy is kemény.

2023. jún. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyébként a VMSZ oldalán minden fent van.:

STRANDI VÍZIMENTŐ

A strandi vízimentő elsősorban szabad vizek mellett teljesít szolgálatot. Feladata az életvédelem és az életmentés, ezen belül a vészhelyzetek megelőzése, szükség esetén vízből mentés és elsősegélynyújtás.


Tanfolyamunk erre készíti fel a jelentkezőket. Célja az, hogy átláthatóvá tegye azokat a mechanizmusokat, amelyek a vészhelyzetek kialakulásához vezetnek, így felkészítse a leendő vízimentőt a megelőzésre, valamint a hatékony vízből mentésre, és nem utolsó sorban az önmentésre is.


Felnőttképző nyilvántartási számunk: B/2020/003565


A strandi vízimentő és az úszómesteri tanfolyam fő különbsége, hogy míg a strandi vízimentő nyílt víz mellett végzi tevékenységét, addig az úszómester zárt medenceteret felügyel. Ebből kifolyólag az úszómesteri tanfolyam fizikai követelményei alacsonyabbak, mint a strandi vízimentő tanfolyamé, lévén hogy az úszómestereknél sokkal kisebb és behatárolt vízterületről van szó, az úszómesterek elméleti követelményei viszont magasabbak, mivel nekik a medencékkel kapcsolatos speciális ismereteket is el kell sajátítani, a strandi vízimentői munkához szükséges elméleti tudásanyag mellett.


ALAPFELTÉTELEK

Minimum betöltött 16. életév (a 18 évnél fiatalabbak csak szülői engedéllyel vehetnek részt a képzésen).

Minimum befejezett 8 általános iskola.

Jó úszástudás és vízbiztonság.

Az online elméleti oktatás végén sikeres gyakorlati tanfolyamra való belépőteszt teljesítése szükséges a gyakorlati tanfolyam megkezdéséhez.

Sikeres szintfelmérő teljesítése is szükséges a gyakorlati tanfolyam elején. A szintfelmérőn 400 métert kell 11 perc alatt leúszni, amiből 150 métert mellúszásban, 250 métert gyorsúszásban kell teljesíteni, ennek sorrendje nem felcserélhető. A szintfelmérő a tanfolyam helyszínének megfelelően, ha az időjárás engedi, nyíltvízben történik.

Aki nem tudja teljesíteni a belépőteszt és a szintfelmérő követelményeit, nem tud részt venni a gyakorlati tanfolyamon. A 40.000.- Ft előzetes díj ebben az esetben sem kerül visszafizetésre. Amennyiben a hallgató azért nem tud részt venni a tanfolyamon, mert a belépőtesztje/szintfelmérője nem sikerült, úgy a befizetett 40.000.- Ft előzetes díjat az első sikertelen belépőteszttől/szintfelmérőtől számított következő naptári év 03.31-ig, bármely meghirdetett tanfolyamunkon felhasználhatja

A tanfolyam elvégzéséhez orvosi igazolás szükséges. Amennyiben a jelentkező sikeres vizsga után a Vízimentők Magyarországi Szakszolgálata és Önkéntes Tűzoltó Egyesületnél (VMSZ) kíván munkát vállalni, már a szintfelmérőre rendelkeznie kell egészségügyi kiskönyvvel, melyet a jelentkező lakóhelye szerint illetékes foglalkozás-egészségügyi alapszolgáltatást vagy szakellátási szolgáltatást nyújtó szolgálat jogosult kiállítani. Ezzel kapcsolatban bővebb információkkal a jelentkezés után kapott válasz e-mailben szolgálunk.


TANFOLYAM FELÉPÍTÉSE

Elmélet:

Vízek veszélyei, megelőzés

Fürdési szabályok

Önmentés

Közvetlen társmentés

Eszközös társmentés

Kommunikáció

Meteorológiai ismeretek

Rádiózási ismeretek

Elsősegélynyújtás, újraélesztés


Gyakorlat:

Önmentés (taposás, görcsoldások, lebegés)

Közvetlen társmentés (vízbe ugrások, uszonyos úszás, megközelítések, szabaduló fogások, szállítási és vontatási technikák, partra kivételi módok)

Eszközös társmentés (különféle mentőeszközök és ezek használata, illetve mentőcsónak használata)

Rádiózási ismeretek (rádió kezelés és forgalmazás gyakorlása)

Elsősegélynyújtás, újraélesztés gyakorlása babán, stabil oldalfekvés


VIZSGA KÖVETELMÉNYEK

Elméleti tesztlap (mindhárom témakörben külön-külön, minimum 80%-ot kell elérni a sikeres vizsgához):

Elsősegélynyújtás és újraélesztés ismeretek

Vízbőlmentés ismeretek

Kommunikációs ismeretek


Gyakorlati vizsga:

50 m gyorsúszás (kiemelt fejjel uszony nélkül) 50 másodperc alatt

400 m kombinált úszás 8:00 perc alatt (50 m mellúszás, 100 m gyorsúszás, uszony felvétel kapaszkodás nélkül, majd 150m uszonyos mentőúszás, 100 m uszonyos gyorsúszás)

20 m víz alatt úszás *

20 m vízfelszíni úszást követően, egy 4x4 m-es bójákkal megjelölt területen lévő, 2-3 méter közötti vízmélységből mentőbaba megkeresése és felhozatala 3:00 perc alatt *

50 m-re víz alatt lévő mentőbaba megközelítése kiemelt fejes uszonyos gyorsúszással, lemerülés és felhozatal, majd annak vontatása kétkezes hónaljfogással 50 méteren keresztül, 2 perc alatt

200 m futás - 200 m úszás - 200 m futás 7:00 perc alatt *

200 m gyorsúszás ruhában 7:00 perc alatt, a feladat a ruházat kapaszkodás nélküli levételével és partra tételével ér véget (hosszú ujjú felső, hosszú szárú alsó, ami nem lehet testhez álló, testre simuló)

Vízbeugrások bemutatása (startfejes, bomba, talpas, mentőugrás)

Eszközös mentés bemutatása 10 m távolságról (mentőgyűrű, vagy mentőheveder, vagy dobózsák) *

Kombinált mentési feladat végrehajtása úgy, hogy a bajbajutott minimum 25 m távolságra van a parttól (megközelítés, szabaduló fogás, vontatás és partra emelés), ezután gyakorló baba segítségével komplett újraélesztés bemutatása a parton *

Nyíltvízi evezés mentőkatamaránon *


*Kötelezően nyíltvízben végrehajtandó feladat


Volt párom is vízimentő. 😂

2023. jún. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!