Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Megéri jelentkezni az ELTE...

Megéri jelentkezni az ELTE emelt történelem érettségi felkészítő tanfolyamára?

Figyelt kérdés

Jövőre fogok töri emeltezni, de a suliban nagyon gyenge a töri oktatás, és nem is megy túl jól.

Nagyon drága az ELTÉ-s, nem tudom megérné-e. Az esszéinket is átnézik, vagy csak ledarálják az anyagot?



2023. aug. 6. 15:07
 1/10 anonim ***** válasza:
48%

Még ha matek, fizika, kémia vagy bioszból tartanák ahol meg is kell érteni az anyagot és egy jó oktató elmagyarázná akkor azt mondom hogy megéri.


Na de történelemből?? Azon mit lehet egyáltalán korrepetálni, miben másabb ha az ELTE-n mondják el hogy 1526-ban volt a Mohácsi csata vagy ha egy könyvből olvasod el? Történelem tipikusan az a tárgy ahova s*gg kell hogy leülj és megtanuld, semmi értelme korrepetálásra járni belőle. Ha önmagadtól annyi készséged nincs hogy egy könyvbe leírt szöveget megtanulj akkor rajtad a korrep sem fog segíteni. Ott sem öntik beléd a tudást és jó eséllyel meg sem jegyzed a fontos évszámokat / eseményeket, ugyanúgy tanulnod kell...

2023. aug. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
1. Nem igaz! A történelem nem azt jelenti, hogy biflázol, hanem, hogy az összefüggéseket megérted. A lányom magántanítványa 97% emelttel jutott be az elte-re.
2023. aug. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
19%
#2 El kell hogy szomorítsalak hogy az nem a lányodon múlott, sőt... ha nem pazarolja az ideít a diák a lányoddal való konzultációra még lehet jobbra is sikerült volna az érettségije. A történelemben olyan alacsony szintű összefüggések vannak amit nem kell elmagyarázni, egy józan paraszti ésszel megáldott embernek meg van hozzá a készsége, csak a konkrét események időpontját kell megtanulni. Akibe pedig ennyi kompetencia sem szorult az hiába jár magántanárhoz, annak úgysem fog jóra sikerülni.
2023. aug. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
3. Nagyon egyszerű gondolkodásod van, ezért nem is kísérletezem, hogy megértessek dolgokat. Béke.
2023. aug. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#1 nincs igazad, az emelthez kevés a magolás. Esszéírás, forráselemzés stb. Tényleg nagyon egyszerű a gondolkodásmódod, és egyébként sem ez volt a kérdés.

Olyanoktól várom a választ elsősorban, akiknek van már tapasztalata az előbb említett tanfolyammal.

2023. aug. 6. 17:50
 6/10 anonim ***** válasza:
26%

#5 "Esszéírás, forráselemzés" és neked ezekhez kell felkészítőtanár? Ajánlom a kisegítő elvégzését mindenféle további kurzus nélkül talán az segít az ilyen alapvető készségek elsajátításában. Aki felkészítő kurzusra jelentkezik arról feltételezzük hogy nem egy értelmi fogyatékos szintjén van.


-egy egyetemi docens

2023. aug. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
6. Na egy újabb idióta, aki szintén itt osztja az észt 6 általánossal.
2023. aug. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Egyebkent a forraselemzeshez nem igazan ertem en se mit adhat egy felkeszito tanar. Vagy meg tudod erteni a szoveget ami ott le van irva vagy nem erted. Esszeirashoz vagy megtanultal kapcsolodo anyagokat vagy nem raadasul meg az atlasz is ott van hozza melletted amibol az evszamokat maris ki lehet puskazni egy adott temahoz.


En mondjuk torire pont nem keresnek felkeszitotanart mert en sem olyannak erzem amihez kulonosebb erofeszitest kellene tenni agyilag.

Nyugodtan pontozzatok le miatta 🤷‍♀️


Teszem hozza gimiben folyamat 2-3as voltam toribol , a tanar hozzaallasa is olyan volt amilyen mikor lecserelodott 2.evunkben megis irtam egy 96%os emeltet, nem jartam faktra nem jartam tanarhoz. Leultem, beseggeltem, kipuskaztam az evszamokat aztan koszontem szepen.

2023. aug. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
8. Jól van Pistike, menj most már aludni.
2023. aug. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem is értem, hogy miért nem ír akkor mindenki 100%-os emeltet, ha ennyire marha egyszerű :D Matekból is elég minden képletet tudni és onnantól megy minden feladat, ugye?


Hatos : te annyira vagy egyetemi docens (főleg a hozzászólásod stílusa és mondanivalója miatt), mint a molylepke, amit az előbb csaptam le.


Kérdező : más érettségi felkészítővel van tapasztalatom, ha érdekel, írj.

2023. aug. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!