Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Elsősegély vizsgán hogyan...

Elsősegély vizsgán hogyan kell bemutatni az újraélesztést és a stabil oldalfekvést?

Figyelt kérdés

Nekünk az oktató rohadt hosszú gyakorlatot mutatott be. A neten néztem a stabil oldalfekvést 1 perc alatt megvan. Nekünk olyanokat is hozzámondott hogy helyszín biztosítása, segítség kérése, koponya, gerinc, hasfal, medence ellenőrzése. Az újraélesztésnél is a segítségkérést mondta pedig mindenhol csak a mozdulat van bemutatva.


Teljesen össze vagyok zavarodva.



2023. szept. 28. 21:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Elmondod szóban, hogy milyen feltételek mellett szabad megcsinálni (pl. valószínűsíthetően gerincsérült emberhez hozzá sem érsz), aztán bemutatod a gyakorlatot.
2023. szept. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekünk kellett az, amit az oktató mutatott. Nálunk az újraélesztést pl: onnan kezdtük a vizsgán, hogy rátalálsz, aztán ha van segítség melletted kiadod, hogy ő hívja a mentőket, amíg te megkezded. Majd bemutattad, addig ameddig azt nem mondták, hogy állj. A stabil oldalnál ennyire részletesen nem kellett, de valószínűleg azért mondja nektek, hogy egy rögzüljön, kettő annál a vizsgakörzetnél ez a tipik. Ne egy random videónak higgy a neten, hanem az oktatódnak.
2023. szept. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen igen azt tudom, de nekünk a kötelező bemutatásra gondolt nem a kérdésekre.
2023. szept. 28. 21:09
 4/11 anonim ***** válasza:

Én online tanultam azt is meg a KRESZ-t is otthon egyedül videók alapján. Pontosan ezek miatt nem is bánom, hogy így csináltam, mert ott a videók és leírás alapján annyira egyértelműen le volt írva minden, hogy hatalmas magabiztossággal érkeztem és magasan én tudtam a legtöbbet( szemben sok olyannal akik jelenlétiben csinálták).

Egyébként vizsga biztostól is függ hogyan kéri. Nálunk a legelejétől kellett mondani, helyszín biztosítása stb stb.

2023. szept. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De ezt elmondják a vizsgán ugye? Nem akarok amiatt megbukni, hogy a helyszín biztosításával kezdem és kiderül hogy csak a stabil oldalfekvés kellett volna.
2023. szept. 28. 21:52
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj ettől hogyan buknál meg?! Alapvetően is én ahogy tanultam az elsősegélyt mindenhol ez volt az alap. Mindig mindig csak a helyszín biztosítását nyomták a fejünkbe.

Ilyet ha elmondasz nem bukhatsz meg sőt még örülnek is, hogy ilyen is eszedbe van. Lényegében mindent azzal kell kezdeni.

2023. szept. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Még 1 kérdés. A stabil oldalfekvést melyik kéz derékszögbe hajtásával kezdjük? Mert valaki a közelebbit tette le a földre majd a túlsót a feje alá. Valaki pedig a túlsót derékszögben a vállára, majd a közelebbit derékszögben a földre, és utána 3. lépésként tette be s túlsót a feje alá. Az oktató nem mondta egyikre sem mondta hogy rossz. Sajnos az eredetit bemutatót elfelejtettem, hogy hogyan kezdte.
2023. szept. 28. 23:15
 8/11 Munkavedelem ***** válasza:

Én így tanítom. Logikusan!

Ősrégi butaság, hogy súlyos sérültet ne fordítsunk oldalra, ha szükséges! Gerincsérültnél sem fogom hagyni, hogy hanyattfekve megfulladjon pl. hányás esetén!

(sajnos a vizsgáztatók egy része nem így gondolja...)

[link]

2023. szept. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azt hittem volna, mindenhol már ambu babán kell bemutatni az újraélesztést. Az áramszolgáltatóknál már negyven éve is azt pumpáltam.
2023. szept. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 NTBS ***** válasza:
Elmondod az elméletet és bemutatóra gyakorlatban.
2023. szept. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!