Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Pszichológiai asszisztens...

Pszichológiai asszisztens képzés milyen?

Figyelt kérdés

Mivel nagyon szeretem a pszichológiát,főiskolán tanultam 4 évig,szeretném elvégezni ezt a képzést.

Milyen állásokat lehet vele betölteni,mi tartozik a munkájához,mennyire nehéz,hol érdemes tanulni(Budapest)..minden érdekel!


2010. okt. 18. 13:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sima érettségi után sem nehéz, de 4 év főiskola után meg abszolút teljesíthető. Tanulni azért kell, de annyira nem vészes, szinte nincs is buktatás.


Elhelyezkedni nem lehet vele, szerintem (hangsúlyos, hogy szerintem) 3 okból:


1. Túlkínálat van pszichológusokból és a diplomás pszichológusok is jelentkeznek olyan helyre, ahova ez a képzés lenne elvileg jó - túlképzés van asszisztensekből is; de értelemszerűen a jobban képzetteket választják.


2. Óriási hiba, hogy a képzést végző helyek hülyén reklámoznak és ezzel lejáratják ezt a szakmát. Az idióta reklámjaikban azt emelik ki, hogy ez "olyan, mint egy diploma" és azt is kiemelik, hogy egyszerű elvégezni. Ezzel együtt csökken a papír értéke is.


3. Sok olyan ember végezte el, akiknek hmmm... enyhén szólva semmi keresnivalója nincs a területen. Olyanok, akik csak az önértékelésük miatt jöttek ide, semmit nem tanultak és amikor mennek felvételi beszélgetésre, öntik a hülyeséget - persze, hogy nem veszik komolyan.


Én az [link] képzést ajánlanám, de általában a Mandala és a Best-Work a népszerűbb, lehet, hogy az MTA-s képzés már nem is megy. Amúgy az MTA-s képzéssel elégedett voltam.


Néhány egyéb megjegyzés:

- az oktatók ezeken a helyeken kb. fele-fele arányban alkalmasak a feladatukra (amit láttam)

- a szakdolgozatnak nevezett záródolgozat 20 oldal, bele sem fért, a hipotézis bemutatása, vizsgálata; ami eléggé bántó volt

- amikor mondom, hogy van egy ilyen papírom, akkor sokszor mosolyogtak; eddig kb. 14 röhögve elutasítás mellett volt 4 komoly felvételim, de a végén a diplomást vették fel (amit megértek)

2010. okt. 26. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

nem bírom megállni:

Sok olyan ember is oktatóként dolgozik ilyen helyeken, akik csak a pénzért mentek oda. Közönyösek voltak és utólag látom, hogy hülyeségeket beszéltek (most ELTE PPK-n vagyok és ezért merem ezt írni).

2010. okt. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

hűű akkor nem végzem el...Pont az lett volna a lényeg,hogy legyen egy másik szakmám,amivel egészségügyben elhelyezkedek,de akkor mindegy.


Köszi!

2010. okt. 27. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!