Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Hogyan lehettem ekkora barom?...

Hogyan lehettem ekkora barom? (Megbuktam elsősegély vizsgán.)

Figyelt kérdés

Nem voltak túl közvetlenek a vizsgabiztosok, de nem kell durvára gondolni. Először tétlet kellett húzni, ahol a sokk-fektetést és egy eszméltelen beteg kimentéséről kellett volna beszélnem. Ennek megörültem, mert viszonylag egyszerűek. A stabil jól ment, társammal elvégeztük a vb leokézta. Azonban az újraélesztést nagyon elcsesztem. Minden megvolt a helyszín biztosításától a mentőhívásig, de ezután sajnos rossz helyen kezdtem el nyomni a babát. A felkészítőn jól látszódott a bordaív, azt jól tudtam hogy a szegycsont alsó harmadát kell lenyomni. Azonban itt több vonal is volt a hasán, és elkezdtem nyomni a gyomrát. Nagyon letaglózott a bukás, illetve az is hogy újra fizetni kell a viszgadíjat.


Mit tudtok javasolni?



2023. okt. 9. 20:18
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Olvass szépirodalmat.
2023. okt. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb figyelj jobban. Bocs, de ennél nem tudok jobb tanácsot adni.
2023. okt. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Készülj fel jobban, nézz videókat, babákat a neten, hogy hogyan néznek ki, mi hol van, minél többet látsz, annál egyszerűbb lesz.


Banális hiba volt, többet nem engedhetsz meg magadnak ilyet. Mindenre jobban készülj fel.

2023. okt. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt tanácsolom, hogy gyakorolj tovább, ha valaki tökéletesen megtanulja majd a mellkasnyomásokat az tuti te leszel, mert én is voltam így már más vizsgán és azokat a dolgokat a mai napig tudom, ami miatt annak idején megbuktattak. 😅
2023. okt. 10. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%

Amennyire én emlékszem, nem ilyen hülyeségeket tanítottak, hogy a szegycsont harmadánál kell nyomni (elvégre az átlagember anatómiai ismeretei eléggé semmilyenek, a matematikaiak meg pláne), hanem úgy tanították, hogy a két mellbimbót összekötő vonal közepén kezdünk el nyomni (remélhetőleg nem női ambubabát kapsz, azon könnyebb „odaképzelni” a mellbimbót).


Nem tudom, hogy mennyire volt lehetőséged gyakorolni ilyeneken, valószínűleg az okozta a gondot, hogy nem eleget. Sajnos itt hatványozottan igaz, hogy nem elég az elméletet tudni, mert adott esetben nem azzal kerülsz be a hírekbe, hogy életet mentettél, hanem hogy balfarok módjára rosszul kezdted meg az újraélesztést és az ember mégjobban meghalt, mintha ott sem lettél volna.


A legjobb, amit tehetsz, hogy tanulsz az esetből. Tanulni sohasem késő.

2023. okt. 10. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Valaki ezt a szegycsontosat le tudja hivatkozni?


A szegycsont alsó harmada már kvázi a gyomor felett van.

5-ös leírása sokkal közelebb van a szívhez.

2023. okt. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy eléggé rossz minőségű volt az oktatás.

Az egyik társamnak sapkakötést kellett volna felhelyeznie, és azért bukott meg, mert arról még említés sem volt a tanfolyamon.

2023. okt. 10. 09:45
 8/9 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva nekem azért furcsa ez, mert en online tanultam az egészségügyet is, itthonról. Az anyagban rengeteg video volt amit sokszor forgattam, tanultam és elsőre simán sikerült. Hibátlanul lényegében. Ha tanfolyamra is jártál nem igazán értem, hogy lehetett rossz helyen elkezdeni. Hát ott csak megmutatták nem? Következőleg készülj fel sokkal jobban. Ebben lehetett a hiba.
2023. okt. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"A szegycsont alsó harmada már kvázi a gyomor felett van."

Neked a gyomrod az a bordáid mögött van? :D :D :D


"5-ös leírása sokkal közelebb van a szívhez."

A mellkaskompresszió az nem a szívkompresszió. :D :D :D


szegycsont:

[link]


A hivatalos megfogalmazás az:

a szegycsont alsó fele (a mellkas közepe)

...az Európai Újraélesztési Tanács 2021-es irányelvében. Az ebből származtatott magyar útmutatóban annyi van, hogy: a mellkas közepe

Ugyanakkor a magyar útmutatóban még az is van, hogy:

"Vizsgálatok bizonyították, hogy a mellkasi kompresszió hatékonyabb, ha a

sternum alsó felén tartjuk a kezünket."

Így a kör bezárult, szegycsont alsó fele = mellkas közepe

Hát, aki azelőtt olyan hülye volt, hogy nem tudta, mi az a harmada meg fele, az kénytelen a jogosítványhoz jutás érdekében ezeket a #5 szerint rendkívül nehéz fogalmakat elsajátítani. Régen tán ezért kellett az általános iskolai végzettség a jogsihoz.

2023. okt. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!