Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » OKJ vagy Cert, melyik ér...

OKJ vagy Cert, melyik ér többet a magyar munkaerőpiacon?

Figyelt kérdés

Melyik ér többet a magyar munkaerőpiacon?


Informatikai rendszergazda OKJ


vagy


Red Hat Certified System Administrator (RHCSA)



jan. 4. 11:51
A kérdező szavazást indított:
OKJ Rendszergazda
Red Hat Certified System Administrator (RHCSA)
20 szavazat
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
8%
Az utóbbi, de az sem mindenhol. Bekerüléshez egy alapdiploma inkább.
jan. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
96%
Informatikai rendszergazda. Sokkal tagabbak a lehetosegeid. Pl. egy Ubuntu rendszert, Gentoo rendszert is kaphatsz munkakent. Ha csak Red Hat-ed van, lehet, hogy ugyanugy kaphatsz tobb fajta melot, de ezzel ugymond "lespecifikalod" magad.
jan. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
96%
Egyik sem ér semmit ha komoly céghez akarsz menni normális fizetésért. Informatikus rendszergazda OKJ-vel elmehetsz egy falusi általános iskolába vagy a helyi önkormányzathoz nyomtatókat állítani minimálbérért. Ilyen helyen szerzett tapasztalat pedig továbbra sem ér semmit, tele vannak facebook IT csoportok olyan emberek álláskeresési szándékú postjaival akik 10+ éves tapasztalattal próbálnak váltani multiba mert nem tudnak megélni, csak a kutya nem kíváncsi rájuk.
jan. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

Nyilván külföldön az RHCSA egy elismert cert(Nem is könnyű megszerezni), ha meg azt mondom magyar okj körberöhögnének.


Nyilván egy RHCSA-val nem nyomtatókat szeretnék beállítani. Tehát akkor marad a külföld.

jan. 4. 14:19
 5/35 anonim ***** válasza:
95%

"Nyilván külföldön az RHCSA egy elismert cert(Nem is könnyű megszerezni), ha meg azt mondom magyar okj körberöhögnének."


RHCSA-val is körberöhögnek. Pályakezdő pozícióra több ezer indiai jelentkezik mindenféle certtel, de sok sikert hozzá. Azért ne lepődj meg ha ezzel a selejttel több évig nem találsz állást

jan. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
5, Neked esetleg van ilyen CERT-ed vagy a környezetedben van ilyen aki ezzel évekig nem talált állást? Várom a beszámolókat, nem csak a trollkodást.
jan. 4. 15:03
 7/35 anonim ***** válasza:
89%

"Neked esetleg van ilyen CERT-ed vagy a környezetedben van ilyen aki ezzel évekig nem talált állást? Várom a beszámolókat, nem csak a trollkodást."


Nem, nekem 25 éves munkatapasztalatom van hálózatbiztonság és IT Security területen, valamint közel 8 éves vezetői / Tech Lead tapasztalatom nemzetközi multiknál ahol rendszerüzemeltetői, sysadmin, devops csapatok irányításáért is feleltem, épp onnan tudom hogy ilyen entry-level certtel te semmit nem fogsz érni a munkaerőpiacon. Nyugodtan végezd el ha jót tesz a lelkednek de ha mindössze ennyit tudsz felmutatni (RHCSA vagy OKJ) téged se Magyarországon, sem külföldön nem fognak emberszámba nézni és behívni interjúzni.

jan. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

7, Jól van kedves 25 éves munkatapasztalatos devops vezető. Már jövőbelátó gömböd is van? Ennyire nincs munka, és unatkozol, hogy a gyakorin trollkodsz?


Szerintem te semmilyen certet nem tudnál teljesíteni. Nem azt kérdeztem mit dolgozol, hanem hogy van-e ilyen certed. De persze mint a politikusok te sem a kérdésre válaszolsz.

jan. 4. 16:26
 9/35 anonim ***** válasza:
95%

Kerdezo, igaza van a 7-esnek. Marmint azt nem tudom, hogy korberohognek, de mar lejart az az ido, amikor az elso interview-on megkerdezik "tudsz hasznalni linuxban sudo-t???????" Es erre mondod igen, es felvettek es pizzafutar volt az elozo munkahelyed. Akik fogtak a lehetosegen a http megjelenese utan kozvetlen ugy 10 - 15 evig, na azoknal ha lenne barmi kepesitesed programozas vagy rendszergazda irant, leimadkoznanak, hogy naluk dolgozz.


De annak az idonek mar reg vege. Ma mar ahogy irtak indiaiak tomkelegevel van tele M.o IT szferaja, meg rengeteg kulfoldi, kinai, vietnami, Ukran multiknal ahol a nemzetiseg annyira nem szamit csak legyen valamid amit leteszel az asztalra. Meg persze velunk is mert mai napig rengetegen mennek az IT szferaba egyetemrol kb 5 - 7 egyetem produkal most saccra 1000 - 2000 munkaerot. Es India egy IT meg mernok gyar kb. Tele a piac ma mar ITsokkal. Egy felvetel kb 1 - 5 lepcsos ma mar, regen volt kb. 1 - 2 menetu.


A tapasztalat a lenyeg a papir mellett, inkabb azzal torodj.

jan. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
9, Köszönöm szépen ez egy korrekt válasz. Hihetetlen, hogy van akinek még sikerül személyes sértettség és személyeskedés nélkül kommentelni :D
jan. 4. 17:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!