Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Pilóta szeretnék lenni. Hogy...

Pilóta szeretnék lenni. Hogy kezdjem el ezt az egészet? (FONTOS)

Figyelt kérdés
(Cirrus SR22-sel vagy Cessna 172/182-sel szeretnék kezdeni és később majd Boeing 737-800-sal szeretnék repülni) Még csak 14 vagyok és szerintem már csk kevés időm van ezt az egészet átgondolni. és Szerintetek az nagy előny ha nagyjából ismerem a típus műszereit és a szimulátorban (Flight Simulator 2004) rendesen tudom irányítani a gépet?
2010. nov. 19. 22:08
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 86%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 11-20 22:59

vagyok


A szimulátor arra nagyon jó, hogy agyban helyre tegye a dolgokat. Hogy tudja mikor mi a teendő, hogy ha kiteszi a fékszárnyat, akkor a gép arra hogy fog reagálni, ezért neki mit kell csinálnia, stb... Mi a hatása a trimnek, stb... Élőben pedig már nagyjából tudni fogja mire számíthat, és "már csak a fizikai erőt" kell megéreznie, illetve hogy valóságban ezek a dolgok hogy zajlanak. De teljesen más az, ha agyban képben vagy, és tudod mikor mi hogy miért történik, illetve legalább elvben tudod hogy most azt kéne csinálni hogy... mintha lövésed sincs az egészről. Nem árt tudni milyen részei vannak az iskolakörnek, melyiknél mi a teendő, mik a viszonyítási alapok. Ha esetleg olyan reptéren repül a szim-ben ahol majd valóságban is fog, még jobb, mert akkor már olyan lesz fent, mintha már járt volna ott. Tudni fogja nagyjából az iskolakört végigrepülni. Persze nem egyedül, pláne leszállni nem. De az már jó, ha nézi a pilóta kezét, és pontosan tudja a pilóta mit miért csinál.

2010. nov. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

1. Cirrus SR22-vel "0"-ról, alapoktól SEHOL nem tudsz megtanulni repülni. Még a gépet forgalmazó Cirrus Hungary se képez pilótákat "0"-ról Cirrusra. (Ugyanis pl. a kisgépes - PPL szakszónál dugóhúzót is kell gyakorolnia a növendéknek, azt meg a Cirrus-al nem lehet.)


2. Ja meg a Cirrus SR22 óradíja 125 ezer forint, azzal a 45 órás PPL 5,6 millió forint helyből. És még sehol se vagy... (Az utasszállítóhoz CPL kell minimum, az meg 200 óra!)


Egy kiscessnával meg 1,5 millió.


3. A Flight Simulator nem sokat ér, láttam már a fél életét az FS előtt töltő delikvenst, aki vitorlázóban nem tudott rendesen repülni... ráadásul nehezen is tanulta meg, mert hülyék voltak a beidegződései a szimulátor miatt. (Az meg, hogy te mit mondasz "rendesen" irányításnak, az egy dolog, és más, hogy mit mond egy sokszáz/sokezer órát repült VALÓDI pilóta...)

2012. máj. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!