Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Pilóta szeretnék lenni csak...

Pilóta szeretnék lenni csak nem tudok választani 2 típus közül. Airbus A320 vagy Boeing 737-800? Szerintetek melyik lenne a jobb? (nekem mind1 hogy melyik, mind2 nagy kedvencem)

Figyelt kérdés
2011. febr. 1. 17:10
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Édes gyerkőcöm! Ez nem úgy megy, hogy a pályaválasztásnál már a célgépet is kiválasztod. Ahhoz, hogy pilóta légy, először egy kisrepülővezetői tanfolyamot kell elvégezned és elhelyezkedni valami cégnél kisgépen. Pl permetező stb. Aztán később, ha mér van x órád, és van üresedés valamelyik légitársaságnál, akkor átképeznek és mehetsz. (Bár ez nem ilyen egyszerű) az meg, hogy mit vezetsz? Amire tesznek és amire képesítésed van. Nekem volt egy pilóta ismerősöm, ő is sokfajta géppel repült már és nem elsőnek utasszállítón kezdte.
2011. febr. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez a legnagyobb problémád? :D Gondolom már megvannak a következő ELŐFELTÉTELT jelentő képzéseid:


Egymotoros pilóta képzés (Private Pilot License)

Éjszakai pilóta képzés (Night Visual Flight Rating)

Műszerrepülő kiképzés (Instrument Rating)

Többmotoros pilóta képzés (Multi Engine)

Többmotoros műszerrepülő képzés (Multi Engine Instrument Rating)

Hiányzó időgyűjtés kereskedelmi pilóta képzés előtt

Kereskedelmi pilóta képzés (Commercial Pilot License)

Több pilótás személyzeti együttműködés képzés (Multi Crew Course)

Sugárhajtóműves átképzés (Jet Orientation Training)

Légi transzport pilóta képzés (Air Transport Pilot License)

Utasszállító típusvizsga (Airbus 320 vagy Boeing 737)


Meg a kb. 20 millió forintod a képzésre :D

2011. febr. 6. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Ha lehetne válaztani akkor én a Boeing 737-800-ast válaztanám.
2012. dec. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem is tudtam, hogy lehet választani... :D
2013. jan. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ez nem úgy megy ám, hogy én most pilóta akarok lenni, és az is leszek. Egy csomó vizsgálat kell hozzá, a képzés rohadt drága lehet, a szemednek pedig nagyon élesnek kell lennie.
2016. dec. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!