Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Milyen szakképzetség kell,...

Milyen szakképzetség kell, hogy hullaházban dolgozhassak?

Figyelt kérdés
Tehát hullamosótól felfele gondoltam és boncmesterig, vagy ha azután is van valami akkor arra is kiváncsi lennék.
2008. jan. 29. 11:07
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Ha boncmester akarsz lenni, akkor orvosi egyetemre kell menni, ott biztos lehet patológiai szakirányt választani. Hullamosáshoz valószínü valamilyen ápoló szakot kell elvégezni.
2008. jan. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Képzéshez szükséges végezettség:

Alapfokú végzettség, 18. életév betöltése, erkölcsi bizonyítvány

Tanfolyam díja:

180.000 Ft okj végzettséget ad.


a pathológus: A pathológia oktatása egyetemeken jelenleg a tanulmányok 3. évében, két félévben történik


egyik és másik is légyegében eltérő!! /iskolai végzettség/

2008. jan. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
A boncmesterihez nem kell egyetem. OKJ tanfolyamon szerezheted meg a szakmát. Alapfokú végzettség, 18. életév betöltése, erkölcsi bizonyítvány. Olyan szakemberek képzése, akik országos intézetekben, kórházakban, a rendőrkapitányságok egészségügyi osztályain, az igazságügyi orvostan területén, valamint a szakma egyéb jogilag szabályozott működési területén holttestek boncolását orvosi felügyelettel végzik. De voltál már boncoláson? Ha nem, akkor előbb valahogy szervezd be magad,mert nem biztos,hogy tetszeni fog. Bár mára szigorították, csak orvostanhallgatók lehetnek jelen. Nem szép látvány, és nagyon rossz szag van bennt.
2008. márc. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Ez a képzés még engemet is érdekel :D . Van rá kereslett? Megfizetik azt hogy valakit ''szétszedel''???
2008. nov. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
MEG! A doktor nem nyúl hozzá, Te csinálod a dolgot! Nálunk legalábbis így meg... De megéri, csak akkor van gáz, ha gyermek testet kell boncolni, arra a kezdőktől a tapasztalt vénrókákig mindenki érzékeny, és olyankor szinte elsírja magát az ember :(
2008. dec. 8. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Áhh öreg, ehhez komoly gyomor kell ám. [link]


[link]


[link]


ezeket végignézed okádás,hányinger nélkül megtapsollak! vki irta be ezt ide gyakorira én meg kíváncsiságból megnéztem..



nem kellett volna

2009. dec. 26. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

AZ 1. azért nem megrázkódtatás, mert ,ár láttam ilyet hál'Istenek nem élőbe.

A 2. az rosszabb az a hullararckifejezés azt gyűlölöm, meg ráadásul szép ember volt, kár hogy így.

A 3. az viszont nem szép látvány(nem mintha a többi az lenne)

Amúgy a www.rotten.com felkészített a durvábakra, ha KÉPEN vannak. Szerencsére élőben még nem láttam holttestet. MEg már nem is vágyálmom, hogy patológus legyek, valami gyermeteg kiváncsiság lehetett.

De azért a tapsot kérem:)

2009. dec. 28. 01:42
 8/8 anonim válasza:

egyik barátom ausztriában dolgozott hullamosóként 3-5000 euro volt a bére viszont egy év után el kellett jönnie mert idegileg tropa lett...ez volt 3 éve és azóta is pszichológushoz jár.

De sok szerencsét hozzá!

2010. márc. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!