Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » 15 éves lányom eltökélte,...

15 éves lányom eltökélte, hogy ő pilóta szeretne lenni. Szerintetek mennyi esély van rá, hogy sikerüljön?

Figyelt kérdés
A férjem Ferihegyen dolgozik, így többször bepillantást nyerhetett az ottani munkákba, és megtetszett neki. Namár most elég kevés női pilótáról hallani, és nem szeretném, hogy csalódás érje.
2011. febr. 5. 15:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Kisgépet (sportrepülő) minden további nélkül vezethet, csak sokba kerül a jogsi megszerzése, mert drága dolog a repülés. Ott van jópár női pilóta.

Utasszállítóra már nehezebb odakerülni.

2011. febr. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

1 nő biztos van a Malévnál (Czigány Ildikó), de hogy oda kerüljön az rengeteg tanulás, rengeteg (10-15millió talán elég) pénz, és semmi biztosíték, hogy alkalmazzák...

Az is egy munkahely és nincs pilótahiány..

Kívánom sikerüljön, de igen sokat kell tenni érte, sok lemondással jár.

2011. febr. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A kisgépekhez is hasonló engedélyek kellenek, mint a nagyokhoz, ugye? (SPL, PPL, CPL...stb.)

Azt tudom, hogy nem olcsó, de nem az anyagiakon múlik.

2011. febr. 5. 16:14
 4/11 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne? Minden pilóta volt gyerek egyszer.
2011. febr. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Európában tudtommal pilótahiány van, Magyarországról fogalmam sincs... az biztos hogy jól keresnek, csak költekezni nincs idejük. :) Na meg a képzés is legalább 15 millió.
2011. febr. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Van még egy pilótanő: Gyulai Eszter. Amúgy nem tudom kisgéphez mi kell, de biztosan kevesebb papír kell ahhoz, hogy egy kétüléses géppel felszálljon az ember, mint egy Boeinggel.

[link]

Egy érdekes cikk a témáról. A cikkből az is következik, hogy érdemesebb kisgépen kezdeni.

2011. febr. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Nos,


jegyes steward akart lenni még mielött össszeismerkedtünk volna. Ö és barátja tervezték a sikeres karriert. A barátja visszament amerikába és már megvan neki a jogsia repülöre és most fog venni egyet. ( A völegényem viszont inkább lemondott a havi 600.000ft-os fizetésröl miattam, bár még a mai napig is hivják , hogy nem gondolta e meg magát. Nagyon sok áldozattal jár. Szerintem a lánya még nem is gondolja, hogy mivel. semmi férj-gyerek-házas élet)


Ami kell hozzá.. sok pénz nyelvtudás-ANGOL.nagyon is jó tudása a nyelvnek-és nagyon sok jó kapcsolat.


Az, h lány ill. nö.. nem gond, mert vannak azért a gépen stewardessek is:D.....


inkább azt kérdezze meg a lányától ( ha már tud reálisan gonndolkodni .. nem értelmileg mondom hanem h elképzelés lesz már a jövöröl ), h akar e rendes életet, kötödést vagy csak arrol szoljon , h utazik és nincs rendes lakása és csak évenként 1x láthatja szeretteit 2 hónapig???!!!


Jegyesem is inkább mondta, h szeretne a légiturizmusban benn maradni és van összeköttetése Feriheggyel. És neki ez elég és egy szeretö feleség.................


sztem ezek bö érvek voltak:)

2011. febr. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Miért évente kétszer látná két hónapig? Ez nem hajó! A pilóta elvileg minden szolgálat után hazamegy és otthon alszik. Persze alap dolog, hogy Bp-en vagy a környékén lakjon, és ne Debrecenben!
2011. febr. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Persze ettől még jópár karácsony, szilveszter vagy húsvét idején a levegőben vagy külföldön van, de egy szolgálat nem két hónapig tart, hanem 1-2 napig.
2011. febr. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

A pilóták naponta hazajöhetnek, és van hogy csak este hívják őket be, így egész nap otthon lehetnek. A férjemnek elég sok ilyen ismerőse van. Mellesleg értelmes lány, lehet vele beszélni.

Erről is beszéltünk, de vannak erre ötletei. Például az, hogy egy kéttannyelvű gimnáziumba jár, és ha már családot szeretne azzal már egy viszonylag jól kereső állást tud találni magának normálisabb munkaidővel.


Ötletnek elvileg nem rossz szerintem, de így érdemes e egyáltalán belevágni. Viszont elég kitartó ezzel, nem nagyon tudom lebeszélni. Azt eddig is tudtam, hogy anyagilag nem lesz egyszerű, de koránt sem lehetetlen.

2011. febr. 15. 16:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!