Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Hány évbe kerül kb amíg...

Hány évbe kerül kb amíg közforgalmi pilóta lehetek?

Figyelt kérdés
2011. júl. 10. 00:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nemcsak az év fontos hanem a pénz is. Úgy tudom nagyon drága pilótának kitanulni.
2011. júl. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
10+millió a kitanulása. De van állami képzés is ahova évente 3-4 embert vesznek fel.
2011. júl. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha felvesznek Nyíregyházára, akkor 3,5 év nagyjából.


Ha magadtól csinálod, akkor igazából csak rajtad múlik, hogy mennyi időd van (és pénzed).

1,5 millió az 1 motoros (cessna méret), és ebbe 60 repült óra van. +1 repült óra az változó árban, géptípustól függ, de kell 200 repült óra a kereskedelmihez.

+ műszeres repülés

+ éjszakai repülés

+ multi-engine kiképzés

Ez jut hirtelen eszembe, most értem haza lagziból és kicsit másnapos vagyok, lehet kihagytam valamit, akkor sorry :)

2011. júl. 10. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm ez hasznos válasz volt,akkor úgy kell elképzelni h ha megvan a ppl akkor még vennem kell 140 óra repülést?
2011. júl. 10. 13:10
 5/14 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen pilóta akarsz lenni.
2011. júl. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
válasz előtt a fenti kérdést érdemes elolvasni...
2011. júl. 10. 13:43
 7/14 anonim ***** válasza:
Utas vagy szállítmányozás?
2011. júl. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Az nekem mindegy lenne csak legyen egy állandó munkahely egy légitársaságnál.Persze az utasszálítás még jobb lenne.
2011. júl. 10. 16:49
 9/14 anonim ***** válasza:

1. lépés egy első osztályú reporvosi vizsgálat (26.000 Ft most)

2. PAV alkalmassági (ez is hasonló árban van)

Ha eddig megfelelsz (nem az orvosi a buktató a közhiedelemmel ellentétben, hanem a PAV), akkor érdemes belevágni az első elméleti képzésbe.

Ennek a végén egy SPL engedélyt kapsz, ha a gyakorlatot is megcsinálod, akkor lesz PPL-ed. (ez 1-2 millió közt mozog)


Aztán jön a műszeres IFR vizsga. Ehhez ha jól tudom legalább 100 óra kell szóval ismét elköltöttél egy fájó összeget.


Ahhoz, hogy pilótaként dolgozhass, kereskedelmi engedélyre lesz szükséged, ez a CPL - legalább 200 repült óra.


Utána jön az ME, ami a többhajtóműves átképzés, plusz 10 óra kell hozzá, tehát még egy milla.


Aztán MCC, a többpilótás repülés, TR, type rating (az 4-6 milla)...hát nem fogsz unatkozni, de le lehet zavarni 1,5 év alatt, kellően vastag tárcával, csak nem érdemes.

2011. júl. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Az utolsó kommentelőtöl kérdezném hogy ez így cakk-pakk hány millió közt van? :OO csak ámulok az árakon azthittem 1-2 millió xD
2011. júl. 12. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!