Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Webprogramozóként nyári...

Webprogramozóként nyári gyakorlat, de hol?

Figyelt kérdés
Webprogramozóként tanulok Debrecenben, és közeleg a nyári gyakorlat ideje. A tanár még csak nem is tájékoztatott minket, pusztán annyit mondott, hogy majd nyár felé keresni kellene mindenkinek valami ilyesmivel foglalkozó céget, vállalkozást az ismeretségi körében, aki meg nem talál, annak az iskola intéz. Na most én nekiálltam keresni ilyen helyeket, de nincsenek pénzben fürdő, céggel rendelkező szüleim, rokonaim, az ismeretségi körömben sem nagyon tudok témába vágó vállalkozásról. Hogyan álljak neki a keresésnek, hol, és hogyan lehetne bepróbálkozni, egyáltalán ez hogy megy? Annyit még tudok, hogy elvileg a munkáltató cégtől vállalkozástól kapjuk az igazolást arról, hogy ott dolgoztunk a nyáron, de sem azt nem tudom hogy jár-e érte valami fizetség, sem azt, hogy napi 8 órában mi a f*szt fogok csinálni. Mert mindenhonnan csak azt hallom, hogy majd kávét kell hordani, meg ilyenek. Remélem ezek csak buta viccek.
2011. márc. 24. 17:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Valószínű fénymásoló leszel... :) És ez nem vicc sajna. A szüleim olyan helyen dolgoznak (különböző cégnél), ahol fogadnak gyakornokokat. Többnyire sajnos nem tudnak nekik munkát adni, csak ilyen "töltelék" jellegűeket, ugyanis komoly terveket még nem bízhatnak rájuk, és ha bejön egy sürgősebb meló, akkor idő sincs elmagyarázni, megmutogatni mindent, hogy mit hol találnak, hogyan kell, miért így kell stb. Azért figyelnek rá, hogy a szakmai gyakorlat, tényleg SZAKMAI gyakorlat legyen, tehát ha éppen van egy lélegzetvételnyi szabad ideje valakinek, akkor leül a gyakornok mellé, és megmutat neki ezt azt, kisebb kevésbé töltelék jellegű feladatot is bíznak rá, persze ellenőrzés mellett. Erre sok helyen azonban nincs idő, így valóban fénymásolásból áll a szakmai gyakorlat. A fizetésről nem tudok nyilatkozni, erről még nem meséltek, ha jól tudom valamennyi jelképes összeget kapnak, de erre az infóra nem nagyon kell alapozni.


Próbálj először szüleidnél, rokonoknál érdeklődni, hogy nincs-e ilyen jellegű dolgokkal foglalkozó ismerősük, akinek ha nem is saját cége van, de ilyen cégnél dolgozik, akárcsak takarítónőként is... teljesen mindegy. Ha nem jön össze, akkor még mindig ott van a lehetőség, hogy az iskola beszervez valahova!

2011. márc. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Na ez akkor jó kellemetlen lesz. Sejtettem hogy valami ilyesmi lesz de biztos akartam lenni benne! :(
2011. márc. 31. 16:00
 3/6 anonim ***** válasza:

Ritka mafla alak vagy, ha nem tudod használni a guglit. WEBPROGRAMOZÓ leszel, ember (ha így csinálod, akkor szerintem mondjuk nem). Éjjel-nappal a neten fogsz lógni, napi 16-18 órában, és nem vagy képes gyakorlati helyet találni? Hát szép.

Nem, gyakornoknak nem jár fizetés.


De annyi szép szakma van még.

2011. ápr. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Felhívsz vagy 100 helyet és érdeklődsz.
2011. ápr. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Melyik suliba jársz?Talán tudok segíteni?
2011. ápr. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Próbáltam keresni neten, de elvétve akad olyan vég, ami kifejezetten akár gyakornokokatis keres. Szóval kezd reménytelen lenni a helyzet, már írtam azóta jópár cégnek, de semmi válaszra nem méltattak!
2011. ápr. 21. 00:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!