Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Hogyan lehettek Tűzoltó...

Hogyan lehettek Tűzoltó Doktor/Orvos?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Már rengeteg helyen kerestem, de sajnos sehol sem találtam róla semmi infót. Nos, szeretnék elhelyezkedni a tűzoltó szakmában, azon belül pedig, mint Orvos. Láttam mát többször is, hogy vannak tűzoltó orvosok. Azután érdeklődnék, hogy tudja-e valaki, hogy hogyan, és milyen tanfolyammal lehet szolgálatot teljesíteni ilyen beosztásban. Jelenleg 2. osztályos Gimnazista vagyok, még van 3 évem. Valószínűleg Mentőtisztire megyek, az lenne a legjobb, ha ez jó lenne a Tűzoltó Orvoshoz is.


Szerettem volna Tűzoltó is lenni, csak mivel távolra 0,5-ös szemüveget kellene hogy hordjak(Nem állandó), valamint enyhe színtévesztő is vagyok, ezért sajnos az már nem lehetséges, ha jól tudom. De ha igen, akkor szóljatok :)


Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. máj. 1. 23:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Nem vagyunk mi németek, hogy nagybetűvel írjad a főneveket!! Ezt már sokaknál láttam itt az oldalon, és krvára idegesít!!!! Miért terjedt ez el? Magyarok vagyunk!
2011. máj. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jogos, valamiért rá állt a kezem hogy néha nagybetűvel írom a szavakat. :) Bocs
2011. máj. 2. 00:03
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

A mentőtiszt nem orvos,szóval szerintem itt vagy félreértettél valamit,vagy csak nem tudod,melyik hivatás mit jelöl.Hol láttad,hogy vannak tűzoltó orvosok?


1.Baleset esetén a mentőket hívják,a tűzoltóságnak nincs külön orvosi csapata.

2.Ha a tűzoltók ellátásával akarsz foglalkozni,akkor orvosként kell jelentkezned a tűzoltóság által meghirdetett orvosi pozícióba.

3.Nincs ilyen szó,hogy tűzoltó orvos,vagy tűzoltó doktor.Ezért nehéz válaszolni a kérdésedre.

2011. máj. 2. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Hát én úgy tudom hogy van. A hírekbe nem 1x látni (ált. Budapesten), hogy ott futkos a tűzoltó orvos.


A mentőtiszt az a mentőautókon található. A tűzoltó orvos lényegében ugyan ez, csak ő a tűzoltóságnál van. És hogy van az tuti. Ne hogy azt hidd hogy a kórházba van :) Ő is esetekhez vonul.

2011. máj. 2. 12:33
 5/11 anonim ***** válasza:
94%
Te ezt nagyon elírtad, nem 2. osztályos gimnazista vagy, hanem 2. osztályos általános iskolás. Kb ilyen szinten írsz a "mi leszek, ha nagy leszek" kérdésről. Most a tévében ezt láttam, most meg azt. Akkor már tuti az van, és én az leszek. Csak nehogy holnap zombikat láss, mert akkor majd az akarsz lenni.
2011. máj. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem kihívták a mentőket a tűzesethez,mivel valószínűsíthető volt a személyi sérülés,és az egyik orvos kapott védőfelszerelést a tűzoltóktól,hogy ne égjen meg.


Ha lenne "tűzoltó orvos",már te is ezer éve megtaláltad volna egy sima Google kereséssel.Nem hogy a képzési helyekről,de még ilyen szakmáról sincs szó sehol.

2011. máj. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A második válaszoló vagyok.Hosszas keresés után egy pasi önéletrajzában találtam olyat,hogy ő például mentőtisztként gyakorlati tapasztalatot szerzett a tűzoltóságnál.Tűzoltó orvosról még mindig nem találtam semmit.
2011. máj. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha a tűzesetekben megsérülteken akarsz segíteni, akkor lehetsz mentős, vagy baleseti sebész.
2011. máj. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Mennyi okos ember :)

Tűzoltóknál is van doktor...

Viszont Ők önkéntesek, nem kapnak pénzt a munkájukért. A feladatuk pedig annyi, hogy stabilizálják a sérült állapotát, amíg kiérkeznek a mentők.

Egy elsősegély tanfolyamot kell elvégezned és azzal a papírral jelentkezhetsz az FTP-n. Viszont Ők nem fecskendőkkel és szerekkel vonulnak.

2011. aug. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Igen. Pont tegnap találtam egy videót ahol a Kőszegi dokit mutatják be :) Köszönöm az utolsó személynek a NORMÁLIS válaszát :) De Dr-i végzettsége volt az adott embernek. És azt tudom hogy nem a fecskendővel vonul :)


Köszönöm!

2011. aug. 10. 23:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!