Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Hogyan lesz egy 'civilből'...

Hogyan lesz egy 'civilből' rendőr töviről-hegyire? ->

Figyelt kérdés

Üdv,

Rendőr szeretnék lenni és szeretném tudni, hogy hogy lehetek az. De töviről-hegyire: (Feltételek, követelések stb...)

1. Milyen végzettség kell hozzá(egyetem, diploma...)?

2. Ha elvégeztem amit el kell, akkor utána hova kell menni(rendőrfőiskola vagy...)?

3. Ha a kiképzés először elméletben kezdődik, és utána gyakorlatban, milyen a gyakorlati része(tehát először kivágnak a kereszteződésbe vagy agy járőrkocsiba...)? (Nem az irodába szeretnék punnyadni, szóval nem az ügyfélszolgálaton akarok rendőrködni).

4. Kb. mennyi idő mire rendőr leszek(az elmélettől számítva)?

5. Magyarországon hol van lehetőségem(lehetőleg Bp. közelében) rendőrré válni?

Mielőtt bárki feltenné a kérdést: Azért szeretnék rendőr lenni, mert igazán szívből szeretem és tisztelem a rendőröket és komolyan veszem, hogy rendőr szeretnék lenni!!!!!És aki többet tud még ezeken kívül szívesen fogadom válaszát! Komoly és rendes válaszokat szeretnék és előre is köszönöm!

12/L

Üdv.


2011. jún. 27. 23:07
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

Egy lehetőség a rendvédelmi középiskolába menni. Innen 4 év után már el lehet menni rendőrnek. De lehet tovább haladni a tanulásban, akkor rendőrtisztire lehet menni. (kb 3-3.5 év)

De persze nem muszáj rendvédelmi középiskola. Más fajta is lehet és azokból is tovább lehet tanulni. Csak nem biztos, hogy ott olyan erőnléti gyakorlatokat tartanak.

2011. jún. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1. érettségi

2. ha elvégzed a szakközépiskolát (2év) sikeresen akkor felszerelsz és rendőr vagy.

3. a gyakorlat úgy tudom fél év és járőrök mellet vagy. figyeled hogy hogyan intézkednek.

4. ha érettségi után elvégzed a szakközepet utána egyből.

5. Magyarországon négy helyen lehet jelentkezni szakközépbe: Adilygeten, Körmenden, Szegeden és Miskolcon.

2011. jún. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mind a kettő válaszolónak!

2. Melyik van közelebb Bp.-hez a 4 db közül?

Köszönöm!

2011. jún. 28. 00:00
 4/8 A kérdező kommentje:
De azért várom a többiek válaszát is.:)
2011. jún. 28. 00:01
 5/8 anonim ***** válasza:
Adyliget van a legközelebb.
2011. jún. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. És melyik a legjobb a 4 db közül(Adyliget, Körmend, Miskolc, Szeged)?
2011. jún. 28. 15:49
 7/8 anonim ***** válasza:
Ilyen hogy legjobb ilyen szerintem nincs. Mindenhol ugyanazt a képzést kapod. A legtöbben a miskolci suliba szoktak jelentkezni.(idén csak ide majd 2100-an ebből még kérdéses hogy hány embert vesznek fel de előreláthatóan 300 körüli lesz a felvehető keretlétszám) Itt viszont a felvételi pontszám a legalacsonyabb általában. Tehát úgymond mondhatjuk hogy a "legnépszerűbb" Miskolc de szerintem nincs nagy különbség a 4 suli képzési rendszerében.
2011. jún. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szonjus válasza:
Hát ha nem vagy elég hülye, akkor elektro sokk, ha igen akk menj be a legközelebbi rendőr őrsre az egyenruhádért :D
2011. júl. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!