Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mekkora fizika/matek tudas...

Mekkora fizika/matek tudas kell egy epiteszeti szakhoz?

Figyelt kérdés
Peldat is kerek hogy hanyadik osztalyos szintnek felel meg kb es ha az iskolai szinttol eltero akk kb milyen?
2012. jan. 7. 14:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Hányadik osztalyos szintnek felel?

Hova akarsz menni?

A felsőoktatás egy teljesen külön szint. A teljes korábbi évek anyagát kb az első óra le is fedi általában.


Nem ilyenre járok, de biztosan kell rá elég kemény matek és fizika. Végül is az épületeket nem a szeretet és a hit tartja egyben, hanem sok-sok számítás. :)

2012. jan. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
en most fogom vegezni a sulit es gondoltam h az epiteszet jo lenne mint munka a kesobbiekben....am azt el tudom kepzelni h komolyabb fizika kell de a matek nem hinnem h annyira fontos es nehet szerintem inkabb alapveto szamitasok kellenek...cafoljon meg aki tud v helyeseljen
2012. jan. 7. 14:56
 3/9 anonim ***** válasza:

A fizikához matek kell sajnos. :)

Integrálni, deriválni BIZTOSRA veszem, hogy perfektül kell tudni például.

2012. jan. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
szerencsere 2 eve nem tanulom egyiket se szoval azt se tudom mik azok:))
2012. jan. 7. 15:00
 5/9 anonim ***** válasza:
Első féléves matek úgyis a deriválásra és integrálásra megy el, de nem árt, ha nem az egyetemen szembesülsz vele először, különben elég nagy hátránnyal indulsz.
2012. jan. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
ertem es koszonom a valaszokat
2012. jan. 7. 15:21
 7/9 anonim ***** válasza:
építészmárnök: 2 félév matematika analízis, 2 félév ábrázoló geometria, 1 félév statika, 2 félév szilárdságtan, 6 félév épületszerkezettan, 1 félév épületfizika, 1 félév épületgépészet--> ezek azok, amik biztos, hogy matek és fizika. lehet, hogy több is van, de azoknak a neveiből nem jöttem rá, hogy mit takarnak. Szerintem ez elég magas szintű matek és fizika tudást igényel.
2012. jan. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az egyetemi anyag nagyságrendekkel nehezebb,több mint a gimis.

Deriválás,integrálás,diff. egyenletek + egy még egy csomó nyalánkság biztos hogy kell ehhez a szakhoz.

2014. ápr. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szórótantárgy a matek. Még jó hogy kell, arra épül az egész. Ha nem vagy jó matekból semmiképp sem ajánlom neked ezt a szakot.
2016. jún. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!