Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Villámolvasásról hallot már...

Villámolvasásról hallot már valaki? Működhet? 1mp alatt egy oldal?

Figyelt kérdés

2012. jan. 19. 22:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Hallottam már róla, és biztos vagyok benne, hogy KELLŐ gyakorlás után működik is.
2012. jan. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
az meg mii ??o.o
2012. jan. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ezt nem ertem. 1 mp alatt 1 oldal? Kb egy masodperc el is telik mig rapillantok.. :)
2012. jan. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A villámolvasás elsősorban a megfelelő információ megkeresésére szolgál, hogy ne pazarold az időt egy teljes könyv elolvasására, amikor csak adott infó kell. Pl. törikönyvből, vagy nyelvből adott nyelvtani anyag.

A lap közepére figyelsz ilyenkor, és a két szem egymástól "függetlenül" (persze, ilyen nincs, de nem tudom jobban megfogalmazni) nézi a középpontól kifele lévő dolgokat. Kvázi scanneled az oldalakat. 1mp az túlzás, de mondjuk 3-4 az teljesen reális. Érdemes megtanulni, nekem sokat segített egyetem alatt.

2012. jan. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Én nemrég hallottam a módszerről, de korábban, míg egyetemista voltam, mindig azt csináltam, hogy a könyvben gyorsan végignéztem a szöveget soronként (5-6 sor/másodperc) és tényleg feltűnt közben, ha valami hasznos infót találtam, amit akkor elolvastam rendesen), a többinek meg csak a lényegét fogtam fel.

Én esélyesnek látom, hogy működik a villámolvasás, meg is szeretném tanulni.


halkan jegyzem meg, hogy letölthető a könyv.

[link]

2012. jan. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Hát hogyne az zsenik még hozzá autista-zsenik.

Nem csupán olvassák de meg is jegyzik azt.

2012. jan. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ja...énh igy olvastam a háboru és békét...az oroszrol szol:D

amugymeg ez arra jo h kiszűrd a lényeget a hobbiolvasdáshoz értsd egy bestseller könyv elolvasásához felesleges amit azért olvasol h elteljen az idő és szorakoztasd magad.

2012. jan. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Hát hogyne csak autista zseninek kell születni, és villám olvasó, megjegyzővé lehet valaki, de pillanatokban számoló is. Egyre viszont akkor nem lesz képes, önállóan élni, ellátni esetleg saját magát.
2012. jan. 31. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Miért szeretnél villám-olvasni? Hisz a normál emberi agy ha fel is gyorsítani képes az olvasást, az nem jelenti azt, hogy képes lesz megjegyezni.
2012. jan. 31. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!