Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Érdemes bartender/mixer...

Érdemes bartender/mixer képzést vagy tanfolyamot elvégezni? Részletek lent.

Figyelt kérdés
most gondolkozom, hogy érdekel ez a "szakma" és szívesen csinálnám.bols mixer akadémiát néztem, állítólag ez a legjobb. mennyire éri meg szerintetek? el lehet vele helyezkedni? és amúgy a mixer és a bartender között van valami nagy különbség?:D bocsi csak semmit nem tudok róla ezért érdeklődöm. 20/F
2012. febr. 29. 17:03
 1/9 A kérdező kommentje:
ja és még annyit, hogy angol tudásommal kombinálva külföldben is gondolkodnék vele.
2012. febr. 29. 17:04
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Négy éve 17 évesen végeztem el. Hálistennek lett melóm de ezt inább annak tudtam be, hogy lány vagyok.

A bartendert és a mixert manapság egylapon emlegetik.

Azt javasolnám Neked, ha külföldön akarsz dolgozni érdemes elvégezned, hogy legyen egy papírod. Ha Magyarországon, annyira nem, mert a legtöbb helyre szakképzett pincért keresnek (2 éves).

És ajánlanám neked a mojito mixerképzését. Legjobb haverom a Bolsosat csinálta. A Mojito gyakorlatorientáltabb (többet tudtunk inni):D és nagyon rugalmasak! Hamarabb lezavarták párunknak akik jelentkeztünk a tanfolyamot, hogy tudjunk mennio a dolgunkra, külföldre, pestre stb.

2012. márc. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ, végre valaki! :) még annyit kérdeznék, hogy legtöbb helyen láttam kezdő és haladó tanfolyamot külön-külön. érdemes a haladót is elvégezni? vagy inkább erősen tanácsos az elhelyezkedéshez?
2012. márc. 6. 00:07
 4/9 anonim ***** válasza:

A Haladó tanfolyam szerintem felesleges. Sokkal érdemesebb ha az árából, ha veszel magadnak pár shakert, szirupot meg kiegészítőket és elkezded otthon gyakorolni. A koktélrecepteket megtalálod úgyis bárhol, kitalálhatsz sajátokat is, de úgyis mindenki máshogy csinálja, kivéve azt a pár nemzetközileg meghatározott koktél szabványt.

Szerintem az lenne a legjobb ha elvégeznéd a kezdőt, aztán meg magadnak gyakorolgatnál. Ez azért is hasznos, mert egy haladó tanfolyamon már nagyon újat nem hiszem hogy tudnak mondani, és legalább a haverokat is meglepheted 1-2 koktéllal.

Az elhelyezkedéssel kapcsolatban nem írtad, hogy külföld vagy Magyarországra gondolsz. Mindenesetre érdemesebb elhelyezkedni, mint mégegy tanfolyást megcsinálni mert a legtöbb helyen nem nézik h "haladó" vagy "kezdő" bártender vagy. (Ezt feltüntetik egyáltalán a papírban amit kapsz róla???)

Magyarországon tőlem legtöbbször pénztárgép ismeretet kértek, ha ezt kérdeznék Tőled, mindig mondd hogy tudsz mindent, úgyis mindegyik típus más és meg kell mutatniuk:D

Legjobb haverom meg egyszerűen elvégezte a tanfolyamot, kiment Angliába annyi lovéval, hogy kb. másfél hónapra volt pénze albérletre, de már az első hónapban felvettél mixerként, utána keresett olyat ami jobban fizet és él azóta mint hal a vízben. Ha határozott vagy Neked is simán menni fog!:)

2012. márc. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem. igazából nem tudom, hogy feltüntetik-e a különbséget a kezdő és a haladó között. először mindenképp magyarországban gondolkodom 1-2, maximum 3 évig. aztán külföld, vagy esetleg egy világjáró hajó (de szép is lenne) :) a pénztárgép meg csak nem fog ki rajtam :D ahogy látom, nagyon tapasztalt vagy, szerencsém, hogy idekerültél :D:) te most is ezt csinálod, vagy már mással foglalkozol?
2012. márc. 7. 23:14
 6/9 anonim ***** válasza:

Annyira tapasztalt sajnos nem vagyok, mint szeretném.:D Pár hónapja hanyagolom a dolgokat, mert egyetemre is járok mellette, de nyáron mindenféleképpen megyek Balatonra.

Ha hajóra szeretnél menni, oda először csak kisegítőnek vagy poharazónak fognak felvenni. A mixerektől általában elvárnak 3-5 év tapasztalatot. De a kezdő állás is megéri mind anyagilag, mind a fejlődés szempontjából. Mikor fogod elkezdeni a tanfolyamot?

2012. márc. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
szeptembertől tervezem, remélem így is lesz. ugyebár onnan 3 hónap ha minden jól megy, nyilván nem rögtön szeretnék hajóra menni, először itthon, hogy tényleg legyen egy kicsi tapasztalatom. igazából a legfontosabb dolog, hogy nem egy elveszett választás-e ez. és persze nem úgy gondolkodom, hogy ezután már soha semmi suli, de jelen pillanatban ez tetszene, szívesen csinálnám, de hát azok a piszkos anyagiak is fontosak :)
2012. márc. 20. 01:12
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha megszereted és van türelmed az emberekhez semmiképp sem veszetett dolog! Sok sikert hozzá és külföldhöz is!
2012. márc. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
[link] Itt kaphatsz munkát óceánjárón. Vannak videók, hogy mi szükséges hozzá, és havi 2000 dollár minimum.
2014. máj. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!