Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Vannak olyan intenzív tanfolya...

Vannak olyan intenzív tanfolyamok, amelyek német felsőfokú nyelvvizsgára esetleg középfokúra készítenek fel?

Figyelt kérdés

Mondanátok nekem ilyeneket, meg ami tényleg hasznos, és nem csak a pénzre megy? Ezek mennyi ideig tartanak és mennyibe kerülnek?

Előre is köszönöm a válaszokat.


2012. jún. 22. 10:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem az intenzív csak felületes tudást ad, a felsőfoknál az kevés, ott fő a gyakorlás és a szókincs.

Egy alap vagy középfokot még össze lehet rántani kevés tudás ellenére egy nyár alatt intenzív tanfolyamokkal, de a felső szerintem összetettebb. Ha meg is lenne a vizsgád, pár hónap elteltével már sokkal kevesebb lenne a tudásod, mert nem használod és gyakorlod intenzíven a nyelvet, amihez hozzászoktatod az agyad.


Én 2 éve jártam intenzívre középfokon, rengeteg újat tanultam (nyelvtan, szavak) és sokat gyakoroltam, kellett vagy 1 év mire minden leüllepedett és megmaradt, sok ismétlés és gyaorlás mellett. Ha nem foglalkoztam volna vele tovább, Kb amilyen gyorsan jött a tudás, olyan gyorsan el is felejtettem volna mindent.

Sokat kell olvasni, beszélni és olykor ismételni. legjobban külföldön lehet fejlődni vagy legalábbis idegen nyelvű társ mellett/segítségével (napi pár perc-óra skype, levelezés)

2012. jún. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi, hogy írtál.
2012. jún. 28. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!