Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Hogyan tudnék jól felkészülni...

Hogyan tudnék jól felkészülni a központi írásbeli vizsgákra?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy hatosztályos gimnáziumban vagyok másodikos, el szeretnék menni, idén már megpróbáltam felvételizni, de az írásbelimet elrontottam.

Jövőre 0-os leszek, szóval akkor is meg tudom majd próbálni, viszont nem igazán tudom, hogyan tudnék felkészülni. Úgy érzem, képességeim vannak ahhoz is, hogy egy erősebb gimnáziumba is bekerüljek, csak tényleg nem tudom, hogyan tudnék hatékonyan felkészülni.


(Szakkörök, felvételi előkészítők is érdekelnek!)


2009. júl. 24. 20:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Csináld meg az előző évieket, vegyél könyveket, amik direkt ilyen próbafeladatsorokat tartalmaznak.

Matekra különösebben nem tudsz készülni (bár ha megcsinálod az előző évieket, azért belejössz), magyarra már jobban. (helyesírás, fogalmazások, stb.)

Amúgy nálunk volt ilyen felkészítőszakkör-féleség, de nem sokat ért.

2009. júl. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát igen, ezekre gondoltam kb én is, csak nagyon félek, hogy most nem fog sikerülni, mert akkor kb már ki sem tudnék jutni innen, ahol most vagyok és itt eléggé rosszul érzem magam. Könyveket biztos fogok venni, köszönöm a tanácsot, a régi feladatsorokat is ki fogom (ismét) tölteni!

A felkészítőkkel kapcsolatban pedig nem tudom, hogy mit gondoljak, egy ismerősöm gyerekét a fazekas gimnáziumban készítették fel (50 óra -> 20 000 ft / tantárgy) és ott bevált. Mondjuk én nem hiszem, hogy ennyit megengedhetek magamnak, szal marad az otthoni készülés! :)

2009. júl. 24. 23:55
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne izgulj, az csak ront a helyzeten. :) Hát nálunk ingyenes volt a felkészítés. De ha biztosabbnak érzed, akkor keress magántanárt (vagy ismerőst). :]
2009. júl. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Annyit hozzátennék, hogy mindegyik régit időre! írjad meg, nagyon sokat számít. Énis idén írtam, és a matekra már alig maradt időm, végülis 100ből 90 pontot kaptam összesen, és fel is vettek ahova menni akartam :)

Ne idegeskedj mert nem mész vele semmire.

Ismételj át minden számítást matekhoz, Pitagorasz, Thalesz tétel pl, nyelvtanhoz pedig a helyesrási szabályokat, és otthon próbálj meg időre fogalmazásokat is írni.


Ennyi azthiszem, így sikerülnie kell ha szorgos vagy.

2009. júl. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!