Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Nehéz megtanulni akusztikus...

Nehéz megtanulni akusztikus gitározni? Mennyi idő elsajátítani az alapokat? Autodidakta módon tanulható? Mennyibe kerül egy akusztikus gitár? Használtan is lehet venni?

Figyelt kérdés

2012. okt. 21. 08:30
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
hát, mert te Kurt Cobaint jó gitárosnak tartod? egyáltalán mi alapján választod ki a jó gitárost?
2012. okt. 24. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim válasza:
Nem erről beszélünk, hanem arról, hogy azt már elmondtad, ki nem tud gitározni, de jó lenne néhány pozitív példát is olvasni, hogy mégis ki az, aki tényleg tud...
2012. okt. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
Kedves Gitárosok! Egy videót linkelek. Egy Paganini szonátát játszik ez a fickó. Az ilyen felvételek miatt tartom érdemesnek a klasszikus gitárt művelni. Szeretettel mindenkinek: http://www.youtube.com/watch?v=c9v0xXVqguk Véleményetek?
2012. okt. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:
Nagyon szép, kösz.
2012. okt. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Aktív gitár, nem akartalak megsérteni, ne vesszünk most össze ezen :D szerintem ahogy egy zenész a hangszeréhez nyúl, és elkezd játszani, fél perc alatt már át lehet élni, hogy mekkora kontaktusa van a hangszerrel. és ezért mondtam, hogy Kurt Cobainnál ez majdnem 0. de nyilván lehet szeretni az egyéniségét, a stílusát, de a listára való felkerülést azért érzem túlzásnak, mert millió jobb gitáros van. Pl mint említettem, Petrucci. biztos neked is vannak olyan kedvenc gitárosaid, akiket többre tartasz a listán szereplőknél, és még megsem említik őket. Magyarország is tele van jó zenészekkel, pl szerintem Lovrek Krisztián, vagy mondjuk főleg Birta Miki többet tud a zenéről mint a lista 90%-a. de még hozhatnék fel példákat, ezen viszont ne vesszünk össze :D



13. válaszoló, valóban csodálatos, még nem ismertem ezt a gitárost, de mondhatni tökéletes, beleköthetetlen:) úgyhogy ha nem sértődik meg senki, én az ő koncertjére mennék inkább, mint mondjuk egy Rolling Stones-ra :D

kár hogy az Aranujezi gitárversenyről nincs jobb minőségű felvétel, azt nagyon szívesen hallgatnám egy jó minőségű videón

2012. okt. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:

Lovrek Krisztián egy vicc, őt inkább ne emlegessük. :D

Magyar gitárosok közül nálam inkább Lukács Peta vezeti az élmezőnyt.

2012. okt. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Lovreknek a stílusa igazából annyira nem is, de ez a videó nagyon megfogott, azért említettem őt:

http://www.youtube.com/watch?v=QVuRye3WGvU&feature=relmfu


de igen, Lukács Peta is sokkal színvonalasabb mint a világsztárok :D

2012. okt. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
vagy lhet nem is ez, a másik versenyes nevezése, csak lehet rosszat linkeltem, mindegy igazából :D
2012. okt. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Nem térhetnénk vissza a kérdésemre?
2012. okt. 29. 17:40
 20/22 anonim válasza:
A kérdezőnek és minden gitárosnak küldök egy újabb videót. J.S. BACH: Esz-dúr preludium és fuga. http://www.youtube.com/watch?v=J1BWJ-Z1yS4 Bach műveivel a Zeneakadémián szoktak diplomázni, ehhez képest ez a fiú 12 éves. Ez egy féltett videó, drága kincs, nagyon kedves a számomra. A kérdező döntse el, hogy nehéz-e gitározni!!! Illetve, hogy milyen célt tűz ki maga elé!
2012. okt. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!