Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Hol/hogyan tanulhatok meg...

Hol/hogyan tanulhatok meg tanulni?

Figyelt kérdés
Sokszor az az érzésem, hogy csak olvasok de elsiklok az információk felett. Nem ritka, hogy újra olvasok egy bekezdést többször is (még regény is lehet) mert egyszerűen azt érzem, hogy nem ragadt meg az olvasott anyag.

2012. dec. 31. 07:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindenkinek más módszer válik be. Van aki rajzol, színes térkép szerű rajzokat készít mindenhez, mert vizuális típus, van, aki felolvassa magának és utána a mobilján hallgatja meg sokszor az anyagot, mert hallás után jobban rögzül. Van, aki jutalmazza magát, pl. minden 20.sorhoz teszel egy gumimacit és ha odaérsz, megeszed. :) Szóval a módszert neked kell kitalálnod magadnak. De hatékony tanulás módszerekkel tele van a google is.
2012. dec. 31. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

És tesztek is vannak hozzá ?

Szövegértési tesztek.

Csak, hogy legyen valami visszacsatolás arról, hogyan haladok a tanulás módszertan elsajátításában ?

Esetleg valami erre szakosodott iskolát ismertek ? Esetleg jártatok is ilyenben ?

2012. dec. 31. 08:34
 3/8 eperke.65 válasza:
nekem az jött be hogy elolvasom,utánna felveszem telefonra egészen fekvésig azt hallgatom(nem folyamatosan!) utánna reggel 1x meghallgatom és kész én igy az angol dolgozatomat 5re irtam
2012. dec. 31. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elsővel. Neked kell megtalálni a neked való módszert, hogy hogyan marad meg a fejedben az információ.
2012. dec. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem tudsz tanulni, akkor hogyan tudnád megtanulni azt, amit a tanulás megtanításáról tanítanak valami tanfolyamon. ?????? Gondolkozz már!!!!


Ha pedig a tanulás módjának megtanulására képes vagy, akkor tanfolyam elvégzése nélkül is képes vagy megtanulni, megjegyezni azt, amit olvasol.


Egy titka van: oda kell figyelni arra, amit olvasol!

Azért nem vagy képes megjegyezni, hogy mit olvasol, mert engeded, hogy a gondolataid máshol járjanak, és ne ott, amit éppen csinálsz.

2012. dec. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nekem olyan tanfolyamra van szükségem ahol használható tippeket adnak (sokat) miként értsem meg az összefüggéseket, olvassak hatékonyan, jegyzeteljek, memorizáljak és hogyan ellenőrizhetem le a tanultakat.

Most nincs annyi felesleges időm, hogy elkezdjek autodidakta módon mondjuk történelmet tanulni és újra leérettségizzek, hogy megnézzem sikerült-e elsajátítanom a tanulás fortélyait.

2012. dec. 31. 17:40
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez teljesen személytől és a tanulni való anyag hosszúságától függ. Én például, ha A/3 oldalakbol pl 9 oldalnyit kell megtanulnom, akkor először elolvasom az első oldalt és utána bele-bele nézve felmondom magamnak hangosan (mindig hangosan tanulok, mert így jobban meg marad). Ha az első oldalt így végig csináltam, akkor veszem a következő oldalt és azzal is ugyan ezt meg csinálom. Végül egybe veszem a kettőt és úgy is végig mondom. Ezt leírni is hosszú, de nekem nagyon hatásos módszer. Ha nagyobb hangvételű anyagot kell megtanulni, akkor szinte ugyan ez a módszer, csak próbáld meg kiszűrni a fölöslegesebb dolgokat. Amit nehezebben tudsz megtanulni, azt vagy írd le egy másik papírra, mert így is rögzülhet vagy ami szerintem a jobbik megoldás, ha tudod írd át a saját szavaidra, de akár egy egyszeű szórend csere is érthetőbbé teheti a mondatot, persze, ha a lényege nem változik.

Ezek csak tippek, de nagyon fontos, hogy ne bemagolni próbáld, hanem megérten. Ha érted, akkor sokkal könnyebb megjegyezni. Ha esetleg nem jut eszedbe mindig ugyanaz a szó egy szabályban, akkor keress egy szinonimát, vagy valamihez kössed hozzá, hogy könnyebben eszedbe jusson a szó. Ezt egyébként angol szövegek tanulásához is lehet használni (a szinonimás dolgok, persze csak, ha nem szóról szóra kell megtanulnod.)

Remélem valamit azért tudtam segíteni. Sok sikert! :D

2013. jan. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Pomodoro módszernek olvass utána, én így tanulok szerintem hatásos. Beosztja a tanulási idődet, többre haladsz mint egyébként. 25 perc intenzív tanulás (semmi e-mail meg fb!), 5 perc szünet (szigorúan mást kell csinálni!), ezt imsételve. A negyedik 5 perces szünet helyett meg 15-20 perceset tartasz, majd lehet ismételni megint.

Neten vannak hozzá különböző ingyen letölthető alkalmazások, nekem a focus booster van fent.

Az egész módszer olyan egyszerű de nagyszerű.


[link]

2013. jan. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!