Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Valaki járt már a RING szakkép...

Valaki járt már a RING szakképző iskolába (Budapest, XI. , Vásárhelyi Pál u. )? Milyen tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés

Vidéki vagyok, most szeretnék oda jelentkezni egy okj-s képzésre, de sok rosszat hallani a tanfolyamokról, hogy például nem létező cég tartja, lelépnek a pénzzel, stb, szóval érdekelne, hogy itt járt-e már valaki képzésre, szerzett-e képesítést, milyen volt, stb.

Köszönöm előre is!



2013. jan. 25. 15:12
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Utolsó: 1. válasz pont erről szól. A párom gyógymasszőrnek tanult ott. Másfél év elmélet fél év gyakorlat. Szerinted? Mennyire tapasztalod ki fél év alatt az emberi testet?
2014. aug. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

Ring Szakképző (újabban Szinapszis Szakképző Iskola) =

Igazi hulladék!

Ha kedves a pénzed, a szabadidőd, ha ténylegesen szaktudást szeretnél szerezni messze kerüld el őket!!! Nem viccelek. Hallgatójuk voltam... életem tévedése volt, hál istennek nem múlt rajta a megélhetésem, csak a végtelen bosszúság, amivel másfél évig mérgezték az életemet.


Az iskola midnenféle tanfolyamot meghirdet, sztem nagyjától annyit, ami az OKJ-s képzési jegyzékben szerepel... Amire összejön 10 fő, arra gyorsan kerítenek valami oktatónak látszó teremtményt, aki bemegy az órára, sz...á égeti magát mert sok esetben azt sem tudja, mit kellene oktatnia, sőt volt, hogy mi mutattuk az állítólagos tanárnak, mit kellene csinálni.

Pl. saját irodai alkalmazottaikat küldik be gazdasági ismereteket tanítani... Nonszensz!!! Tanári végzettség, gyakorlat zéró!!!


Beíratkozáskor azonnal megígérik, persze, a tanfolyam beindul, csak gyere be gyorsan, írd alá a szerződést. Onnantól szedik a részleteket, míg a tanfolyami kezdés akár hónapokat késik... mert persze valójában valszeg te voltál az első jelentkező... Ám a szerződés jóhiszemű aláírását követően gyakorlatilag semmilyen kifogással nem élhetsz, aláíratják veled, hogy FIZETNED KELL, bármit is csinálnak, max. panaszlevelet írhatsz... (amire legtöbbszöer nem is reagálnak)


Sorozatos óraelmaradások, amikről persze semmilyen értesítést nem küldenek. Potyára jönnek fel a hallgatók vidékről, stb. és állnak tanácstalanul az iskola zárt ajtajai előtt hétvégén, nyáron... Ha van tanítás nincs tanár, ha van tanítás és van tanár nincs terem (v. teremkulcs), ha minden van a fentiek közül, nincs számítógép v. kivetítő...


Össze-vissza hazudoztak az OKJ-s vizsgákról, a vizsgadíjat egy évvel előre elkérték, amit persze végül NEM SZERVEZTEK MEG, mint ahogyan abban sem segítettek, hogy ha már ők nem szerveztek, más intézménybe elmehessünk vizsgázni. Az, hogy papírt szereztünk, csak annak köszönhető, hogy időt és pénzt nem kímélve utána mentünk a témának és találtunk másik iskolát, ahol fogadtak minket. Mindezek után egy hónapot vártunk, amíg vissza tudták adni a vizsgára befizetett pénzünket. (éreztem némi likviditási anomáliát náluk...)


A "késdobáló hangulat" mindennapos, nem egy alkalommal találkoztam kétségbeesett szülőkkel az intézményben, akik reklamálni próbáltak amiért gyermekeik az iskola késedelme miatt nem szerezték meg időben a szakmai vizsgájukat...


A mi tanfolyamunk 10 hónap helyett 1,5 évig húzódott.


AZ AZ INTÉZMÉNY KÉSZ KATASZTRÓFA!!!

Ha jót akarsz magadnak, tényleg messze elkerülöd őket, ahogy a korábbi hozzászólók is jelezték!


További pikáns topicok, mert hát nem csak a szakmai tanfolyamaik "büdösek":


[link]


[link]


[link]

2015. febr. 25. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

sziasztok!

Én 2 évig jártam oda.. nincs anyag.. 2 hónapig padunk se volt.. órarend se.. fél évig évig konyhát se láttunk.. mikor igen nem volt anyag.. vizsgára rendesen nem voltunk felkészitve.. sok anyagunk megse volt.. bunkók.. ( egy volt cukrász tanulójuk)

2015. febr. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!