Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Komoly jogosítvány kérdés,...

Komoly jogosítvány kérdés, segítség?

Figyelt kérdés

Na szóval.

1996.07.29-én születtem.

Ma az iskolában felhívták a figyelmet, hogy ha felmegyünk a tanuloknak.hu-ra és ott ha kitöltünk egy tesztet, akkor ingyen KRESZ képzést kapunk otthon.

Hazamentem, megcsináltam a tesztet, sikerült és meg is kaptam a kuponkódot, amivel lehet igényelni az e-titán honlapon az ingyenes elméleti oktatást (amit elvileg otthon lehet csinálni)...

Regisztráltam, megadtam az adatokat (személyi, név, születési hely, stb... ami ilyenkor kell).

A tanfolyam a "B" kategóriás jogsira szól, 60 órát biztosít amit 180 nap alatt kell elvégezni. Azaz 5 hónap alatt. Ezenkívül az első indított órától kezdődően 9 hónap alatt le is kell vizsgáznom (ez elvileg valami újított törvény lesz).

A rendszer kiírja, hogy a megkezdhetőség határideje 2015.04.24.

Oké.

Kérdés:

1.) Az orvosi papírok (alkalmassági) mikorra kellenek, hova kell adnom, stb.?

2.) Ha lepörgettem a 60 órát hova kell mennem vizsgázni KRESZ-ből (elméleti részből)?

3.) Mennyibe kerülnek azok az orvosi papírok?

4.) Kapok a vizsgáztatónál egy papírt? Innen, ha sikeresen levizsgáztam bárhová mehetek gyakorlati órákra?

Előre is köszönöm, lehet, hogy még lesznek kérdések!


2013. ápr. 24. 19:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Én hagyományos módon beiratkoztam autósiskolába KRESZ tanfolyamra, már a tanfolyam megkezdése előtt kötelező volt vinni orvosi alkalmassági papírt, a beiratkozáshoz.

Elméleti vizsga vizsgaközpontokban van. Nekem a kresz oktatóm kért időpontot az elméleti vizsgára.

Az orvosi alk. azt hiszem 7 000 vagy 9 000 Ft volt, erre nem emlékszem már pontosan.

Ahol majd KRESZ-ből vizsgázol, ott nem adnak semmi papírt, csak felvezetik a rendszerbe, hogy sikerült a vizsgád.

A gyakorlati órákon (vezetés) szerintem bárhol részt vehetsz, hacsaknem kötelez ez az internetes izéd valamelyik autósiskolához.

Továbbá még egy elsősegély tanfolyamon is részt kell venned, és abból is jelentkezni vizsgára, és levizsgáznod. Az a jogosítvány kiállításához fog kelleni.

2013. máj. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!