Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Okj-s képzés mentesít a Kresz...

Okj-s képzés mentesít a Kresz elsősegély tanfolyam alól?

Figyelt kérdés
3 éves OKJ-s felnőtt szakápolói végzettségem van.Most kitalálta az oktató,hogy az nem jó,mert ez valami gyorstalpaló valami és nem érvényes,nekem is le kell vizsgáznom elsősegélyből.Egyébként nem érdekelne,de most nincs feles 16.500 ft-om!Ráadásul nem tudom,hogy a 3 éves képzés neki mióta gyorstalpalói!Egyébként már régebben egyszer elkezdtem jogosítványra járni és akkor az elsősegélyt elvégeztem,volt is róla papírom,de mikor elvégeztem az ápolói iskolát kidobtam,mert köztudott hogy az eü. dolgozóknak nem kell elsősegély tanfolyam.Azt ki lehet valahonnan újra kérni??Köszönöm a válaszokat előre is!
2013. máj. 11. 10:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne hagyd magad, nem kell vizsgáznod belőle.

Egyébként ha korábban vizsgáztál, arról meg meg kell lenni a papír eredetijánek ott, ahol a vizsga volt (nálunk pl a Vöröskereszt szervezi, ott kellett kérni másolatot)

2013. máj. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.Nem hagyom magam.Nem fogok 16.500-at kifizetni.Amúgy írtam már a vöröskeresztnek is.:) Köszönöm még egyszer a választ :)
2013. máj. 11. 10:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Amikor előzőleg csináltad a jogsira az eü.t akkor elméletileg kapnod kellett volna egy papírt. Azt bekell mutatnod és kész.

Nekünk azt mondták, hogy az örökéletű. Mármint ha egyszer megcsinálod valamelyik jogsira utána többet nem kell.

/ezt a mi autósiskolánkba az egyik 'fejes' is alátámasztotta szóval nem hiszem, hogy más autósiskolákban másképp lenne/

2013. máj. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azóta már sikerült kikérnem a régen megszerzett elsősegélyvizsgámat a vöröskereszttől 2000 ft-ért.Azt viszont tényként tudom mondani,hogy csak a diplomás ápolók mentesülnek az elsősegély vizsga alól,az okj-s ápolók nem!Felháboító....
2017. jan. 8. 08:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!