Jobb agyféltek?

Figyelt kérdés
Ugye vannak ilyen tanfolyamok amiket el lehet végezni stb tegyük fel, elvégeztem megtanultam mindent!Ezek után letudnék "szépen" rajzolni az agyamban elképzelt képeket?És ezt el lehet felejteni, mármint így 4-5 nap alatt nem megy minden kárba, szóval oda-vissza is működik, romlik a tudásom?Ha valami nem világos írjatok!

2013. aug. 26. 00:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy tudom ez a jobb agyféltekes dolog nem erről szól, hogy piff puff sikerül szépen lerajzolni valamit. Tény, hogy aki abszolút nulla rajzolás terén annak segít elsajátítani a perspektív látás. De attól neked még heteket/hónapokat kell gyakorolni, hogy realisztikus képet rajzolj le (mert az árnyékolást, a tónusokat nem lehet hipp hopp megtanulni).
2013. aug. 26. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Háát van olyan tanfolyam ami megtanít erre (állítólag) és 4-5 nap alatt el lehet sajátítani!Bár az tény, hogy nagyon sokat kell gyakorolni, de itt mondjuk ezekre a néhánynapos tanfolyamokra gondoltam, hogy azt amit megértettél belőle azt nem felejted-e el?
2013. aug. 26. 14:31
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

De épp ezt mondom, hogy 4-5 nap alatt lehet megtanulod a perspektív rajzolást, de pár nap alatt az árnyékolást, tónus kezelést, plusz ezeregy apróságot csak gyakorlással/tapasztalt szerzéssel lehet megtanulni (szval még ha 4-5 nap alatt folyamatosan rajzolnál, akk se tudnád az árnyékolást realisztikusan megtanulni).


Teljesen nullára elfelejteni nem lehet, de ezt csak gyakorlással lehet szinten tartani/fejlődni. Valamilyen szinten meg tud kopni ez a tudás, ha nem rajzolsz évekig.

2013. aug. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értelek, ilyet csak gyakorolni lehet vagy van valamilyen tanfolyam is? (árnyékolás)Ennek örülök, hogy nem lehet "elfelejteni" szóval sok gyakorlás!Köszönöm!
2013. aug. 26. 17:53
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én amikor kezdtem a Rajz ABC című könyvet használtam, nem nagyon támogatom az ilyen tanfolyamokat, mert otthon egyedül is ki lehet fejleszteni ezt a képességet ugyan annyi idő alatt (szerintem).
2013. aug. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Állítólag működik a tanfolyam


De ettől még nem leszel művész! Kivéve ha egyébként is az vagy. Volt már olyan aki annak képzelte magát a tanfolyam után és pénzért hirdette a tudását. Elég vicces volt!

2013. aug. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Saját célokra, nem kiáltanám ki magam művésznek!Csak arra voltam kíváncsi, hogy egy ilyen tanfolyam után le tudnék-e rajzolni egy elképzelt "valamit" valami ilyesmit: [link] jó nem ennyire bonyolultat, csak arra céloztam, hogy semmi "turbó" nincs benne!
2013. aug. 26. 23:57
 8/8 anonim ***** válasza:
Fejből nem tanítanak meg rajzolni a jobb agyféltekés tanfolyamok, könyvek. Csupán, ahogy az első írta a perspektívát tanítják meg (nem túl bonyolult egyedül elsajátítani, jobb agyféltekés tanulás nélkül sem), és másolni. Fejből, ha elképzelsz valamit, azt nem fogod tudni lerajzolni.
2013. aug. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!