Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Szerintetek mennyire kifizetőd...

Szerintetek mennyire kifizetődő pszichológusnak tanulni?

Figyelt kérdés
Sokat gondolkodtam azon, hogy mi lehet az a pálya, ami viszonylag érdekes is, és jól is lehet vele keresni. Mivel a mai világ kezd teljesen kifordulni önmagából, az embereknek több és több problémájuk van, ezért a pszichológiára gondoltam így első körben. Nektek mi a véleményetek erről, megéri pszichológusnak tanulni (úgy értem, jól lehet-e vele keresni), mennyire lehet érdekes, és külföldön is el lehetne-e vele helyezkedni (angol kéttanos suliba járok, gondolom levontátok a következtetést, hogy külföldön szeretnék dolgozni, esetleg már továbbtanulni is), illetve hogy mik azok a tantárgyak amelyekből esetleg rá kéne erősíteni? És most jön a magyarázat, hogy miért erre a szakmára gondoltam: szeretek emberekkel foglalkozni, segíteni nekik, pár ismerősöm is mondta, hogy ez a későbbiekben még kifizetődő lehet, ezek mellett pedig elég humán beállítottságú vagyok, a természettudományos tantárgyak (matek, fizika, földrajz, stb. nem igazán érdekelnek). A válaszokat előre is köszönöm :)

2013. okt. 24. 21:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Arról nem tudok nyilatkozni, hogy külföldön mennyire keresettek a pszichológusok, viszont azt hallottam még a nyáron ( én is felvételi előtt álltam, így sokat olvasgattam a különböző szakokról ), hogy nem éri már meg pszichológusnak tanulni, ahogyan ügyvédnek sem, mert rengeteg van belőlük, és nem tudnak elhelyezkedni vele. Idén hatalmas túljelentkezés volt, az egyik egyetemen ötszörös is, szóval tényleg nehéz bejutni. Nekem két osztálytársam is annak akart menni, közülük az egyik 4 éven keresztül azt mondogatta, hogy ha törik, ha szakad, ő 100%, hogy pszichológus lesz. Tényleg nagyon elszánt volt, megtett mindent azért, hogy felvegyék, de az utolsó pillanatban meggondolta magát, mert rengetegen lebeszélték róla. A külföldi tanulásról csak annyit, hogy ez a szak a saját nyelveden is nehéz, szóval számolj avval, hogy hiába is jársz kéttannyelvűbe, ilyen szakszavakkal csak ott fogsz találkozni.:/
2013. okt. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én idén kezdtem az ELTE-n. Lássuk csak.

Az, hogy angol kéttannyelvűbe jársz, nagyon hasznos ehhez a pályához, mert rengeteg szakirodalom nincs meg magyar nyelven, csak angolul tudsz hozzájutni. Itt már eleve úgy kezelnek mindenkit, hogy jaj mi egyértelműen profin beszéljük az angolt, úgyhogy ide tényleg úgy gyere, hogy tudsz angolul. Tényleg nagy a túljelentkezés, túltelített a szakma, nehéz elhelyezkedni, és nincs is igazán megbecsülve (a rengeteg "kuruzsló" miatt, akik tudományos alapokra hivatkoznak, holott kb életükben nem hallottak a pszichológiáról:D).

A természettudományos érdeklődés hiánya viszont baj valamilyen szinten. Itt minden érdekeljen egy kicsit, nekem ez a tapasztalatom. Lesz matek az egyetemen, van statisztika és közgáz, biológia pedig még ennél is fontosabb, ugyanis van anatómia, genetika, neurológia, és ezek nem egyszerűek.

Csak akkor tanulj pszichológusnak szerintem, hogyha tényleg teljes emberként bele tudsz vágni, rá tudod "áldozni az életedet", mert ez nem csak egy szakma, ez egy hivatás. Ahhoz, hogy pl. terapeuta legyél, nem elég, hogy elvégzed a 3+2 évet, utána még szakirányú továbbképzéseken kell részt venned, x óra terápián kell részt venned, ezek már csak fizetve működnek. Szóval azért sok pénzt és időt kell rááldozni, erre készülj.


Egyébként egy nagyon szép szakma. Én azért jöttem ide, mert ez érdekelt a legjobban, és úgy gondolom, hogy ha később esetleg rájövök, hogy mégsem ez a nekem való, akkor is sok hasznos dolgot tanultam, amiket lényegében az élet bármely területén fel tudok majd használni. Sokan vannak nálunk, akik másik szakkal együtt csinálják most ezt; joggal, valamilyen gazdasági szakkal, stb. Tehát tényleg sokat lehet belőle meríteni.

2013. okt. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat
2013. okt. 25. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!