Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mennyibe fog kerülni a biztons...

Mennyibe fog kerülni a biztonsági őr OKJ-s szakma megszerzése, a törvénymódosítások után?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy sokkal drágább ill. nyelvvizsga is kell majd hozzá.
2013. nov. 5. 23:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Közel 18 évnyi biztonsági meló után javaslom neked, hogy tanulj valami hasznosabb szakmát.


Igaz én recepciós voltam több helyen is de biztonsági őrök mellett.


Na egyiket sem irigyeltem. Gané meló nincs benne becsület csak felelősség és kevés pénz. Annak jó, akinek van valami fusi melója mellette és kell a 48 óra pihenés. Meg ugródeszkának szánják a fiatalok meg nyugdíjas öregekkel volt tele a szakma. Ma már persze vannak elvárások de a fizetés és a megbecsülés a béka segge alatt leledzik. És nem egy biztos állás.


Amiket én átéltem velük kapcsolatban:


- mindegyik őr alvállalkozónál volt. Ez azt jelenti, hogy pályáztatják őket valahol évente máshol 2-4 évente. És mindig jön valaki, aki aláígér árban, valami csókos stb. Szóval egy irodaház, vagy épület komplexum őrgárdája pár évente cserélődik mert az új főnök saját gárdát hoz nem veszi át a régit.


- öregeket már nem nagyon vesznek fel tehát pár év és pár váltás után, mit fogsz csinálni?


- örülhettek ha időben megkapták a fizetésüket mert az alvállalkozó még kamatoztatta egy kicsit tehát ült rajta.


- karácsonykor, szilveszterkor, ünnepekkor a beosztás ellenére, mindig cirkusz van mert senki nem akar bent maradni, valaki mindig borítja a beosztást egy betegséggel vagy bármivel, hogy ne kerüljön rá a sor.


- folyton új kollégákat kell megszoknod mert akkora a jövés-menés a szakmában, hogy csak na!


- van rá 80% esélyed, hogy nem jelentenek be.


- ott vagy havi 240 órát annyi pénzért, amiért mások 168 órát dolgoznak vagy még annyit sem.

Ez nem egy megbecsült szakma.


- legtöbb helyen nincs melletted recepciós gazdasági okokból. Én is ezért repültem. Egész nap ott ülsz, enni, w.c.-zni macera elmenni, ha beragad a lift szedheted ki őket miközben a bezárt ajtónál dühöngenek a bérlők, a vendégek.


- ügyelhetsz a parkoló körül ha van. És mindig vita van belőle!


- sok helyen nem engednek este tv-zni megöl az unalom max. viszel egy laptopot de netre ne számíts.


- minden főnököd jobban fogja tudni a tutit pedig a többsége azzal sincs tisztában hány emeletes az épület, amit a cége őriz! Nem vicc!


- és viseld el a tahó vendégeket, és a hisztis bérlőket, akiknek soha semmi nem elég jó. Ha az egyik kolléga hibázik akkor az egész társaságon végig vernek.


- ezek a biztonsági cégek a legnagyobb svindlerek az építőipar és a takarítócégek mellett.


Ha még mindig el akarod végezni akkor lelked rajta de én életem legnagyobb baklövésének tartom, hogy anno belemásztam ebbe a világba, mert a fiatal éveimet ott pocsékoltam el. Ha tudtam volna, hogy negyven felé körberöhögnek és nem kapok melót hát az első alkalommal dobbantottam volna.

2013. nov. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!